Trend barevných bloků: Co o tobě která barva řekne?

Oblečení si většinou kupuješ z toho důvodu, že se ti zkrátka líbí a sedí k tvé postavě. Ovšem většinou za tím bývá daleko víc a tím je především tvůj charakter. Ač si to neuvědomuješ, vybíráš si oblečení, které vypovídá o tvé povaze. Co o tobě řeknou barvy?

Letos frčí bloky barev – které jsou tvé nej?

“Colour blocking” je letošní trend číslo jedna. Neboj se zářivých barev a už vůbec ne jejich vzájemných kombinací. Po kterých barvách sáhneš konkrétně, záleží jen na tobě…

Barvy však nejsou jen záležitostí trendů. Dovedou odrážet také naši náladu. Jednou jsem četla, že pokud si na sebe vezmeš červenou a modrou barvu, máš nejspíš náladu pod psa. Přitom obě barvy ve skutečnosti nemají špatnou symboliku, ale v jejich spojení to náhle působí jinak.

Vášnivá červená

Červená barva je považována za barvu symbolizující lásku a vášeň. Když si ji oblékneš, dokáže povzbudit a probudit v tobě sebevědomí. Červená barva působí velmi sexy – není divu, že si bez ní většina dračic nedovede představit život. Ovšem zároveň ukrývá hrstku výbušnosti i změny nálad.

Čistá bílá

Bílá je velmi oblíbená barva, ale málokdy ji nosíme samostatnou. Většinou se ji snažíme oživit dalšími barvami, přestože bělostný outfit působí nesmírně étericky. Tato andělská barva značí upřímnost, duševní pohodu a rovnováhu i určitou svěžest. Obecně má bílá barva velmi dobrou symboliku a snad na ní nelze najít nic negativního.

Klidná modrá a neutrální zelená

Modrá barva má v sobě zvláštní kouzlo a ukrývá v sobě symboly přátelství, klidu, vyrovnanosti. Proto je vhodná zejména pro první seznamování. Podobně na tom je i barva zelená, která má v pozici barev neutrální postavení. Obě barvy jsou velice pohodové a nositelky těchto barev bývají většinou mírnější povahy. Preferují rodinu, věrnost, ale rády se ženou i za kariérními úspěchy.

Tajemná černá

Neexistuje barva, která by byla tajemnější, než je právě černá. Obvykle panuje názor, že černá barvabarva smutku a hodí se leda tak pro vdovy a metalisty. Černá je však oblíbená také z důvodu maskování nedostatků a univerzality. I tak ji mnozí považují za zajímavější než “barevnější” barvy – symbolizuje v sobě samostatnost, nezávislost, odlišnost od ostatních, dostatek sebevědomí a chuť prosazovat své názory.

Veselá žlutá

Příznivci žluté barvy jsou většinou vtipné povahy a klidně se pustí i do sebeironie. Žlutá v sobě ukrývá netradičnost, kterou nositelky této barvy vyhledávají. Symbolizuje komunikativnost, ale místy i jedovatost a uštěpačnost. Ženy, které rády nosí žlutou, inklinují k určitému exhibicionismu, a to i za cenu, že to někdy pořádně přeženou.

Tip Slečny: Stále tvému barevnému modelu něco chybí? Co zkusit i zkusit barevné kontaktní čočky třeba jasně modré, zelené či hnědé? Celému modelu tím dodáš zajímavou jiskru.

Působivá fialová

Ženy, které mají v oblibě fialovou, prý bývají žárlivé, že se u nich mohou objevovat sherlockholsmké schopnosti – nesnáší, když jim někdo leze do zelí. Mají sklony k většímu hlídání partnera a když se jim něco nedaří, často se uchylují k výbuchům vzteku. Na druhou stranu jsou však v sexu jedničkami. Fialová barva symbolizuje rovněž vášeň a motivaci k mnoha aktivitám. Ženy, které se k nošení fialové uchýlí, působí vznešeně.

Elegantní hnědá

Hnědá barva je jasným prvkem elegance, vyjadřuje duševní stabilitu a bezpečí. Vzbuzuje v sobě silnou důvěru a klidnost. Většinou symbolizuje trpělivost a spolehlivost lidí, kteří ji nosí. Nositelky či nositelé dokážou stát pevně nohama na zemi a vnímají svět realisticky. Zároveň v sobě ukrývají šetřivého ducha.

1 Comment
  1. ja ostávam pri fialovej, čiernej a bielej :D možno som nudná, ale farby sa mi nehodia a tieto tri sa perfektne kombinujú, vyzerajú elegantne, luxusne a ak sa vyberie správny šmrncovný strih, tak nemusíme pôsobiť ani konzervatívne

Leave a Reply

Your email address will not be published.