Trendy plavky 2008: Velký návrat „One-piece“!

plminicelkDnes jsem zavítala hluboko na dno své šatní skříně. Po několika minutách usilovného hledání jsem je konečně našla – mé loňské plavky. Jakmile jsem se do nich však nasoukala, bylo mi jasné, že mne v příštích několika dnech čekají nákupy nových. Pokud je to u vás podobné, vydejme se nyní na „lov“ společně!

Žhavé barvičky
Chceš zazářit jak na písčité pláži, tak u bazénu? Vybarvi se! Toužíš-li spíše po jednobarevných plavkách, vsaď letos na ostré barvy – nic nezkazíš fuksiovou a purpurovou nebo barvami drahých kamenů – smaragdově zelenou či přenádhernou safírově modrou. Pokud dáváš přednost klasice, která jen tak nevyjde z módy, jistě tě potěší názor módní redaktorky Kerry McCallum z amerického magazínu Shop Till You Drop: „Klasické černé plavky vypadají vždy úžasně, zvlášť na hezky opálené kůži.“

3xplbikkol

Vzory pro dračice
Ani o prázdninách není na škodu zopakovat si trochu geometrie. Čtverečky, kroužky či trojúhelníčky letos zaručeně vedou. Módní návrháři se však stále zuby nehty drží sexy vzorů v africkém stylu – i ty můžeš být letos za šelmu! Mimo jiné také korálky, flitříky a metalické potisky dokáží ozvláštnit každý, i na první pohled nezajímavý model. Možnosti výběru máš tedy nekonečné a záleží především na tvém vlastním vkusu.

Velký návrat „One-piece“onepiece
Přestože jednodílné plavky v posledních letech mezi mladými získaly nálepku „nuda“ či „pro babičky“, dnes hlásí comeback! Nemusíš se děsit, jedná se povětšinou o velmi rafinované kousky se zajímavými průstřihy, které tvou postavu hezky opticky zeštíhlí. Chceš-li však mít hezky opálené i bříško, pravděpodobně v nich nebudeš moci trávit u vody celé dny a pořídíš si pravděpodobně ještě nějaké opalovačky. Kerry McCallum komentuje: „Černé jednodílné plavky se zavazováním za krk a průstřihy v oblasti pasu zvýrazní každou postavu a přitáhnou oči všech kolem!“

Nestárnoucí bikiny
Nedáš dopustit na dvojdílné plavky? Co se spodních dílů týče, letos frčí „kraťásky“ s mini nohavičkami a extra sníženým pasem, které poodhalí bříško v celé kráse, ale naopak více skryjí boky a zadeček. Zaručeným hitem je retro-styl, tedy především podprsenky bez ramínek s kroužkem nebo jinou ozdůbkou mezi prsy.

Text: Eliška R.
Foto: Asos.com

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

16 Comments
  1. můžete mi někdo poradit kde koupit takové plavky jako jsou ty nahoře černobílý. děkuji, prosím poradte

Leave a Reply

Your email address will not be published.