Triky proti pocení

Jestliže patříš mezi ty nešťastnice, které trápí nadměrné pocení, dozajista u tohoto článku zbystříš. Vyměšování těchto tekutin samozřejmě patří ke každodennímu životu, ale čeho je moc, toho je příliš, nemám pravdu? Nepříjemný zápach a nevzhledné fleky na oblečení jistě neudělají zrovna nejlepší první dojem.

Naštěstí se však nemusíš strachovat posměchu okolí, které by se ti nějakým způsobem vyhýbalo. Existují totiž triky, které si berou za úkol si s celou situací poradit ke spokojenosti všech.poceni-deodoranty-antiperspiranty

Vhodný antiperspirant

Tento kosmetický výrobek stoprocentně znáš. Na rozdíl od deodorantu, který má za úkol zápach pouze zamaskovat svoji parfemací, tento produkt slouží k omezení tvorby potu. Navíc také ničí bakterie a potlačuje již zmiňovaný zápach. Odborníci zastávají názor, že je nejvhodnější jej nanášet každý den večer po koupeli, kdy je pokožka čistá a vysušená. S postupem času můžeš aplikaci omezit na dvakrát či třikrát týdně.

Vpichování botulotoxinu

Botulotoxin je jedovatá látka, která se v extrémně nízkém množství vpichuje nejčastěji do podpaží, ale lze tak učinit i na jiných problematických místech. Léčba je založena na blokádě nervových impulsů. Provádí se ambulantně a netrvá déle než několik desítek minut. Určitou nevýhodu představuje, že se zákrok musí po čase opakovat.

Střídavé koupele

Při nadměrném pocení ti dále může pomoci střídat teplé a studené sprchování. Změna teploty má za účinek stahování cév a zmírnění vylučování potu. Celou proceduru můžeš ještě obohatit o koupel s kostkami ledu a trochou citronové šťávy. Pokud však trpíš cukrovkou nebo srdečními potížemi, neměla by ses do této metody pouštět.

Patřičná strava

V případě, že holduješ cigaretám, alkoholu a kofeinu, míra pocení se rovněž zvyšuje. Pokud tě čeká důležité rande, vyhni se konzumaci pikantních pokrmů, jako je například česnek, cibule, kari či jiné ostré koření.

Pokud nadměrné pocení nesouvisí s tvým zdravotním stavem, jistě zkus některé z výše uvedených rad dodržovat. V nejlepším případě se totiž dočkáš opravdového snížení vylučování nepříjemného zápachu a budeš se cítit mnohem lépe.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.