Vyřeš vady na kráse: pupínky kolem úst, jizvičky i zažloutlé nehty

Jsou modelky a celebrity v módních časopisech skutečně naprosto dokonalé? Ne! Jejich cestou k dokonalosti bývá kosmetická péče profesionálů, vhodné nasvícení na fotografiích a v neposlední řadě počítačová retuš. Zlobí tě pupínky, strie nebo jiné téměř zanedbatelnosti, které tě však šíleně štvou? Slečn@ poradí!

Problém č.1: Pupínky kolem úst

Možná sis všimla, že čas od času ti kolem úst naskáčou drobné pupínky, které ale pravděpodobně nemají nic společného s akné. Ptáš se sama sebe, kde děláš chybu? My to víme!
Kde to vězí: Je velmi pravděpodobné, že jsou pupínky vyvolané používáním nevhodné zubní pasty. Tvá citlivá kůže je zřejmě přecitlivělá na přísady obsažené v pastě, což vede ke vzniku drobných vyrážek. Tyto dráždivé účinky obvykle mívají pasty s bělícími účinky.
Co s tím: Pokud ti nevyhovuje jedna zubní pasta, pořiď si jednoduše jinou, z níž se ti pupínky tvořit nebudou. Postižená místa ošetřuj vhodnou kosmetikou – nejlépe krémem pro citlivou pleť.

Problém č.2: Zažloutlé nehty

Ano, každá z nás chce mít krásné nehty. Co ale s tím, když ty tvé na sobě mají nehezké žlutohnědé fleky a to jsi se cigaret (které mají žloutnutí nehtů na svědomí nejčastěji) ani netknula?telo
Kde to vězí: Za nezdravou barvou většinou stojí používání barevných laků na nehty, aniž bys jako základní vrstvu použila základový bezbarvý lak, který by nehty ochránil před pigmenty barevného laku.
Co s tím: Dopřej nehtům ozdravnou kúru v podobě citrónové šťávy. Ta totiž obsahuje přírodní bělící složky. Stačí, když si kouskem čerstvého citronu budeš povrch nehtů chvíli masírovat, pak ruce důkladně opláchneš v teplé vodě a ošetříš krémem. No a propříště nezapomínej na podkladový lak!

Problém č.3: Chloupky na nepravém místě

Na to, že si musíš pravidelně holit chloupky na nohách, sis už jistě zvykla. Co když se však objeví také na nějakém neobvyklém místě – například pod nosem nebo na bradě?
Kde to vězí: Chloupky na pro ženy neobvyklých místech mají na svědomí mužské hormony. Obyčejně se s tímto problémem potýkají tmavovlásky (jejichž ochlupení na celém těle je většinou hustější a viditelnější než u světlovlásek) ale nutno podotknout, že s přibývajícím věkem se chloupky nad horním rtem objevují u více a více žen. Příčinou je ubývání ženského hormonu.
Co s tím: Nemusíš se děsit, že se z tebe stává vlkodlak. Zajdi si k šikovné kosmetičce, která ti za pár korun chloupky odstraní pomocí voskového pásku. Pár chloupků na bradě můžeš vyřešit i sama doma pinzetou.

Problém č.4: Nevzhledné jizvičky

Nalezla jsi někde na svém těle podivné růžové jizvičky, které se na kůži objevily samy od sebe, aniž bys v minulosti prodělala nějaký úraz? I na tohle je jasné vysvětlení!
Kde to vězí: Když začneš rychle růst nebo přibírat na váze, kůže se začíná napínat a jelikož nestačí tak rychle dorůstat, jednoduše popraská. Růžová místečka jsou tedy oblasti, kde kůže ztratila svou elasticitu. Nejčastěji se objevují na bocích a na prsou, v těhotenství se obvykle tvoří na břiše.
Co s tím: Je to smutné, ale těchto jizviček se už nikdy nadobro nezbavíš. Postupem času ale zbělají a budou méně nápadné. Za rychlý růst v pubertě samozřejmě nemůžeš, ale aby se neobjevily další a další, snaž se udržovat si stálou váhu a v krátkém čase rychle nepřibírat ani neubírat. Problematické partie si pravidelně maž a masíruj, ale vykašli se na předražené krémy z reklam, které ti slibují zázraky. Kůže potřebuje hydrataci a tu jí dopřeješ i tělovým mlékem.

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. Nesnáším chloupky,jsem brunetka,a mám je prostě všude, takže to všechno beru epilátorem, nesnáším je, mám je místech, kde je fakt běžně nikdo nemá, na zádech, na břiše… v obličeji… Nikomu bych to nepřála.

  2. Ahoj mě chloupky také obtěžují, vím že s chloupky nad horním rtem můžu dojít ke kosmetičce ale chtěla bych se zeptat jestli třeba mi nebudou růst potom tmavší? Jelikož když jdu na obočí také voskem tak mi roustou do dvou týdnu a zdá se mi že jsou tmavší. Předem děkuji

Leave a Reply

Your email address will not be published.