Vlasová péče na přelomu léta a podzimu

Prázdniny definitivně skončily a s nimi většina letních radovánek jako je koupání, opalování, party, festivaly a mnoho dalších. Asi si mnohé z nás ani neuvědomily, jak moc dostávaly zabrat také naše vlasy. Chlorovaná voda v bazénu, ale i slaná voda mořská, pobyt na sluníčku, tepelná úprava před nějakou akcí, chemické přípravky – to vše vlasy hodně vysušuje a poškozuje.

Obnovující péče pro lesk a hebkost

Ze všeho nejdřív bychom měly vlasům dopřát obnovující péči a zregenerovat vlasovou strukturu pomocí proteinů, aby získaly zpět svůj lesk, hebkost a byly opět plné života. Pro každodenní péči je důležité si vybrat správnou vlasovou kosmetiku z přírodních ingrediencí bez chemických přísad, které vlasy ničí. Existují celé řady vlasové péče pro konkrétní typy vlasů a jejich problémy.

Hydratační péče o suché vlasy

Suché vlasy jsou často poničené teplem a chemickými zásahy, přestanou produkovat tolik mazu a jejich povrch je pórovitý. Někdy může jít i o špatnou funkci mazových žláz, které neprodukují tolik tuku, aby vlasy byly zdravé a pěkně lesklé. Prvním zásahem (i když se nám to nelíbí) je zastřižení konečků. Vlasy by se neměly umývat každý den, přípravky vlasové kosmetiky by měly obsahovat rostlinné oleje, např. šampon intenzívní péče o suché vlasy obsahuje avokádový olej se skvělými hydratačními vlastnostmi.

Čistota pro mastné vlasy

Dívky, které je mají vlasy mastné, trápí úplně jiné problémy způsobené často hormonální nerovnováhou v dospívání. Vlasy je třeba umývat častěji, aby byly čisté, působily lehkým a zdravým dojmem. Ke každodenní péči o mastné vlasy je dobré použít šampon s výtažky ze zeleného čaje. S rychlou úpravou mastných vlasů může pomoci také suchý šampon, který se nastříká, absorbuje mastnotu a po pár okamžicích se vyčeše. Vlasy jsou hned krásné a svěží, takže můžeme vyrazit s kamarádkou na nákupy nebo do kina.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.