Vlasové tipy pro blondýnky

blondieRozlišujeme různé typy kůže a podobně můžeme hovořit také o vlasové typologii. Jsi světlovláska, brunetka, zrzka či černovláska? Tvé vlasy mají vždy nějaká specifika a zvláštní nároky na péči. To si už uvědomili také producenti vlasové kosmetiky, kteří přišli se speciálními řadami šamponů pro oživení barvy vlasů. My ti nyní poradíme staré a léty prověřené „babské“ triky a recepty, díky nimž tvá hříva bude zářit! Tentokrát poradíme blondýnkám.

Zdraví nade vše!
panensky_olej01Blond vlasy jsou obvykle velmi jemné a náchylné k třepení konečků. Pokud navíc nejsi blondýnka přirozená, ale pravidelně si své vlasy necháváš zesvětlovat chemicky, měla bys jim dopřát ještě o to větší výživu v podobě vlasových kúr a ochranných masek.
Sama doma si můžeš zkusit vyrobit vlastní bio kokosovou masku! Potřebovat budeš přibližně čtvrt hrnečku kokosového oleje (seženeš ve specializovaných prodejnách s bio produkty nebo se podívej na internetu), který lehce zahřeješ, protože se prodává v tuhé konzistenci. Přidáš do něj pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje (například od Saloosu), aby ti vlásky krásně voněly, a dobře promícháš. Masku pak vetři do suchých vlasů (hlavně na konečky), sepni je gumičkou nebo skřipcem a nech čtvrt až půl hodiny působit. Vstřebávání výživných látek do vlasů můžeš umocnit teplým vzduchem z fénu. Poté si vlasy opláchni a pečlivě umyj šamponem. Kokosový olej není mastný jako jiné oleje, proto nezpůsobí zplihnutí vlasů, ale propůjčí jim své blahodárné složky, uhladí a ochrání před nepříznivými vlivy z okolí.

22163664Neutralizace žlutého nádechu
Další obtíží, se kterou se blondýnky často potýkají, je žloutnutí blond odstínu vlivem atmosférických vlivů, tvrdé vody či chloru. Co s tím? Zeptej se své kadeřnice, či si zajdi přímo do kadeřnických potřeb pro speciální vlasovou řadu, která při občasném používání neutralizuje zažloutlý tón a tvým vlasům navrátí jejich původní dokonale světlý odstín (náš tip: Vystříbřující šampon Silver z řady Trend Up!, Edelstein Italy, kadeřnické potřeby MJC Zlín, 135 Kč/250 ml).
Nyní v létě ovšem můžeš vyzkoušet další domácí recept. Vymačkej šťávu z jednoho čerstvého citronu, vetři ji do jednotlivých pramenů suchých vlasů a vyraz na chvíli na sluníčku. Sluneční paprsky vlasy v létě krásně vyšisují do světlejších odstínů a kyseliny obsažené v citronu mající bělící účinky tento efekt urychlí. Po „opalování“ si však nezapomeň vlasy dobře umýt šamponem a ošetři je kondicionérem či vlasovou maskou.

Luxusní leskhermanek_caj
Blond vlasy nemají takovou schopnost odrážení světla jako vlasy tmavé, proto se ti možná někdy zdá, že jsou tvé světlé vlasy matné a bez lesku. Pro nápravu si můžeš pořídit lesk na vlasy ve spreji, anebo vyzkoušet starý známý odvar z heřmánku.
Účinky heřmánku pro oživení lesku blond vlasů jsou známy už po staletí. Že jsi to ještě nevyzkoušela? Poradíme ti, jak na to! Připrav si heřmánkový čaj (balený v sáčcích či sušený heřmánek, kterého trochu nasypeš do síťky pro přípravu sypaných čajů, případně přidáš přímo do vody a přecedíš až potom), přelij ho vařící vodou a nech alespoň pět minut vyluhovat. Jsou-li v nálevu drobky a kousky sušených lístků, přeceď jej přes husté síto, a poté nech vychladnout. Vlasy si jako obvykle umyj svým oblíbeným šamponem, spláchni, aisuchysampon-nahledpřelij kadeře připraveným heřmánkovým nálevem a na závěr je ještě jednou opláchni studenou (!) vodou. Heřmánek tvé vlasy nádherně rozjasní!

Jako čerstvě umyté
Ne vždy je čas na pečlivé umytí a usušení dlouhých loken. Ale chodit po světě s mastnou a nehorázně zplihlou hřívou? Jakožto majitelka světlých vlasů máš velkou výhodu. Pořiď si suchý šampon (např. značky Amica, kolem 20 Kč/30 g), který se prodává ve formě pudru. Aplikuješ si ho ke kořínkům vlasů, kde nasaje přebytečný maz, a na závěr vlasy rozčešeš. Pro tmavé vlasy však tato vychytávka vhodná není, pudr je totiž bílý a na tmavé kštici by vypadal jako lupy.

Příště: Tipy pro brunetky!

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

8 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.