Vlasy – koruna krásy

Snad každá moderní slečna by se dnes ráda pyšnila krásnou načechranou hřívou. Bohužel současné módní trendy poroučí mít na hlavě složité účesy, k jejichž úpravě je nutné použít spostu stylingových přípravků. Ani časté fénování horkým vzduchem či jakékoli barvení nebo odbarvování dokáží s vlasy udělat pěknou paseku. Jsou bez lesku, lámou se a nevypadají nijak zdravě. SLEČNA má pro tebe hned několik chytrých vychytávek, jak o vlásky pečovat, aby ti je závidělo celé okolí!


  • VŠEHO MOC ŠKODÍ! – Máš i po umytí zplihlé vlasy bez lesku? Pak je možné, že vlasům věnuješ až přehnanou péči a zbytečně je zatěžuješ používáním spousty vlasových přípravků. Dokonce ani časté masky a používání přílišného množství balzámů není to pravé ořechové, jak by se dalo čekat. Ale co teď s tím? Vyzkoušej čistící šampon (např. Pročišťující šampon od Pantene Pro-V), který vlasy důkladně umyje a navíc z nich odstraní zbytky tužidla či gelu. A ještě něco – provádíš složitou úpravu svých vlasů každý den? Pamatuj, že je dobré vlasy sem tam nechat na pokoji, aby si vydechly a načerpaly nových sil!
  • VITAMÍNY JSOU ZÁKLAD! – Hamburgery ani hranolky vlasům na kráse jistojistě moc nepřidají! Naopak, aby se mohly vlasy v pořádku vyvíjet a narostly ti silné a zdravé, měla bys do své stravy zařadit potraviny bohaté na vitamíny. Vlasy potřebují hlavně tyto vitamíny – A, B, C a E. Ony a další potřebné živiny jsou obsažené například v listové zelenině, ovoci, celozrném pečivu, mléku, sóji, rybách a v drůbeži.
  • MOC MĚSÍCE – Věděla jsi, že i Měsíc může ovlivnit krásu tvých vlasů? Je dokázáno, že vlasy rostou mnohem rychleji v období, kdy Měsíc ubývá, a pokud se v této době objednáš ke kadeřnici, budou po ostříhání mnohem hustější. Také trvalá a nová barva ti bude na vlasech držet mnohem déle. Rozhodně se ale kadeřnickým salonům vyhni, když je Měsíc v novu!
  • SPRÁVNÉ DÁVKOVÁNÍ – Stalo se ti už někdy, že sis na vlasy nechtěně nanesla větší množství vosku nebo gelu, a ty pak vypadaly zplihle a mastně? Pak vyzkoušel malý trik – před použitím přípravek nejprve nahřej fénem – potom se ti snadno podaří nabrat jenom požadované množství.
  • TŘPYTIVÁ MLHA – Máš jemné vlasy a po použití laku na vlasy jsou slepené? Snadná pomoc – sprej nestříkej přímo na vlasy, ale kousek nad ně. Přípravek se na ně lehce snese, zfixuje je, ale tolik nezatíží!

TRIKY PRO DOKONALÝ LESK

DLOUHÉ VLASY – Pramínek po pramínku důkladně pročeš kartáčem a pak je zfixsuj lakem. Tvoje vlasy boudou krásně zářit!SŘEDNĚ DLOUHÉ VLASY – Středně dlouhé nebo kudrnaté vlasy budou mít nádherný lesk, pokud na ně naneseš přiměřené množství vosku. Vosk z kelímku si naber konečky prstů a uhlaď s nimi vlasy od kořínků až ke konečkům.

KRÁTKÉ VLASY – Pořiď si kvalitní gel, díky němu totiž tvé vlasy budou nejen upravené, ale budou také působit lesklým dojmem. Do dlaně si nanes gel o velikosti vlašského oříšku, vetři ho do vlasů a řidším hřebenem ho rozčeš po celé délce vlasů.

Připravila: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.