Vodní malování

waterproofLéto je v plném proudu a počasí zrovna přeje vodním radovánkám. Vyrážíš na koupák a chceš se líbit? Štěstí přeje připraveným, proto Ti přinášíme pár tipů, po jakých líčidlech sáhnout, abys vypadala skvěle i během vodních radovánek.
V dnešní době jde technika a chemie stále kupředu a většina kosmetických značek nabízí své výrobky ve voděodolném provedení. Jak je vlastně možné, že kosmetika vydrží i nápor vody?

Voděodolné (“waterproof”) řasenky jsou vyrobené ze směsi, která neobsahuje vodu, ale jen vosky, tuky a polymery, které jsou hydrofobní. To znamená, že odpuzují vodu. Funguje to na podobném principu, jako bys do sklenice s vodou nalila olej. Tato emulze se nesmíchá, ale jen oddělí. Po Tvých řasách nalíčených voděodolnou řasenkou voda jen steče, ale nesmíchá se s barvou řasenky k čemuž by pravděpodobně došlo, použila-li bys obyčejné líčení. To samozřejmě neplatí jen pro řasenky, v dnešní době seženeš voděodolné téměř cokoliv. Oční stíny, makeupy, pudry a rtěnky.

Jaké voděodolné líčení je nejlepší? Ideální je nevsázet pouze na reklamu, ale poradit se s kamarádkami nebo si vyhledat diskusi na toto téma na internetu. Existuje mnoho výrobků, které slibují hory doly a přitom skutek utek, takže osobní zkušenost je zde velice cenná. A pozor, rozhodně je také rozdíl, zda máš namířeno k sladké vodě, nebo k moři. U moře je totiž daleko větší problém udržet si perfektní nalíčení. Slaná voda je agresivnější a leckdy jí nedokáže zcela odolat ani olejový základ líčidla.

Naše tipy:

Hodnocení je založeno na spokojenosti dívek a žen s danými výrobky podle příspěvků v různých internetových diskusích (zejména zahraničních. Vybrané přípravky patřily k nejoblíbenějším a údajně nejspolehlivějším.
wpf1

>>
1. Yves Saint Laurent, Everlong waterproof (cca 850 Kč)
2. L’Oréal Paris, Voluminous (350 Kč)
3. Nedáš dopustit na svou oblíbenou řasenku? Pořiď si k ní voděodolný fixátor pro řasenky (Dermacol – cca 200 Kč).
Slečn@ radí: Pokud se o líčení řas nechceš v létě starat vůbec, najdi si kvalitní kosmetický salón, kde ti řasy nabarví. Výsledek není sice tak intenzivní jako u řasenky, ale vydrží i několik týdnů, barva se ve vodě nesmyje ani nerozmaže a budeš vypadat přirozeně.

wpf2

<<
1. Gosh, Waterproof Eye Shadow (250Kč)
2. Bourjois, Survoltee Waterproof Eyeshadow (200Kč)
3. Maybelline, Color Definer Waterproof (100 Kč)
Slečn@ radí: Pod oční stíny můžeš použít taktéž fixátor, buď speciální přímo pod oční stíny, nebo můžeš klidně použít fixátor make-upu.
wpf3

>>
1. Avon, Perfect Wear Waterproof (270 Kč)
2. Dermacol, Dermacorect Clinical Make-up (250Kč)
Slečn@ radí: Spousta žen s waterproof make-upy není spokojená. Olejová emulze je holt těžší a pokožka má tak ztížené dýchání. Investuj raději do skutečně kvalitního pleťového krému s UV filtry a obličejového mléka přímo na opalování. Pokožka bude moci dýchat a sluníčko navíc pleť samo o sobě zlepšuje a rovnoměrně opaluje.

A jak to “dostat dolů”?

Pokud jsi fanynkou voděodolných malovánek, nikdy nezapomínej na pečlivé odlíčení. Pro tyto účely je nejlepší pořídit si speciální odličovací přípravky, které narozdíl od klasických proniknou i přes hydrofobní vrstvu a barvu dovedou rozpustit.
Naše tipy:
1. Ryor Ryorherba (dvoufázová odličovací emulze, 100 Kč)
2. Bourjouis Dvoufázový odličovač (150 Kč)
3. Silikonový odličovač Mary Kay (520 Kč)
4. Perfect Wear od Avonu (100-150 Kč)
5. Dvoufázový odličovač Astor (130 Kč).

Máš vyzkoušená některá voděodolná líčidla? Prozraď nám, jak jsi s nima byla spokojená!

Text: Terezka

8 Comments
  1. Já osobně mám tedy zkušenosti jen s levnějšími voděodolnými řasenkami (tak 100-150kč) a nemám je moc ráda, divně mi smrdí, čpí z nich nějaká chemikálie a z toho mi slzí oči O:-) ale jak je to s těmi lepšími, nemám tušení. Jinak na barvení řas u kosmetičky už sem byla asi dvakrát kdysi dávno a barva mi vydržela necelé dva týdny.

  2. No, já nedám dopustit na tm.růžovou maybelline Define a lash, která je dokonale voděodolná. Vždycky je na svém místě a to jsem ve vodě potápka a navíc mi dokáže udržet natočené řasy od kleštiček. Je prima a nestojí majland :)

  3. Já si vždycky na léto nechávám barvit řasy. Jsem světlý typ, takže to je dost vdět :) Hodně viditelné mi to vydrží tak měsíc, pak už se to smývá. Voděodolnou řasenku jsem také vyzkoušela. Měla jsem od Gabriella Salvete a držela, akorát mě nebavilo se odličovat, protože to šlo hůř :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.