Vytrhávání obočí: Jak zamaskovat nepovedenou úpravu?

Obočí je důležitou součástí naší tváře. Nejenže dotváří celkový vzhled, ale určuje, jaký pohled a výraz budeme mít. Není se tedy čemu divit, že by mu neměla být odepřena tvá pozornost. Jak si správně upravit obočí, aby vypadalo přirozeně a hodilo se k tvému obličeji?

Správně vytrhané obočí je základ

Obočí by i po trhání mělo vypadat přirozeně. Jeho správnou úpravou si navíc můžeš šikovně vylepšit vzhled.

Vytrhávání obočí pinzetou

Vytrhávání pinzetou je zřejmě nelepší způsob, jak vytrhat a vytvarovat obočí. Chloupky trhej zásadně ve směru růstu. Jednak se tak chloupek lépe uchopí a dokonce bolest se malinko sníží. Obličej si nejdříve očisti a natři zjemňujícím krémem a poté si obočí přepudruj, abys zamezila promaštění chloupků.

Tipy, aby obočí vypadalo přirozeně

1) Při tvarování obočí dbej na to, aby se nejvyšší bod oblouku nacházel nad vnějším okrajem panenky (při pohledu rovně před sebe).
2) Pokud máš protáhlý obličej, uber trochu obočí také na horním okraji, aby byl jeho oblouk méně klenutý.
3) Jestli si majitelkou kulatějšího obličeje, chloupky naopak trhej výhradně ze spodní strany. Určitě se nedoporučuje plošší tvar obočí.
4) Jestli tě trápí to, že máš oči blízko u sebe, zkrať obočí směrem od kořene nosu. Oči se tak opticky oddálí.
5) Pokud máš oči dál od sebe, přimaluj obočí směrem k nosu, pokud obočí konči hned za zevním koutkem oka, protáhni jej do stran.

Trhání obočí bez bolesti? Mnoho dívek při trhání obočí trpí, a tak si ho raději upravovat nechtějí. Bolest se dá ale zmírnit. Když po každém vytržení stiskneš kůži v místě, kde ses zrovna zbavila chloupku, na 10 až 15 vteřin, bolest by se měla utlumit. Pokud i potom bude oblast obočí citlivá, inspiruj se kosmetičkami a dopřej si pětiminutový studený obklad.

Co s nepovedeným obočím?

Pokud sis vytrhala obočí až příliš, nejlepší je nechat ho dorůst, což může trvat i několik týdnů. To je docela dlouhá doba, takže tady je pár rad, jak zařídit, aby vypadalo plnější:

1) Slabé obočí domaluj ostrou a o tón tmavší tužkou na obočí. Aby tvůj zásah nebyl tak nápadný, črtej krátce a jemně a výsledek sjednoť několika tahy kartáčku na obočí.
2) Jestli má nějaký chloupek tendenci vybočovat ze zvoleného tvaru, přistřihni jej nůžkami na nehty a zkartáčuj ho. Pokud by i tak nedržel, můžeš na něj použit nepatrné množství gelu na vlasy.
3) Pokud nejsi spokojená s tvarem svého obočí, které sis nedávno vytrhávala, nechej mu alespoň patnáct dnů, aby ti znova dorostlo. Potom budeš mít dostatek „materiálu“, aby sis s ním pohrála pořádně.

Nezapomínej své dílo pravidelně kontrolovat. Po každém vytrhnutí odstup od zrcadla a podívej se, zda má dobrý tvar a jestli jsou obě obočí vytrhaná stejně. Až budeš hotová, zkartáčuj chloupky a pro zklidnění pokožky si podrážděná místa opět namaž krémem.

1 Comment
  1. Co mám dělat delala jsem si srandu z toho pokuď si nekdo oholi pulku oboci no a doplatila jsem na to ukazovala jsem kamaradne jak si oholit oboci a omylem do me karadka drkla a oholila jsem si čtvrtku mého obočí nemám žádnou tužku na obočí nebo neco co by mělo pomoc jak to mam jinak zakryt? Prosím o radu

Leave a Reply

Your email address will not be published.