Vyzraj na své vlny i bez fénu a žehličky

Ani rovné, ani kudrnaté. Každý vlas jinam, po probuzení hotová pohroma. S vlnitými vlasy bojuje nejedna z nás. Žehlíme je, trápíme kulmou, naříkáme nad nimi u kadeřníka. Máme to ale opravdu zapotřebí? Nech své vlny vyniknout v jejich přirozené kráse.

Sluneční žár, chlor z bazénu, ukrutné teploty vysoko nad třicítku – to všechno dává tvým loknám pořádně zabrat. Aby toho však nebylo málo, každé ráno je mučíš horkou žehličkou, kulmou, fénem a plácáš na ně tuny stylingových přípravků. To všechno proto, aby ses zbavila těch příšerně rozdivočených vln a dala svému účesu nějaký tvar.

vlnite

Jenže stačí se trochu zpotit a projít se ve větru, a s vlasy se začnou dít divé věci. Stojí ti pak náročné ranní úpravy, při nichž si vlasy den co den dobrovolně poškozuješ za to?

Krása začíná u kadeřníka

Není pravda, že rozpustilé vlny vypadají děsně a neupraveně – alespoň v létě je tomu právě naopak. Tajemství spočívá ve správném střihu – díky němu ti k nadýchanému účesu se sexy splývavými loknami postačí už jen naprosté minimum každodenních zásahů.

Co je nejdůležitější? Prozraď svému kadeřníkovi, že si chceš vlasy nechat lehce zvlněné, střih tomu může přizpůsobit. Jen tak bude tvůj letní účes perfektní. Vlasy si nech prostříhat, aby se odlehčily. Vhodný je také stupňovitý sestřih, vrstvy účesu dodají strukturu a tvar. Naopak nevhodné jsou ostře seříznuté konečky břitvou. Vlnité vlasy by pak bylo náročné upravit a působily by rozčepýřeně.

Šmikni to zšikma

Největším problémem je obvykle ofina a vlasy kolem obličeje, které se rády vlní a odstávají. Kvůli tomu lezou do očí a nerámují obličej tak, jak by měly. Jsou-li tvé vlasy vlasy vlnité, vsaď na pěšinku na straně a nech si sestřihnout šikmou patku. Tento střih se ti bude upravovat a udržovat nejlépe.

Z koupelny rovnou do Hollywoodu

Jak upravit vlnité vlasy bez fénu, žehličky i kulmy? Jednoduše. Po umytí vlasů si své lokny nech uschnout volně na vzduchu. Ještě vlhké vlasy si rozčeš hřebenem s řídkými zuby a vetři do nich bezoplachovou péči, která kadeřím dodá pružnost a zdravý lesk. Poté si vytvoř pěšinku na straně, jako jsi zvyklá, ale mnohem níže, nejlépe až u ucha. Vlasy oviň kolem čela, připni si je pinetkami (potřebovat jich budeš asi pět) a nech doschnout.

Do téměř suchých vlasů vetři pěnové tužidlo pro objem a lokny prsty lehce pomačkej. Poté už vlasy nerozčesávej. Tvé přirozené vlny se tím zvýrazní a můžeš je tak i trochu vytvarovat. Následně odstraň pinetky a vytvoř si pěšinku na místě, kde ji nosíš normálně. Vlasy kolem obličeje by měly držet rovný tvar, ale pro jistotu ofinu ještě zfixuj kapičkou gelu či vosku. Hotovo!

Malá mořská víla

Určitě sis všimla, že tvé lokny jsou v létě nejkrásnější, když se vrátíš z pláže. Může za to slaná mořská voda, která vlnitým vlasům propůjčí pevnost. Ví o tom i nejslavnější vlasoví stylisté na světě a ve Spojených státech se už prodává dokonce speciální slaný vlasový sprej (Bumble and Bumble’s Surf Spray). S trochou skromnosti si jej můžeš vyrobit i sama doma. V pohárku čisté vody rozpusť zhruba půl lžičky mořské soli, kterou seženeš v každém hypermarketu. Roztok přelij do lahvičky s odstřikovačem, jemně si s ním přestříkej kadeře a nech uschnout na sluníčku.

Máš svůj vlastní trik, jak upravovat vlnité vlasy?

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

4 Comments
  1. Nikdy jsem si nevšimla, že bych po návratu z pláže měla nejkrásnější vlasy…spíš právě naopak….

  2. Na koupališti si po koupání obvykle lehnu na deku a nechám své vlnité vlasy uschnout, všichni mi pak říkají jak je mám strašně vlnité. Když si je učešu, mírně se narovnají, ale vlnité jsou pořád a drží a aspoň nevypadám jak kdybych prolítla křovím. Často se mi stává že odpoledne mé vlasy jsou fakt strašné vlnité a jak jsou spocené vypadají opravdu strašně.

  3. Ja svy vlasy fakt nesnasim :( mam je desne nafoukly a vylejzaj mi z nich maly vlasky jako slama a jeste k tomu mam desnny vejrky no proste pohroma … :( ja sem stredne plava blondy na ale kdyz si vlasy obarvim tak jsou mnohem lepsi … ale zase ty penize …

  4. Já mám zase takový problém: Mě se vlasy vlní hodně u hlavy. Tu horní vrstvu vlasu mám skoro rovnou, ale když je odhranu tak jsou vlnité. Co s tím?
    Jinak, když se vrátím od moře, vlasy mám akorát zničené.

Leave a Reply

Your email address will not be published.