Zahal se do voňavého obláčku

vuneChceš si druhou polovinu prázdnin užít skutečně se vším všudy? Prozradíme ti několik kouzel s vůněmi, které z tebe udělají královnu letošního léta. Ale pšššt! Jsou tajné a určitě bys je neměla prozradit jen tak kde komu!

Vůně, kterou nemá žádná jiná
Také ti doma na poličce „straší“ fůra poloprázdných flakonků se zbytky parfémů, které je ti líto vyhodit? Víme, jak je chytře využít a ještě být originální. Věděla jsi, že parfémy můžeš navzájem míchat? Vyzkoušej si například na zápěstí stříknout jednu vůni, přes ni druhou a chvíli počkej, až se složky obou spojí a vytvoří tak vůni úplně novou, neotřelou. Obě vůně by však neměly být příliš silné a těžké, nejlepší je experimentovat s toaletními či deo vodami. Nyní v létě skvěle vynikne mix svěží citrusové a lehké květinové vůně.

Vyrob si vlastní kokosový krém24300497
Do horkých dnů jsou ideální přípravky s exotickou vůní tropického ovoce, které se postarají o sametově hebkou kůži celého těla. Nemusíš se však spoléhat jen na výrobky (levné parfémy), které koupíš v obchodech a v koupelně je má každá druhá z tvých kamarádek. Sežeň si úplně obyčejný hydratační krém bez parfemace, přidej do něj pár kapek přírodního kokosového mléka (případně kokosového oleje), dobře promíchej a nech chvíli uležet. Získáš tak unikátní krém, který bude hýčkat tvoji pokožku po celé léto a propůjčí jí překrásnou vůní skutečného kokosu. Budeš-li ho navíc skladovat v ledničce, vydrží ti dlouho a jeho aplikace bude velmi osvěžující.

Koupel pro povzbuzení
Přišla jsi domů vyčerpaná po náročném dni na brigádě nebo už horkem začínáš blouznit, ale bazén, ve kterém by ses mohla zchladit, na zahradě bohužel nemáte? Osvěž se voňavou koupelí! Napusť si do vany vlažnou či lehce chladnější vodu a přidej do ní pár kapek přírodního esenciálního oleje z citrusů. Pár minut relaxace tě dokonale nakopne a ať už jsou tvé plány na večer jakékoliv, budeš čilá jako rybička!

Voňavá víla
Nosíš v létě ráda šaty a rozevláté sukně? V tom případě si trochu toaletky stříkni také na spodní lem. Při chůzi se kolem tebe bude sukně vlnit a šířit tvou oblíbenou vůni všude kolem. Budeš neodolatelná!

Text: Eliška R.
Foto: sxc.hu

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

4 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.