Zaměřeno na kabelky

Více než jednu kabelku má doma určitě většina žen. Je to náš příruční život, bez kterého se málokterá z nás obejde.


kabelky-do-školyTo, jakou a jakým způsobem nosíš kabelku, o tobě leccos vypovídá – když nosíš například více tašek či kabelek, působí to prakticky, odbornice na řeč těla však říkají, že takové ženy žijí ve stresu, spěchu, jsou unavené, mnohdy i vyčerpané. Některé ženy nosí kabelku zavěšenou na předloktí – ty prý rády na odiv dávají svůj majetek a projevují tím svůj pocit nadřazenosti. Když například na plese držíš před tělem malou kabelku, dáváš tím najevo obranný postoj. Jestli jsi někdy viděla ženu, co nosí kabelku či tašku v náručí, jde si prý za svým cílem. Když nosíš tašku přes rameno, stejně jako většina žen ve tvém okolí, záleží podle odbornice na tom, jestli máš krátký anebo dlouhý popruh. Pokud je popruh dlouhý, znamená to, že nejsi dostatečně opatrná. Já například nosím kabelku s krátkým popruhem přes rameno, což o mně vypovídá, že jsem si vědoma určitých rizik, přesto mám situaci stále pod kontrolou. Mnoho z nás si oblíbilo nošení kabelky přes hlavu na druhém rameni – to vypovídá o laxnějším přístupu k mnoha věcem. Nebo například nošení kabelky jako aktovky – tyto ženy jsou praktičtější.

Jak vybrat tu nejlepší?

Pokud chceš investovat do kabelky, neboj se větších částek, investice se ti může vrátit. Pro muže jsou důležité hodinky – ty vypovídají něco o jejich životním stylu, pro nás zase kabelky. Kabelka je doplněk, který mnohdy vévodí celému outfitu a navíc skrývá i různá tajemství. Vybírej ji podle těchto kritérií:

  1. Intuice – vyber si kabelku na základě vlastního vkusu, módní trendy nech až na druhém či třetím místě. Nejlepší cesta je, když kabelku sladíš se šatníkem a životním stylem, tehdy nemůžeš udělat chybu.
  2. Sezónnost – na to se většinou zapomíná. Každá z nás by měla mít několik kabelek na různá roční období, navíc pak kabelky můžeš měnit podle nálady a důležitá je také příležitost nošení – to znamená, že na ples si rozhodně pořiď plesovou kabelku.
  3. Kvalita – pokud nosíš kabelku celoročně, opravdu se vyplatí investovat a to nejlépe do kožené kabelky.
  4. Barva – barva kabelky je individuální záležitostí. Jaký kousek ale rozhodně nesmí chybět? Ten v nesmrtelné černé barvě. Černá se hodí ke všemu. Pamatuj ale na jedno pravidlo – čím výraznější kabelka, tím jednodušší výběr oblečení.

Podle mnoha stylistek by každá z nás měla mít v šatníku tři kabelky – v základním provedení – tady můžeš vsadit na jakoukoliv barvu, spíše by ale kabelka měla být jednobarevná, takže klasicky černá, smetanová, bílá, červená a tak podobně. Potom bychom měly mít kabelku neutrální a na závěr doplňkovou. Tím budeš mít kabelky k mnoha příležitostem – když se je naučíš správně kombinovat. Kabelka může rozjasnit outfit, může být extravagantní, elegantní, má mít šmrnc.

I kabelka potřebuje péči

A na závěr péče – nic neslouží věčně. Každý materiál vyžaduje speciální pozornost, s čímž by ti měli poradit na prodejně. Platí ale stejné pravidlo jako u bot – impregnovat. Kůže je krásný a praktický materiál, nenechávej kabelku na sluníčku či blízko topení, teplo kůži vysušuje a ta ti popraská. Kůže se nepere, na čištění se používají hadříky. Co se týká semiše, je náročnější na údržbu. Naopak kabelky z umělých materiálů na údržbu nejsou náročné vůbec.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Comments are closed