Zimní trendy 2011/2012: V módě je pánský i vintage styl

S listopadovými mrazíky přichází každoročně také sprška nových módních tipů. Chceš vědět, jak být letos „in“? Slečna ti poradí, v jakém stylu v zimní sezoně blýskneš.

Módní inspirace pro zimu 2011/2012

Módní trendy letošní zimy se budou zmítat především na pomezí pánského a vintage stylu.

Žena v pánském stylu je sexy

Zimní trendy se nesou v maskulinním duchu – vedou pánsky střižená saka, obleky a na přehlídkách se objevovaly dokonce i ženské kravaty nebo motýlci. Je jasné, že v podobném modelu do školy pravděpodobně nevyrazíš, ale jak je známo, fotkami z přehlídek se stačí lehounce inspirovat. Co takhle rovně střižené kalhoty třeba se zakasanou košilí? Pohrát si můžeš i s botami – obchody letos nabízejí rekordní množství dámských bot připomínající elegantní pánské polobotky, a to i ve variantě jako obuv na podpadcích. Jaké je jejich plus? Jsou praktické a pohodlné.

Rozhodně se nemusíš bát, že v „pánském“ oblečení budeš vypadat bezpohlavně – při zvolení správných kousků je pánský styl na holkách neodolatelný.

Tip: K pánskému stylu se hodí ryze ženský účes, který celkový dojem zjemní. Proto si vlasy uprav tak, aby zdůraznili tvoji dívčí krásu. Pokud nemáš své vlasy dost dlouhé, můžeš si snadno dopomoci clip-in vlasy.

Vintage ve stylu princezny Diany i královny Viktorie

Jen tak pro pořádek – vintage styl znamená styl minulých dob. Nezáleží na tom, jestli se tím myslí barokní styl nebo třeba trendy 80. let. Letos jsou na pomyslném žebříčku nejvýše léta sedmdesátá – vzorované, pletené svetry (pamatuješ na malou svetrovou revoluci Lady Di?), plisované sukně a šaty, vyšší pasy. Zahřejí tě umělé kožešiny, které se nosí především na kabátech. To všechno kombinované s barvami, jako je béžová, velbloudí srst, žlutá, světle růžová, ale třeba i temně zelená nebo červená.

Úplný kontrast nabízí letošní trend v upjatých a přece sexy modelech připomínající viktoriánskou éru v Anglii. Tohle oblečení je většinou v šedé barvě (někdy s prvky černé), někde je látka nahrazena svůdnou krajkou nebo jiným průsvitným materiálem.

Že sis v létě oblíbila různorodé, výrazné barvy, a proto se ti usedlé zimní tóny moc nelíbí? Nic se neděje, krásné odstíny růžové, červené a fialové stále zůstávají, aby rozzářily pochmurné počasí.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.