3 důležité rady pro ženy po dvacítce

Jako žena, které bylo dvacet před osmi lety, bych si přála, aby si se mnou někdo před lety zašel na kafe a dal mi několik rad týkajících se správy peněz. Bohužel se tomu tak nestalo a já se musela několikrát spálit. Přečti si tipy, které ti pomůžou ušetřit nervy a peníze.
Finanční tipy

1. Udrž si práci

Můj první tip se týká práce. Máš za sebou vysokou a našla jsi práci. Nesnaž se přeskakovat z jedné firmy do druhé, z jednoho oboru do druhého. Nemyslím si, že bys neměla zkoumat své kariérní možnosti, pokud budeš uvíznutá v zaměstnání, které nenávidíš. Přesto, neměň práci každých pár měsíců (např. u práce v restauraci nebo obchodech). Vypadá to špatně na životopise a na každém dalším pohovoru to bude důvod, proč nedostaneš práci. Zůstaň ve společnosti rok nebo dva, dokud si neujasníš, co bude ta tvoje správná kariéra. Bude to vypadat mnohem lépe na životopise a později ti to dovolí získat lepší práci.

2. Půjčuj si rozumně

Pokud patříš mezi ty, kdo si myslí, že musí mít makeup od Toma Forda, kabelku od Chanelu nebo malé zavazadlo od Louis Vuittona než jim je 25, tak si zaděláváš na finanční trable. Pravděpodobně se dostaneš do situace, kdy budeš potřebovat peníze a půjčka ti přijde jako ideální řešení. Jenomže není půjčka jako půjčka, takže nereaguj na první reklamu, kterou uvidíš. Raději si můžeš srovnat půjčky online. Ušetříš tím nemalé peníze, které se ti budou později určitě hodit.

3. Přemýšlej nad bydlením

Finance a bydlení je určitě téma na samostatný článek. Rozumím tomu, že jsi zamilovaná, s přítelem žijete už několik ve společné domácnosti a chcete se posunout v životě zas o kousek dál. Ale není důvod vrhat se po hypotéce. Existují i jiné cesty, jak si zajistit kvalitní bydlení a neutratit mění nebo se zadlužit na dalších 25 let. Podívej se po startovacích bytech v okolí. Pokud třeba zdědíš byt po babičce, využij některý z programů Státního fondu pro rozvoj bydlení, jež ti nabízí financování bydlení za podmínek, kteřé jen málokterá banka poskytne.

Autorka: Katarína

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.