A jak to mají kluci?

klikJistě, nyní máš pravděpodobně hromadu otazníků klem vlastního těla, ale přemýšlela jsi někdy nad tím, jak probíhá puberta u kluků? Je úplně stejná jako puberta u holek, nebo úplně jiná? Proč klukům tolik záleží na velikosti jejich „chlouby“? Pokusíme se ti vše osvětlit!

V čem spočívají hlavní rozdíly mezi holkami a kluky?
Slečn@: Samozřejmě největší rozdíly objevíš pouhýma očima – kluci mají zcela jiné pohlavní ústrojí (vnější i vnitřní) a v pubertě se jejich tělo začíná vyvíjet úplně jinak. Zatímco malé holčičky a malí rošťáci mají tělíčka téměř stejná, v pubertě se začínají modelovat odlišně. Zatímco dívkám rostou prsa a a zvětšuje se objem hlavně v oblasti boků, kluci najednou rychle povyrostou do výšky a zramenatí.

K čemu všemu slouží penis?
Slečn@: Penis má v podstatě dvě funkce. U holek je vývod močové trubice a poševní vchod úplně něco jiného, zatímco u kluků moč i ejakulát mají cestičku společnou. Pokud se kluk vzruší, jeho penis se naplní krví, prodlouží se, ztvrdne a jak se i laicky říká – „postaví se“. V tomto stavu je kluk nebo muž připraven mít pohlavní styk.
Drážděním penisu dojde k orgasmu, kdy je z penisu obvykle vystříknuta bělavá tekutina – ejakulát. Ejakulát obsahuje spermie – mužské pohlavní buňky – které mohou oplodnit ženské vajíčko.boy

Co se skrývá v šourku?
Slečn@: Těsně pod penisem se nachází jakýsi kožovitý váček, kterému se říká šourek. V něm jsou ukryty varlata. Normální, zdravý muž má varlata dvě, každé na jedno straně. Jsou to vlastně dvě nevelké kuličky – proto jim kluci obvykle říkají „koule“ nebo „vejce“. Kolem šourku klukům v pubertě začíná růst pubické ochlupení.

Co produkují varlata?
Slečn@: Varlata samozřejmě kluci nemají jen tak na okrasu! Jsou velmi důležitá, jelikož produkují testosteron, mužský hormon. Testosteron má v pubertě na svědomí to, že se klukům prohloubí hlas a začnou jim růst chloupky kolem vnějších pohlavních orgánů, na nohách, na rukách, na prsou a často i na břiše.
Varlata mimo testosteron produkují také spermie, mužské pohlavní buňky. Bez spermií není možné, aby muž zplodil s jakoukoliv ženou potomstvo. Pokud se při pohlavním styku dostane ejakulát do ženiny pochvy, je možné, že bude-li připraveno v ženině těle zralé vajíčko, dojde k proniknutí jedné ze spermií dovnitř, čímž je počat nový život.

Proč se varlata ukrývají?
Slečn@: Spermiím vůbec, ale vůbec nesvědčí horko. Nepřežily by, pokud by byly uchovávány za obvyklé lidské tělesné teploty. Proto jsou ukryté v šourku, který mužům visí mimo tělo. Dojde-li k přehřátí spermií, nebudou schopné reprodukce. Z toho důvodu není nejlepším řešením, nosí-li kluk nebo muž přiléhavé slipy. No jo, v trenkách je prostě volnost :-)

Prostata? Co to vlastně je?
Slečn@: Jistě také neustále slýcháš v reklamách o přípravcích pro muže, které jim mají zázračně pomoct při potížích s prostatou. No jo, nač ale ta prostata vůbec je? Prostata je další mužský pohlavní orgán, který už se však ukrývá uvnitř těla. Jeho funkcí je produkce sekretu, jenž se mísí se spermiemi. Při ejakulaci je tato tekutina vypuzována ven z mužova těla.

Je důležitá velikost penisu?
Slečn@: Tak jako se my holky neustále trápíme kvůli našemu poprsí, kluci mají velice podobný problém. Je však netrápí prsa, nýbrž jejich penis. Není však pravda, že velký penis je zárukou dokonalého prožitku při pohlavním styku. Tak jako tak jsou na debaty ohledně penisu kluci neuvěřitelně háklivý, takže tady platí jediné – pokud možno nerýpat!

Připravila: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

10 Comments
 1. Nezbývá mi než doporučit knížku Beetles /J.Kudrnáč/ ve které je skvěle zachycený dospívání kluků na začátku 60. let a je tam snad opravdu všechno včetně mnoha nenápadných rad, navíc geniálně vysvětlenej “problém” velikosti penisu – poprvé u nás a možná i na světě navíc jen tak mmch v rámci zajímavýho děje takže v České republice jako v první zemi na světě nebude mít už nikdo problém s malými ňadry nebo penisem! -ukázka z knihy Beetles:
  “Pokud jde o malý úd, je to jen zavedené klišé mužského myšlení, že větší rovná se lepší. Tomu, kdo klade na velikost přehnaný důraz, je třeba říct jediné, ať si zváží, jestli je jeho penis důležitější než on sám. Touží dívky po velkém penisu nebo spíš po pořádném chlapovi? Jak může mít velikost penisu vliv na opravdové mužské hodnoty jako schopnost postarat se o rodinu, vychovávat děti, mít dobrý charakter, rozhodné myšlení a mít jasno v tom, co chci v životě dokázat?”
  Podobná knížka tady ještě nevyšla – malý román zdaleka nejen o dospívání, kde je nenásilně zakomponováno mnoho skvělých rad nejen pro dospívající a něco např. problémy s čuráním při ztopořeném údu u nás vůbec poprvé, odborný tisk nevyjímaje! Tak jestli někdo stále přemýšlí nad velikostí penisu či ňader ať si pořídí knížku Beetles od J. Kudrnáče a bude mít navždy klid. Navíc je to docela sranda, o dospívání v šedesátých letech. Nejlíp se to dá ještě sehnat na netu přes Kosmas ani ne za kilo a půl, v nejhorším zkuste bibliotéku. Tato knížka na stopro způsobí, že u nás jako v první zemi na světě vymizí lidi se zbytečnýma komplexama – pokud se teda dají do čtení -:).

 2. Já tedy preferuji především velké koule. Nechci kluka s kulkama jak u pětiletýho kluka. Bihužel řada chlapů má koule velmi malé a scvrklé.

 3. Ahojte vsichni,
  mam takovou otazku. Nevim co se deje s mim pritelem. Presnejic s jeho spermatem. Doufam ze neni neplodny. Jeho sperma se stalo v posledni dobe takove ztuhlejsi. Vypada to jakoby bylo zatuhle dou tam vydet takove male casti ztuhleho spermatu. Predtim bylo takove ridci a proto se radsi ptam. Mam o neho starost a chceme mit detatko ale jelikoz sem jeste pred maturitou tak si to nemohu dovolit. Dekuji za odpoved.

 4. Denisko, na hustotu spermatu může mít vliv například strava, příjem tekutin či četnost pohlavních styků. Sperma je ve velké části tvořeno sekretem z prostaty (cca 60%), který se v mužově těle při delší době “půstu” hromadí a ejakulát při následném pohlavním styku může být z tohoto důvodu hustější. Na plodnost to však nemá vliv!

 5. Pár jedinců s nízkým sebevědomím se najde ale není to pravidlo. Výhoda malého penisu: holka si ho může snadno strčit celého do pusy během orálního sexu a ti přerostlí pak mohou jenom závidět. V sexu neplatí čím větší tím lepší, jde spíš o to co kdo má rád

Leave a Reply

Your email address will not be published.