Tipy, jak se o prázdninách bavit zadarmo

Prázdniny, léto, volno, žádná škola, kamarádi na dovolených… Nemáš zrovna moc peněz na utrácení, ale přesto hledáš nějakou činnost, kterou by ses mohla přes prázdniny zabavit? Slečna má pro tebe pár tipů!

Piknik

Vytáhni kolo, vezmi deku, občerstvení, třeba i něco na čtení a kamarádku a vyjeď si na malý výlet do přírody. Když bude dostatečně hezky, klidně přibal i opalovací krém a můžeš se slunit. Ale pozor!!! Pokud jedeš na kole, podle zákona by jsi měla mít helmu. A nezapomeň se důkladně prohlídnout od klíšťat až se vrátíš domů, komu by se chtělo o prázdninách marodit třeba s boreliózou. (Náš TIP! Přijď se na Slečnu mrknout i zítra, dovíš se spoustu dalších tipů, jak uspořádat ten nej piknik, a naučíš se pár šikovných receptů na mňamky, které si můžeš přibalit do piknikového koše!)

Malování v přírodě!

Rozvíjej svoji kreativitu. Popadni výkresy, tužky, křídy na papír, voskovky, barvy, nebo tuš a vyraz ven. Nevadí že bydlíš ve městě, není přece nikde psáno že kreslit se musí jen krajina, každé město má nějaká pěkná místa, park, sochy, budovy se zajímavou architekturou, cokoliv tě jen napadne. Povedenými výtvory si pak můžeš vyzdobit stěny v pokoji a ušetřit za drahé obrazy.

Úsměv prosím

Další tip je tak trochu variantou na malování. Pokud tě malování nebaví, zkus vzít foťák a vyrazit ven. Můžeš zvěčnit cokoliv tě jen napadne, hezké květiny venku, západ slunce, brouky, městské ulice, vše co tě zaujme. Fantazii se přece meze nekladou. Povedené fotografie můžeš stejně jako obrázky dát na stěnu nebo si založit svůj prázdninový fotodeník, ať už internetový nebo klasický a k fotografiím uvést své komentáře a popsat zážitky :-) .

Sportu zdar!

Co takhle jít si zaběhat nebo zkusit rychlou chůzi? O tom že je to zdraví prospěšné není pochyb. Nezapomeň si s sebou vzít nějakou láhev s pitím, nejlépe obyčejnou vodou. Aby jsi udržovala stejné tempo, můžeš si vzít MP3 přehrávač a držet rytmus podle hudby, ať už si zvolíš rychlou nebo něco pomalejšího. Jestliže budeš běhat se svojí nejlepší kámoškou, snažte se soustředit na běh a tempo a ne na kluky. Je důležité zhluboka pravidelně dýchat, takže po chvilce klábosení by jsi odpadla utahaná jako kotě.

Foto: deviantArt.com
Text: Kate

4 Comments
  1. mělo by se běhat tak aby jsi si mohla povídat s kamarádkou……….nám řikala !;-)hodná;-)! učitelka

Leave a Reply

Your email address will not be published.