Seriálový tip: Utopia

Už máš po krk romantických seriálů a pseudohistorických telenovel? Možná přišel čas trochu přitvrdit a začít sledovat něco, v čem jde o víc než jen kdo a s kým. Zkrátka, pokud se chceš opravdu bavit, potřebuješ seriál, ve kterém kromě vztahů půjde také o hledání identity, politiku, morální otázky, spoustu akce a obrovské porce absurdity. A přesně tím také Utopia je. Vítej ve světě, kde všechno může být ještě mnohem horší, než jsi čekala!

Utopia nepatří mezi nadměrně dlouhé seriály. Dosud byly natočeny dvě řady každá po šesti dílech. To ale neznamená, že jde o horší projekt, ba právě naopak. Podíváš se a budeš chtít utopia-serial1ještě a ještě, až nakonec zjistíš, že jsi na konci série, ani nevíš, jak ses tam dostala.

Vítej v noční můře

Když se několik skalních fanoušků apokalyptického komixu Utopia dozví, že údajně existuje nikdy nezveřejněný rukopis druhého dílu, rozhodnou se s jeho údajným majitelem sejít. Tím nastartují koloběh naprosto zběsilých událostí. Jsou falešně obviňováni z nejrůznějších zločinů, pronásledováni a někdy také mučeni, aby jim zcela neznámí lidé mohli položit nepochopitelnou otázku: „Kde je Jessica Hyde?“ Pochopitelně, že nikdo netuší, o koho jde a co to s nimi má společného. Vzápětí se skupinka lidí, kteří se dosud znali jen z diskuzního fóra fanoušků Utopie ocitá na útěku před něčím, čemu nerozumí. Začínají však chápat, že neznámým násilníkům jde o rukopis, který ovšem skončil neznámo kde. Jedno je ale jisté – rozhodně musí skrývat nějaké tajemství…

Kdyby se konspirace staly realitou

Znáš ty teorie, které řeší, která farmaceutická společnost šíří škodlivé látky, kdo je ve skutečnosti padouch a kdo je v tajném spolku? Tak tyhle zkazky vynásob deseti, přidej porci násilí a dostaneš to, co pro tebe připravili tvůrci Utopie. Není radno kterékoli postavě věřit, nevytvářet si žádné teorie a domněnky, přestože děj k tomu přímo svádí. Cokoli si vymyslíš, vždycky totiž bude úplně jinak. A pravděpodobně bude realita ještě šílenější, než sis vůbec troufla očekávat. Připrav se na to, že budou momenty, kdy si budeš říkat, že už se prostě nechceš dívat dál. Zároveň tě ale bude hryzat nepředstavitelná zvědavost.

Pestrobarevná změť

Nelze se nezmínit o tom, jak seriál vypadá na pohled. Byl totiž natočen (jak jinak) podle komixu a tomu odpovídá i jeho provedení. Spousta interiérů vypadá stylizovaně a nereálně, jako by byl člověk ve snu. Některé záběry kompozičně odpovídají jednotlivým okénkům komixu. Za povšimnutí stojí také barvy, které jsou silně kontrastní a poněkud více ostré než ve skutečnosti. Velmi převládá zvláště křiklavá žlutá a zelená, v některých prostorách se objevuje sytě rudé prostředí. Musíme se pozastavit také nad zvukem. Soundtrack je velmi zajímavý a nejvíce výrazný je úvodní melodie, která obsahuje takové prvky naprosté šílenosti, že jí prostě nevyženeš z hlavy, i kdybys chtěla. Ale pravděpodobně chtít nebudeš.

Nemá smysl prozrazovat víc, jakýkoli další popis by se už dal považovat za spoiler. Nejlepší bude, když si názor uděláš sama. Slečna by se ale přimlouvala, abys Utopii dala šanci, bude to stát za to!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.