Profilovka na Facebooku? Vyfoť se sama, ale chytře

Pokud jsi fanynkou Facebooku nebo jiných sociálních sítí, jistě jsi už přišla do styku s “uměleckými” fotografiemi holek bez jedné ruky, s nepřirozeně velikým obličejem nebo polovinou hlavy. Trend pořizování autoportrétu před zrcadlem nebo s nataženou rukou si našel mnoho odpůrců. Právem! Jak vyfotit sama sebe, aniž by se z tebe na fotce stala mimozemšťanka s půlkou hlavy a svatozáří od blesku?

Nemáte na dovolené nikoho, kdo by vás vyfotil?

Nemáš-li teleskopické paže jako Saxána, fotky pořízené s nataženou rukou nebudou vypadat dobře. Málokdy se podaří zabrat objektivem celou tvář a špatný náklon foťáku ti „vykouzlí“ hlavu á la ufo. Ani rajcovně našpulené rtíky jako sladký bonus to už bohužel nespasí. Potom nezbývá nic jiného, než ďábelskou fotoonanační akci opakovat tak dlouho, dokud se fotka nepodaří. Nuž co, třeba při tom neustálém běhání od zrcadla k počítači s káblíkem spálíš nějakou tu kalorii…

Asi všechny digitální fotoaparáty mají automatickou spoušť. Stačí nastavit čas a stihnout se upravená postavit před objektiv. Bohužel ne všude se takto dají fotky pořídit. Musíš mít poličku nebo skřínku ve správné výšce, jinak se musíš vyfotit například s pokrčenými koleny. Že se chcete s miláčkem vyfotit na dovolené u moře nebo na zasněženém svahu, ale je vám hloupé prosit o to cizí lidi? Na romantické společné fotky můžete rovnou zapomenout.

Malá technická vychytávka, velký pokrok

Pokud miluješ technické hračky, určitě ti nemůže uniknout vychytávka pojmenovaná QuikPod. Jedná se o ultralehký kapesní stativ s ručkou, na který jednoduše připevníš foťák. Stativ navíc nezabere mnoho místa, na dovolené ho tak můžeš mít v kabelce nebo batohu všude s sebou a budeš mít konečně pořádné fotky.

Stativ nemusíš používat jenom pro pořizování autoportrétů, ale i na dovolené nebo školním výletě. Je perfektní, pokud se chceš vyfotit před nějakou památkou a klidně i pod vodou. Stativ má univerzální závit a dá se použít i pro kameru. Lehce si s ním můžeš natočit svůj oblíbený koncert, i když před tebou skáče rozjásaný dav lidí.

Kde kapesní stativ seženeš?

Nemusíš ho objednávat složitě ze zahraničí, kde se teď stal velkým hitem. Podívej se do eshopu VyfotSeSam.net. Najdeš tam i užitečné rady a návody, jak stativ využít na maximum. V lednu (20. až 31. 1. 2011) budeš mít navíc poštovné zdarma, stačí se stát fanouškem VyfotSeSam.net na Facebooku.

3 Comments
  1. jelikož jsem velký narcis, můžu vám dát dvě cenné zkušenosti :D nejepší je fotit se webkamerou, ta zkrášluje:D a pak taky fotit se mobilem – před zrcadlem tak, abych v zrcadle viděla odraz z mobilu, jak to vypadá

  2. kika:ne u všech je to dobrý,na focení je nejlepší foták,já si potrpím na originální až umělecké fotky..samozřejmě to jde i mobilem,ale u každýho to je prostě jinak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.