Chceš si nechat zvětšit prsa?

Ne že by takové téma bylo novinkou. Ale neustále se různí názory na to, jak moc je zvětšení prsou zdravé, správné, nebo dokonce morální. Tyto dva tábory názorů jsou nesmiřitelné a zřejmě vždycky budou. A pro ty, kdo stojí na druhém břehu řeky, tu máme několik zajímavých informací.

velka-prsaNe každá plastická operace má čistě kosmetickéh důvody. Když pomineme operace po haváriích a odstraňování nepěkných jizev, i operace prsou mají leckdy zdravotní základ. Příliš velká prsa mohou způsobovat ekzémy a ničit páteř. Jejich zmenšení je tedy čistě zdravotní. Některé ženy mají od přírody prsa deformovaná, nestejně velká – pak je plastická operace také na místě. Doktor umí modelací prsou jejich tvar zkrášlit a velikost srovnat. Je tedy třeba si uvědomit, že plastická chirurgie není výplod smetánky, jak utrácet hromady peněz.

Co si promyslet, než se rozhodneš pro operaci

Některé z nás sice netrpí zdravotními potížemi s prsy, ale přesto o operaci přemýšlí. Nejčastějším důvodem je – mám malá prsa a chci větší. Pak jde o kosmetickou úpravu, ale i tak nemusíš mít černé svědomí. V prvé řadě si uvědom, že rozhodnutí je jen a jen na tobě. Jsou to tvá prsa, tvoje tělo, a tak si s ním můžeš dělat, co budeš chtít. Stejně tak si ale uvědom, že to s sebou nese i jistá rizika, a že musíš přemýšlet do budoucna.

Pokud o zvětšení prsou přemýšlíš a máš partnera, je přinejmenším fér se s ním o tom poradit. Co když tvá prsa miluje taková, jaká jsou? Co když by se mu větší nelíbila a dokonce ho nevzrušovala? Je důležité probrat veškeré aspekty. Někdy totiž potřeba nechat si prsa zvětšit pramení právě z malého sebevědomí nebo z mylné představy, že se dívka muži nelíbí.
Ty by sis měla rozmyslet, zda opravdu větší prsa chceš, a také o kolik větší si představuješ. Je možné, že v první chvíli tě napadne zvětšení o čtyři čísla: „Když už, tak chci pořádná.“ Ale ne každé dívce velká prsa sluší a aby operace měla smysl, musíš po ní vypadat stále přirozeně. Tyto všechny otázky s tebou probere doktor na první schůzce. Pokud si to ale promyslíš předem doma, nic nezkazíš. Co se tedy velikosti týká, musíš myslet na přirozenost a na to, jakou máš postavu.
Další bod, který by sis měla promyslet, je, kdy na operaci jít. Do jednadvacátého roku života je stále šance, že prsa trochu „dorostou“. Pokud je ti tedy osmnáct, vyplatí se ještě nějaký rok počkat. Pro úplnost dodávám, že taková operace se provádí pouze dívkám a ženám nad osmnáct let. Do té doby se tělo stále vyvíjí a byl by to velký zásah do organismu.
V neposlední řadě počítej s jistým rizikem, a to takovým, že prsní implantát je tak či tak cizí předmět uvnitř těla. Příliš citlivý organismus jej nemusí přijmout a mohou vzniknout zdravotní komplikace. Je to sice málo pravděpodobné, ale přesto měj tuto neblahou variantu na paměti.

Jak probíhá návštěva u plastického chirurga

Jsi-li pevně rozhodnutá mít tu pověstnou čárku mezi prsy a nechat si je zvětšit, nastává další krok. Objednáš se na klinice plastické chirurgie na první návštěvu. Odborník s tebou probere důvody zvětšení i veškerá zdravotní rizika. Podrobně ti popíše, jak operace probíhá. Stejně tak ti vysvětlí, jak probíhá rekonvalescence, jak dlouho se prsa hojí, co vše po operaci smíš a nesmíš dělat a na co si dát pozor.
Pak ti pomůže s výběrem vhodné velikosti. Pro reálnou představu ti půjčí speciální podprsenku, se kterou si vyzkoušíš různé velikosti a tvary vycpávek. Budeš si moci v klidu vyzkoušet a podívat se, jak by nová prsa vypadala na omak, pod tričkem, v halence nebo v koktejlkách. Protože nejde jen o velikost, ale i o tvar, musíš si nechat poradit. Přeci jen taková prsa se nedají měnit každý týden, takže jednej s rozvahou a nech si poradit od odborníka.

Po první návštěvě budou následovat další, kde ti doktor provede sérii testů, aby získal přehled o tvém zdravotním stavu. Samotná operace trvá jen několik hodin. V nemocnici pak budeš nanejvýš týden. To je velmi individuální, jelikož každý organismus se hojí jinak dlouho.

Po propuštění musíš ještě několik týdnů nosit speciální podpůrnou podprsenku a dodržovat klidový režim. To znamená netahat těžké věci, příliš se neohýbat, nesportovat a operované partie nenamáhat. Mohla by sis potrhat stehy a prsa zdeformovat. Po celkové rekonvalescenci už si můžeš nová prsa naplno užívat.

Dnes je plastická chirurgie na takové úrovni, že se nemusíš vůbec bát nepěkných jizev nebo deformace. Pokud budeš postupovat podle plánu naordinovaného doktorem, nemůže se ti nic stát.

Kolik nová prsa stojí

Tak přiznejme si, není to jako koupě nového trička. Jde o desetitisíce. Také je ale pravda, že ceny se snížily a zvětšení prsou již není nedostupné. Jestli je opravdu chceš, našetříš si na ně. Alespoň se tak přesvědčíš, jak moc je tvoje touha trvalá. Řádově se jedná o cenu od cca 29 000 Kč do cca 89 000 Kč. V ceně bývá zahrnuta cena předoperačních návštěv, samotná operace, pobyt v nemocnici a doplňky potřebné k rekonvalescenci.
A poslední věc, pokud po zvětšení prsou toužíš a jsi si jistá, že ti to zvedne sebevědomí a budeš se pak cítit lépe – jdi do toho!

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed