Co takhle k moři?

Přemýšlíš, jak strávit ty úžasné dva měsíce prázdnin, které se blíží rychleji než by sis myslela? Co takhle začít si odkládat do prasátka a vyrazit v létě k moři. Jistě, bude to stát víc než týden na chatě u babičky, ale taky to bude rozhodně stát za to – na rozdíl od té chalupy.

Je právě nejvyšší čas, aby sis rozmyslela kam vyrazíš. V zásadě jde o to, kolik peněz budeš schopná do odjezdu našetřit. Pokud si zájezd zaplatíš ještě před sezónou, můžeš očekávat i milé slevy.more_dovolena_leto

Poměr cena výkon – pro studenty

Asi nemáš zrovna na rozhazování, ale přesto bys ráda smočila nohy v moři. Co takhle Bulharsko nebo Chorvatsko? Ceny zájezdů jsou velmi levné, ke všemu je to blízko a moře je tam stejně krásné, jako jinde ve světě – skoro. Můžeš se složit s kamarády na benzín a vyrazit klidně s partou na vlastní pěst. Chorvatsko nabízí velké množství kempů a půjčoven karavanů na bydlení. Takže pokud chceš strávit pár dní u moře levně a výhodně, toto je rozhodně správná volba.

Zlatá střední cesta

Možná už do školy nechodíš a našli jste si s přítelem relativně dobrou práci. A nebo do školy ještě chodíš, ale máš k tomu i skvělou brigádu. Ať tak, či tak, zlatou střední cestou je Řecko a Itálie. Obě destinace jsou dostupné jak autobusem tak letadlem (letecky za hodinku a půl). Řecko má ohromnou výhodu v množství větších i menších ostrůvků. Každý z nich oplývá jinou atmosférou, takže na své si přijdou milovníci sportů a adrenalinu, stejně jako zarytí romantici. Vybírat můžeš z destinací Chalkidiky, Kypr, Rhodos, Kréta, Zakynthos a další.
Itálie oproti tomu nabízí skvělé ceny pro rodiny, takže jestli ještě jezdíš na dovolenou s rodiči, zřejmě pojedete právě tam. Dovolená v Řecku je správnou volbou, pro nezapomenutelný zážitek za příznivou cenu.

Zlatá a pět hvězd

No a jak už to bývá, třetí možnost je ta nejdražší. Sem kromě Egypta a Turecka spadají pobyty v zemích třetího světa nebo poznávací, akční zájezdy. Například napříč Amerikou, cesta kolem světa, plavby na luxusních jachtách, Španělsko, Afrika a další. Tyto možnosti jsou sice finančně náročnější, ale nikdo přeci neříká, že nemůžeš začít Chorvatskem a za pár let mít na luxusní jachtu. Je to jen o motivaci a tahle motivace myslím stojí za to.

Ať už se rozhodneš pro jakýkoli plán na letní dovolenou, tak ti přeji, aby se ti vydařil. A nezapomeň, je opravdu nejvyšší čas začít plánovat. Nejen, že chytneš lepší cenu, ale také ti díky těšení se uteče zbytek roku rychleji.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed