Cestování na poslední chvíli

Zdá se to nepochopitelné, ale prázdniny se již chýlí ke konci. Jsi smutná, že jsi nic nestihla, nic pořádného nezažila a je třeba zase zpátky usednout do školních lavic? Než se rozeběhne výuka, pořád ještě nějaký ten týden zbývá, tak proč si neužít na poslední chvíli? Nabídka je široká.stan-kempovani-turistika

Možná jsi strávila hezkou dovolenou u moře, ale říkáš si, že by to chtělo ještě něco speciálního. Něco jen pro tebe a tvé kamarády nebo přítele. Zkrátka něco bez zbytečného dozoru rodičů.

Levná varianta

Předpokládejme, že nepojedeš-li s rodiči, budeš mít poměrně omezený finanční rozpočet. Ovšem ani ten ti nezabrání užít si prodloužený víkend. Vybírat si můžeš z nejrůznějších českých lokalit. Lákají tě hory? Máme jich tu až až. Nebo bys radši okoštovala nějaké to víno na jižní Moravě? Ani to není problém. Probrouzdat můžeš nejprve nejrůznější slevové portály, které nabízejí dovolené za minimální ceny. Většinou se jedná právě o ony prodloužené víkendy. Ale jelikož jsi mladá, může být ubytování zcela obyčejné a navíc v bojových podmínkách, nuda rozhodně nebude.

Zkrátka vyraz do kempu

Nestojí to moc a platí se za každou noc. Na konci prázdnin již jistě budou mít volno i v jinak nabytých kempech, takže o místo nebude nouze. Bydlet zde můžeš buď v chatkách nebo si jednoduše sbalíš svůj vlastní stan, který si na volném prostranství postavíš. U stanu je poplatek opravdu směšný, chatka tě poté již vyjde o něco dráž, záleží na velikosti a vybavenosti. Nenech se omezovat počasím, máš-li kvalitní stan, do kterého nezatéká, spacák, který zahřeje a karimatku, která tě bude izolovat, máš vystaráno.

Na kole i pěšky

Následně již začni vymýšlet, kam všude se podíváš. Pokud navíc nechceš utrácet za autobus, můžeš zvolit cyklistiku jako možnou formu dopravy. Ujisti se jen, že dané kilometry zvládneš a neodpadneš s bolestí hned ten první den. Podívat se můžete na hrad, zámek, zříceninu či jen tak do přírody. Zapomenout nesmím ani na nejrůznější ZOO či aquaparky, kde se můžete společně vyřádit.

A co jíst?

Samozřejmě, pokud zvolíš tuto formu dovolené, nemůžeš počítat se snídaní až do postele. Ale je zábava si jídlo připravovat sama, bez starostlivé maminky. Pokud dostanete chuť na něco pořádnějšího, všude existuje mnoho výletních restaurací. A k večerům poté neodmyslitelně patří táborák, na kterém si můžete opéct špekáček s chlebem.

Tak neseď na zadku, kontaktuj kamarády, vysypej prasátko, rozmyslete si destinaci a vyrazte. Zážitky na vás čekají a uvidíte, že rázem bude vstup do nového školního roku příjemnější, když bude na co vzpomínat.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed