Co takhle tango?

tangoPrudké pohyby, žhavé doteky a síla vášně. To vše můžeme zažít při tomto tanci. Tango umí jak potěšit na duši, tak i ublížit. Když je člověk naštvaný, může se při tomto tanci dokonale vyzuřit.

Argentinské tango je hudebně taneční styl, který pochází z konce 19.století ze dvou velkých přístavů oblasti Buenos Aires a Montevideo Tango pravděpodobně vzniklo smísením lidové hudby řady evropských zemí a hudby místních kreolů, černochů a indiánů. Vyznačuje se vášní ale i nostalgií a melancholií.tango2

V dnešní době je tango rozšířeno skoro po celém světě. Má různé formy, např. koncerty tangových kapel, taneční či divadelní představení nebo vystoupení profesionálních či amatérských tanečních párů, taneční lekce a kurzy pro veřejnost.
Obyčejné tango, často tancované a vyučované, má s argentinským tangem společného velmi málo. Vzniklo na počátku 20.století v Anglii, kdy bylo původní argentinské tango převedeno mezi standardní tance. Zůstala hudba a celková nálada tance. Rozdíl je patrný hned na držení – argentinské tango má typické „kulaté“ latinskoamerické držení, bez předepsaných pravidel. Oproti tomu britské tango má těsnější držení s typickou polohou partnerčiny levé ruky s palcem pod partnerovým ramenem. Tato evropská verze také patří mezi závodní standardní tance.

Takže pokud budete mít možnost tancovat tango, budete už o něco chytřejší a nezapomeňte si tento nádherný tanec užít.

Text: Lilian
Foto: Mrwonderfuldancing.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.