Děsivé splynutí – Vidím to, co vrah. Knížka do postele i metra

Začíná podzim a to alespoň pro mě znamená, že se vracím ke knihovně a ke čtení. Na dlouhé podzimní a zimní večery není nic lepšího, než pěkná a zajímavá knížka. Takovou může být třeba novinka z nakladatelství Fragment, “dívčí” detektivka Děsivé splynutí – Vidím to, co vrah od spisovatelky Jill Hathaway.

Autorka knihy Jill Hathaway

V první řadě musím podotknout, že se jedná o detektivku. Osobně se detektivek bojím, ale tahle je tak přesně na hraně toho, že tě zaujme a zároveň ti nezpůsobí zlé noční můry. Napínavost autorka zvládla na výbornou, proto se může lehce stát, že nebudeš moci odtrhnout oči a přečteš knížku na jeden dech. Další výhodou je vazba a velikost, knížka se ti vejde pohodlně do tašky, takže si můžeš číst po cestě do práce či do školy.

Na co se můžeš těšit

Mladá puberťačka Sylvie trpí chorobou zvanou narkolepsie. Tím pádem velmi často nečekaně upadá do spánku. To je alespoň oficiální diagnóza lékařů. Sylvie ovšem ví něco víc – že její spánkové šoky nejsou jen sny, ale dokáže se nechtěně převtělit do jiné osoby a vidět svět jejíma očima. Stačí, když se dotkne emočně nabitého předmětu někoho jiného.

Od chvíle, kdy se dostala do těla vraha, jenž zabil kamarádku její mladší sestry, začne tuto svou schopnost používat cíleně, aby sama zjistila, kde je pravda a kdo za vraždou stojí. Celých 270 stránek prochází jejím příběhem a pátrá po stopách možných podezřelých ze školy i z rodiny. Sylvie přitom prochází obtížným obdobím, řeší svou pubertu, kluky kolem ní, smrt matky a svou mladší sestru, která se v životě vydává pochybným směrem. Je Sylvie schopná vyřešit vraždu sama? A povede se jí bezpečně vraha najít a usvědčit? To se dozvíš, necháš-li se vtáhnout do jejího spletitého příběhu.

Stáhni si ukázku z knihy v pdf.

Proč vyměnit televizi a počítač za knížku

Studené večery a podzim přímo svádí k tomu zalézt si do tepla, zachumlat se a být v bezpečí rodinného krbu. Mnoho z nás si takové večery doplní o nějaký film, seriál nebo chatování s kamarády přes internet. Ale není to škoda? Sice žijeme v době techniky, ale o to větší kouzlo mají knížky. Povzbuzují fantazii, jelikož při čtení si dokreslujeme v mysli interiéry, oblasti a vizáže postav. Je to takový trénink mozku. Čtení samo o sobě je také zdravé, zvláště v době, kdy čteme velmi málo. Automaticky si čtením procvičujeme pravopis a gramatiku, která se nám hodí neustále. Zkus si najít čas a sáhni po nějaké knížce, která tě zaujme. Ať už novinka Vidím to, co vrah nebo cokoli jiného. Začíst se je krásný pocit, o který se mnoho z nás zbytečně ochuzuje.

Existuje dokonce teorie, která říká, že čtení pomáhá proti podzimním depresím. Jestli už na tebe leze špatná nálada, vyzkoušej čtecí kůru a uvidíš, jak se uklidníš a harmonizuješ. Naordinuj si každý den alespoň půlhodinku čtení pod dekou s hrnkem teplého bylinkového čaje a ponoř se do příběhů.

Knihu k recenzi věnovalo nakladatelství Fragment.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.