Focení je koníček, který nezevšední

Focení patří k zájmům, které v dnešní době může dělat téměř každý. Stačí ti fotoaparát a pak už jen cit pro zachycení toho správného okamžiku. Cvak — a tvé osobité umělecké dílko je na světě.

Říkáš si, že tvé fotky jsou obyčejné nebo že nestojí vůbec za nic? Možná se zbytečně podceňuješ. Právě amatérská fotografie se stala se v posledních letech jedním z žánrů umělecké fotografie, a dokonce je oblíbená mezi sběrateli umění. Ať už fotíš příbuzné na rodinné oslavě, krajinu kolem tvého bydliště či rozličné životní situace, určitě se za své výtvory nemusíš stydět.

fotografovani

Léto s foťákem v ruce

Baví tě focení, jsi majitelkou digitálního fotoaparátu a už alespoň trochu víš, jak s ním zacházet? V tom případě možná uvítáš pár rad od odborníků, kteří ti prozradí své fígle a triky. Spoustu nových zkušeností a znalostí načerpáš v kurzech fotografování pro amatéry, na které ožná narazíš také ve svém bydlišti či v blízkém městě.

Zajímavou příležitostí jsou kromě klasických kurzů také letní školy zaměřující se na tento koníček, jejichž obliba rok od roku narůstá. Letní škola digitální fotografie, která se koná v horském prostředí na Šumavě a v Krkonoších má za sebou již čtyři úspěšné ročníky.
Co od tohoto projektu očekávat? Letní škola je určena pro začínající i pokročilé fotografy a jejím hlavním cílem je zdokonalovat se. Pracuje se jak venku, tak ve studiu. Kromě samotného focení se zkouší i úprava fotografií v různých počítačových programech. To vše pod vedením zkušených fotografů, od kterých se toho můžeš mnoho naučit.  Nedá se však říct, že by celá škola byla jen a pouze o focení. Organizátoři pro oživení vložili do programu i sportovní aktivity, výlety do okolí a soutěže o zajímavé ceny.

V letošním roce tato škola proběhne ve dvou termínech, na začátku a na konci srpna. Cena se pohybuje kolem 4500 korun a zahrnuje ubytování, plnou penzi, workshopy vedené zkušenými fotografy, zapůjčení techniky a tisk fotografií. Pokud uvažuješ o tom, že by ses přes prázdniny chtěla něco naučit, poznat nové lidi s podobnými zájmy a zažít něco jiného než vloni a předloni, mrkni se na stránku www.fotoakademie.cz, kde o zmíněné letní škole nalezneš podrobnější informace.

Autorka: Dada

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.