Mobilní aplikace na léto

O prázdninách ti určitě přijdou vhod tipy na nové aplikace do tvého smartphonu, které využiješ právě v tomto období. Přečti si proto následující nápady a následně se pusť do stahování užitečných titulů, kterými obohatíš svůj mobilní telefon.

K létu neodmyslitelně patří cestování, pěší tůry, cyklistika, plavání v bazénu a dostatečný pitný režim. A právě na tyto záležitosti jsme se zaměřili a vybrali pro tebe čtyři ideální pomocníky.cviceni-dieta-fitness-jidelnicek

Snímej své trasy

Jak jsem již nastínila, o prázdninách se rozhodně řada slečen věnuje turistice, běhání či jízdě na kole. Po určitém úseku tě určitě bude zajímat, kolik jsi toho urazila, kolik kalorií jsi spálila, jak rychle jsi jela a tak dále. A právě k tomu ti pomůže aplikace od Googlu skrývající se pod názvem Moje trasy (My tracks). Směle tak můžeš vyrazit, a poté si prohlédnout nejrůznější zajímavosti, které tvá cesta přinesla. Tyto údaje poté jdou pochopitelně i sdílet s přáteli prostřednictvím Google+, Facebooku či Twitteru.

Udržuj pitný režim

K teplému počasí neodmyslitelně patří zvýšení pitného režimu. Ne každý však myslí na nutnost tuto záležitost dodržovat a často se stává, že tě poté v tomto důsledku bolí hlava. S pomocí aplikace Pitný režim se ti ale nic takového nestane. Po vyplnění vstupních údajů jako je pohlaví, věk, váha atd. ti automaticky spočítá objem, který musíš za den vypít. Lze si přitom nastavit intervaly, ve kterých ti bude aplikace připomínat, aby jsi vzala sklenici do ruky. Poté zde zaznačíš, kolik jsi toho vypila a z tvého denního cíle zase určitý objem zmizí.

Uvař si něco sezónního

Docházejí ti již nápady, co vlastně v létě pořád dokola vařit? V tomto období obvykle není taková chuť k jídlu a pokrmy bývají spíše lehké. K inspiraci ti pomůže aplikace Apetit – sezónní recepty. Zde si zvolíš roční období, které právě probíhá a následně ti již vyjede nabídka nejrůznějších pochutin, do jejichž přípravy se můžeš ihned pustit. Aplikace je velmi přehledná a jídla jsou řazená do kategorií, přičemž ke každému receptu si můžeš přidat i vlastní poznámku.

Hlídej počasí

Samozřejmě, že počasí tě zajímá po celý rok, ale v létě je to přeci jen trochu jiné. Podnikáš výlety a různé akce na zahradě a potřebuješ s co největší přesností vědět, jestli náhodou nebude pršet. K tomu ti poslouží aplikace Aladin, která ukazuje teplotu, srážky, vlhkost vzduchu, oblačnost a tlak. Bývá často aktualizovaná, a proto se na ni můžeš opravdu spolehnout. Pokud potřebuješ zjistit výhled srážek na opravdu krátkou dobu, lze doporučit aplikaci Meteor od stejného distributora.

Na závěr ti ještě prozradím opravdovou kuriozitu, která se rovněž k létu váže. Aplikace Melon Meter, která je dostupná pro mobilní telefony iPhone, ti zjistí, zda je meloun, který se chystáš koupit, v dobrém stavu. Jednoduše nahraješ zvuk vznikající při klepání a aplikace ti vyhodnotí jeho kvalitu. Bláznivé, že?

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.