Letní dovolená nemusí být vždy drahá

Před námi jsou poslední dva měsíce před tím, než oficiálně začnou prázdniny. Některé z nás je letos možná mají o měsíc prodloužené, jiné zase musí hledat skulinku mezi pracovně nabytými dny. Na čem se však stoprocentně všechny shodneme je fakt, že odpočinout si čas od času potřebuje každá z nás. Poradíme ti, jak a kam vyrazit, aby dovolená nestála moc peněz a ty jsi zažila dobrodružství.dovolena-more-plaz-leto

Nejprve je třeba se rozmyslet, zda dáš přednost objevování našich končin nebo bys ráda zavítala do nějaké ciziny. Podle toho se budou další kroky odvíjet.

Využívej slevové portály

Ano, právě ty nabízejí nejrůznější akce, s jejichž pomocí získáš opravdu levné zájezdy za zlomek ceny. Můžeš si vybrat z prodloužených víkendů, týdnu na horách nebo třeba zájezdů k moři. Pokud však dáváš přednost cestování na vlastní pěst, můžeš si vše zařídit sama.

Levné letenky existují

Možná i ty máš létání spojeno s vysokými náklady. Ovšem v současné době už tomu tak dávno není. Na trhu se totiž objevily takzvané nízkonákladové společnosti, s jejichž službami je přeprava opravdu levná. Pokud si například vystačíš jen s malým příručním zavazadlem, seženeš letenky do Londýna třeba jen za tisícovku. A stejně tak to platí i s odlehlejšími destinacemi. U těchto letenek se přitom cena s každou zakoupenou zvyšuje, a proto je neváhej objednat již teď.

Pokud nepotřebuješ luxus …

… tak ušetříš, jasně. Pětihvězdičkový hotel sice zní super, ale na druhou stranu tě připraví o notnou dávku tvých finančních prostředků. Pokud například chceš podniknout zájezd k moři, můžeš místo hotelu využít kempu. Zaplatíš za něj jen zlomek ceny a přitom si budeš moci užívat romantiky třeba jen pár metrů od pláže. Nevadí-li ti na své vlastní dovolené vařit, rovněž ušetříš a dáš tak alespoň prostor svému kulinářskému umění namísto pětichodových degustačních menu.

Pokud se vás domluví více, nebraň se ani cestování autem. Pokud si totiž náklady na benzín rozpočítáte například mezi čtyři lidi, dostanete se opravdu na nízkou částku. Stačí jen přežít delší cestu ve stísněném prostoru, ovšem za ten zážitek to stojí.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed