Bojím se jeho rodičů, nesnáším jeho bývalku – překážky v lásce

Přestože konečně máš to, co sis tolik přála, málokdy se tvé štěstí obejde bez sebemenšího háčku. Existuje mnoho překážek, které se vašemu láskyplném vztahu můžou stát osudnými, ale leckdy je právě naopak posílí. Co tedy dělat v případě, kdy vycítíš nějakou hrozbu? Poradíme!

1. NESNÁŠÍŠ JEHO BÝVALKU
Simona, 16: „S Markem jsem chodila už nějaký ten pátek a samozřejmě jsem věděla, že přede mnou byla jakási holka, se kterou byl docela dlouho. Neznala jsem ji, takže mi byla více méně fuk a vůbec jsem neřešila, jaká je a jestli jsem lepší nebo horší než ona. Pak jsme se my dvě ale potkaly na jedné akci a Marek nás představil. Už od prvního momentu jsem k ní začala cítit neuvěřitelné antipatie, aniž bych měla důvod. Žárlila jsem, jen co se octla na metr od mého kluka. Nechápala jsem, co se to se mnou děje, ale nedokázala jsem se ovládnout. Cítila jsem jakési ohrožení a začala se chovat divně. Vždy, když vím, že bych ji někde mohla potkat, mám tendenci vymyslet si nějaké výmluvy, abych se jí vyhnula. Ani nevím proč a Marek je z toho nešťastný a nechápe, proč ji tak nesnáším. Sice spolu už nic nemají, ale zůstali kamarády. Nechci jim v tom bránit, ale nevím, jak se zachovat.“
Slečn@ radí:
* Je pravda, že jeho bývalka je holka, kterou měl rád před tím, než potkal tebe. To však neznamená, že by ses s ní musela jakkoliv srovnávat a být smutná z toho, že ONA je v něčem lepší než ty. Tvůj kluk je přece s tebou, ne s ní, což je jasný důkaz toho, že jistě existuje velká spousta věcí, které na tobě miluje, a moc dobře ví, proč chodí právě s tebou.
* Ve vhodnou chvíli se svého kluka zeptej třeba na to, jak se se svou bývalou seznámili a proč se vlastně rozešli. Budeš vědět pravdu a nebudeš si v hlavě domýšlet něco, co by se mohlo stát tvou noční můrou.
* Nenávist vůči ex-přítelkyni tvého kluka nic nevyřeší. Když se před ní necítíš nejpříjemněji, nikdo tě nenutí, abys s ní byla velká kamarádka, ale zároveň by od tebe nebylo pěkné, kdybys ji bezdůvodně přede všemi pomlouvala. bojím se jeho rodičůJistě by se ti to vymstilo!
* I když ti ona holka není zrovna sympatická, nepomlouvej a neshazuj ji před svým klukem. On sám ví nejlíp, proč spolu už nejsou, a pokud bys ho takovými řečmi neustále otravovala, mohla bys ji velmi brzy následovat!

2. MÁŠ POCIT, ŽE JEHO RODIČE TĚ NEMAJÍ ZROVNA V LÁSCE
Ester, 18: „S Michalem nám bylo moc krásně, ale vše se začalo tak nějak kazit v době, kdy mě poprvé dovedl k sobě domů. Představil mě svým rodičům a mladšímu bráchovi, chvíli jsme spolu seděli v obýváku a pak jsem šla s Michalem do jeho pokoje. Vše se nejdřív zdálo být v pořádku, ale postupem času jsem začala mít pocit, že se na mě Michalovi rodiče dívají tak nějak zvláštně, připadala jsem si v jejich přítomnosti cize a oni mi přišli chladní. Začalo mi být nepříjemné chodit k Michalovi domů, protože jsem se bála, že zase na schodech potkám jeho mámu a bude se na mě dívat, jako by chtěla říct „Proboha, jaktože náš syn chodí s takovou courou s tak nemožnými vlasy!“ Bylo to šílené, ale po společné dovolené, kdy jsme se všichni líp poznali, se to zlepšilo.“
Slečn@ radí:
* V momentě, kdy jsi představena rodičům svého miláčka, jste na tom všichni stejně (nemusíš se bát jeho rodičů). Nic o sobě navzájem nevíte a nejste si jistí, co od sebe můžete očekávat. Až se mnohem lépe poznáte, nebudeš se už cítit tak cize.
* Někteří rodiče jsou z počátku v šoku, že jejich synátor si už našel holku a dokonce jim ji přivedl domů představit, což v mnohém neodpovídá jejich utkvělé představě o osmiletém chlapečkovi, který zbožňuje dinosaury a lego, kterého v něm stále ještě vidí. Nenech se vyvést z míry prvním dojmem (rodiče se také trochu bojí)!
* I když jsi nervózní, snaž se v jejich přítomnosti alespoň trochu uvolnit a nepůsobit tak napjatě. Pochval jeho rodičům třeba hezké zařízení bytu, poděkuj za čaj atd. Hlavně neseď jak oukropek a nedívej se na hodinky, kdy už konečně s miláčkem vypadnete pryč!

3. TVÍ PŘÁTELÉ HO MEZI SEBE NEBEROU
Lenka, 15: „Nedávno jsem přivedla svého nového kluka představit partě. Jsou tam mí nejmilejší kamarádi, se kterými se pravidelně scházíme, podnikáme nejrůznější akce a zkrátka je nám fajn. Pavel, můj kluk, je sportovec, hraje hokej v dorosteneckém družstvu za naše město a zkrátka je trošku jiný, než mí kámoši, kteří ho hned od začátku začali brát za namachrovance, se kterým jim nestojí za to se kamarádit. Přitom ani neprojevili zájem o to ho aspoň trošku poznat. Mrzí mě to, protože Pavel je uvnitř děsně fajn a myslím, že by do naší party taky zapadl.“
Slečn@ radí:
* Stejně jako v bodu číslo dvě zde velkou roli hraje první dojem, který je však často klamný a příliš povrchní. Je špatné, pokud tví přátelé dají na předsudky a tvému miláčkovi nedají ani šanci ukázat jim, jaký skutečně je.
* Až budeš s přáteli sama, pověz jim o tom, že tě to trápí a že tvůj kluk není úplně takový, jak si myslí oni. Zkus naplánovat nějakou akci, při které se budete všichni bavit a tvůj miláček bude moci projevit své klady. Super je třeba společný bowling, výlet na kolech nebo nějaká menší party.
* Zapomeň na staré známé „buď a nebo“. Pokud po tobě tvůj kluk požaduje, aby ses kvůli němu přestala s kamarády stýkat, měla by ses pořádně zamyslet, jestli ti stojí za tak obrovskou oběť. Pokud by opravdu stál, nikdy by po tobě něco takového nepožadoval!

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

4 Comments
  1. mno a co když to je opačně, co když jeho parta nebere mě? já nechci aby měl kvůli mě nějaký neshody s nima, ta dá se to nějak vyřešit? poraďte pls

  2. Tohle je těžké… a nejde to řešit nějak stejně.. každý případ je jiný a stejně složitý.. :( Snad jen hodně trpělivost.. láska přece i hory přenáší. :)
    A chodí s Tebou on, nebo jeho rodina? ;)
    Zažívám to stejné, matka mé přítelkyně mě absolutně nesnáší.. a já ji vlastně taky.. :(

  3. Ancka: co takhle prestat mezi ne chodit a skusit si promluvit se svym klukem, jestli by nechtel zacit chodit ven zvlast s tebou a na kamose si udelat cas dalsi den… vis… ono nema moc cenu se vtirat nekomu do spolecnosti… jestli se jim nelibis… tak to muze byt klidne i kvuli tomu, ze nejsou proste pripraveni na to, vzit mezi sebe nekoho novyho… tak pa x***

  4. Wyrda: njn… nekdy si lidi asi proste nesednou a je tezky s nema vyjit… budu drzet palce, at se to mezi tebou a jeji matkou vyresi ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.