Seznam přítele s rodiči

Prožíváš právě teď neopakovatelnou lásku se svým miláčkem? Jsi si jistá, že to spolu myslíte vážně a nejedná se o pouhé okouzlení, které se časem vytratí? Poté je pravděpodobně vhodná doba na to přemýšlet nad seznámením přítele a tvých rodičů. Jak na to, aby vše proběhlo v klidu?

Lze předpokládat, že při této události bude tvůj kluk nervozní a zřejmě se mu do celé akce nebude dvakrát chtít. Ovšem tento krok pro vás představuje důležitou kapitolu, nehledě na to, že se to považuje za slušnost. Rodiče by přeci měli znát rozhod-hadka-rodina-dcera-matkačlověka, se kterým trávíš spoustu času, nemyslíš? Pověz mu proto, že ti na tom velmi záleží a nakonec určitě svolí.

Formálně nebo neformálně?

Existují vlastně jen dva způsoby, kterými můžeš záležitost pojmout. Buď zorganizuješ něco neformálního – výlet, koncert nebo kino a nebo vsadíš na osvědčenou klasiku – pozveš svého nejdražšího domů. Zde na vás bude čekat oběd nebo večeře, u které se vlastně vše odehraje. Dávej pozor, aby jídlo nebylo náročné na konzumaci. Vyhni se proto rybám a předem zavrhni i špagety, při jejichž pojídání dochází často k ušpinění.

Dárek pro maminku?

Bývá zvykem, že tvoje maminka dostane od přítele nějakou pozornost. Může to být jednoduchá květina nebo třeba láhev dobrého vína. Předem jej informuj o maminčině vkusu, aby nedošlo k trapné chvilce. Stejně tak rodiče seznam se skutečnostmi, které by mohly vést k nepříjemnému okamžiku. Seznam je proto s tím, co přítel nejí či na co je alergický. Pokud znáš témata, o kterých se nerad z nějakého osobního důvodu baví, rovněž se o tom dopředu zmiň.

O čem si povídat?

Rozhodně nepočítej s tím, že u stolu bude ticho. Rodiče jistě bude zajímat tisíc věcí. Dávej ale pozor, aby se z toho nestal pouhý výslech a konverzaci občas trochu uvolni pronesením nějakého všeobecnějšího tématu. Měj vždy v zásobě alespoň několik témat, kterými zaplníš chvíle ticha. Pokud o to nestojíš, požádej rodiče o to, aby nevytahovali trapné historky z dětství, na ty máte ještě spoustu času.

Nervozita se dá očekávat, ovšem neboj se s tím své rodině svěřit. Uvidíš, že udělá vše proto, aby se z toho vyklubalo příjemné posezení. Pokud se jim partner zalíbí, určitě brzy navrhnou další setkání, které bude stoprocentně uvolněnější.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.