Hongkong: rušné město s pestrým nočním životem

Last minute: Cestovky se předhánějí ve výhodných nabídkách – láká tě podívat se alespoň jednou někam dál, třeba až za hranice Evropy? Pokud máš ráda ruch pulzujícího velkoměsta, zajímavou volbou by mohl být například Hongkong.

Hongkong je čínské město rozprostírající se na pobřeží Jihočínského moře. Je nejlidnatější ze všech čínských měst a velice významné po ekonomické i obchodní stránce. Typický je pro něj nejen pestrý noční život a vytříbená kuchyně.

hongkong

Deštník měj po ruce

Pokud se rozhodneš navštívit Hongkong v období monzunových dešťů, které zde vládnou v létě, je deštník či pláštěnka nutností. Co se týče oblečení, například do mešity nesmíš vstoupit s krátkými kalhotami. Ať už vcházíš do jakékoliv svatyně, měla by sis vyzout boty i ponožky. Ramena i kolena musí být zahalená. Dokonce i některé restaurace a hotely předpokládají, že muži přijdou v saku a dlouhých kalhotách.

Tradiční kuchyně versus fastfood

Hongkong je proslulý svou mezinárodní kuchyní. Ochutnat můžeš typické recepty z čínských provincií. V oblasti kolem Hongkongu převažuje tradiční kantonská kuchyně. Pro ni je typické tropické ovoce, listová zelenina, rýže, sladké brambory, mořští živočichové, ale i vepřové a drůbeží maso. K čínské kuchyni neodmyslitelně patří čaj, jenž je pokládán za léčivý prostředek.

Jsi konzervativec, co se jídla týče, a zkoušet místní speciality tě neláká? Žádný strach, v Hongkongu narazíš i na známé řetězce s rychlým občerstvením (Baskin Robins, Pizza Hut, KFC).

Nejznámější obchodní čtvrť se nazývá Kowloon. Navštívit nezapomeň i známý nefritový trh, kde můžeš smlouvat dokonce i o ceně polévky v restauraci. Na spropitné nejsou v Hongkongu zvyklí, takže i za sebemenší ti budou zavázáni.

Co si nenechat ujít?

Pakliže se vydáš do Hongkongu, nezapomeň zavítat do chrámu Won Tai Sin nebo na Ptačí trh. Zajímavým místem je i Hongkongský park, jenž se nachází uprostřed města. Je plný exotické zeleně a jezírek. Součástí parku je i přírodní restaurace a muzeum čajů.

Nezapomenutelný pobyt ti zaručí také návštěva líbezné pláže na ostrově Lamma. Zde nepotkáš žádné auto, neboť tu mají zákaz. Turisté by si neměli nechat ujít horu Victoria Peak, která je vysoká přibližně přes pět set padesát metrů. Výhled z ní na město a okolí je nepopsatelný.

Láká vás Asie? Rezervujte si letenky do Hong Kongu za super ceny ještě dnes a ušetřete! Levné letenky na Poletim.cz.

Není taxi jako taxi

V Hongkongu si můžeš stopnout tři druhy taxíku. Každý jezdí po jiné části města, a rozlišit je můžeš díky rozdílné barvě. Červené taxi se pohybuje na trase mezi ostrovy Hongkong a Kowloon. Zelené jezdí po nové části a modré taxi tě dopraví na ostrov Lantau.

Měj se na pozoru

Hongkong proslul svým rušným nočním životem. Ve střehu však buď i přes den z důvodu vysoké kriminality. V některých zapadlých čtvrtích ti hrozí přímé nebezpečí, proto je nikdy nenavštěvuj sama. Z příjemné dovolené by se mohla lehce vyklubat hotová noční můra.

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.