Já… sama!

selfsexKdyž jsem přemýšlela o čem psát, aby to bylo nejen zajímavé, ale i trošku poučné a hlavně se mohla strhnout další zajímavá diskuse, zabývala se stejně většina mého mozku myšlenkou na uvolnění určitého druhu tlaku. V tom mě to napadlo – napsat pravdu o masturbaci, popsat pár technik a také provést malý průzkum internetu, pročíst diskuse a snažit se zbořit mýty, které tento akt provází. Musím přiznat, že po zadání hesla “masturbace” do Googlu se většinou vyrojily porno stránky, ale na druhou stranu také pár užitečných a zajímavých odkazů (jsou uvedeny pod článkem jako zdroje informací). Pokud jsi nepřestala číst po prvních řádcích, dozvíš se, co masturbace znamená, jaké na ni byly názory a co si o ní myslí některá náboženství.

MASTURBACE – CO TO JE?

Masturbace znamená pohlavní sebevzrušování a sebeukájení. V podstatě se snažíš sexuálně uspokojit i bez partnera tím, že si stimuluješ svůj klitoris nebo stydké pysky. Většina žen a dívek se sama uspokojuje v případě, že partnera vůbec nemá nebo je jejich miláček pryč. Na druhou stranu je to také poměrně účinný a vzrušující způsob předehry. Ale zpátky k faktu, že primárně jde o uspokojení sebe sama, protože právě toto bylo a je zdrojem neustálých dohadů, předsudků a mýtů.25208119

ZAKÁZANÉ OVOCE?

Přestože je masturbace pro lidi naprosto přirozená, ještě v minulém století byla považována za hřích (dobře, podle některých to je hříšné i dnes, ale takoví tento článek pravděpodobně ani nedočtou) a kvůli některým netolerantním náboženstvím byla dokonce zakazována. Například křesťanství hlásalo, že masturbace je znakem poruchy mezilidských vztahů a někteří představitelé soudili, že sebeukájení může způsobit až homosexualitu (hm, tak to bude většina lidí asi homosexuálních a 4% statistika se může jít klouzat). Prevencí toho měla být motlitba k Panně Marii.
Na druhou stranu Judaismus má vyhraněný názor jen na mužskou masturbaci – měly se jim za „šmátrání pod pupkem“ sekat ruce. Na závěr jsem našla informaci také o islámu. Ten onanisty považuje za tak odpudivé, že v Soudný den se na ně Bůh ani nepodívá. Extrémem byla v 18.století také léčba masturbace – lékař Samuel Tissot dívkám chirurgicky amputoval klitoris, svazoval je do svěracích kazajek nebo jim genitálie pálil žhavým železem.
Naštěstí se názor ohledně masturbování změnil sexuální revolucí v šedesátých letech minulého století, po které se začalo o sexu mluvit otevřeněji. Dnes je všechno jinak – naštěstí. Sexuologové se shodují, že masturbace neškodí (naopak v případě mužů funguje jako prevence rakoviny prostaty) a co víc – člověku je v podstatě prospěšná do dalšího sexuálního žití. Jen si to představ, kdo jiný než ty sama by měl vědět co přesně a kde tě vzrušuje? Když to sama nezjistíš, jak chceš učit svého miláčka? A narovinu, kluci mají hodně rádi, když jim holka ukáže kam sáhnout, kde přitlačit, tak proč se za to stydět? :-)

JE TO NORMÁLNÍ?
Ať se to někomu líbí nebo ne, masturbuje nebo masturboval každý – a to už od dětství. Sebeukájení je totiž instinktivní forma chování, kterou se ani nemusíme učit. Sama si vzpomeň, kolikrát ti jako holčičce zajela ruka pod kalhotky a často pocítila příjemné pocity. Podle psychologů se nedá jasně určit věk, kdy se děti začnou více sexuálně vyvíjet, je to zřejmě stejně individuální jako s menstruací. Na druhou stranu, v pubertě už jsou většinou lidé natolik vyspělí, že při masturbaci už používají svou fantazii, pomůcky, různá videa a uvědomují si, co dělají.
Někteří však začnou masturbovat až když zjistí, že to není špatné, že proto nejsou horší než ostatní. Nicméně každý by si měl uvědomit, že masturbace, stejně jako veškeré sexuální chování, je soukromou záležitostí a nemělo by být prováděno na veřejnosti, jinak nastává problém – ve chvíli, kdy člověk nedokáže ovládat svoje choutky a potřebuje se uspokojovat neustále, měl by asi navštívit psychologa.

Doufám, že většina čtenářek dočetla až sem a tím pádem ten článek není asi tak špatný. Příště popíšu způsoby masturbace u žen a některé druhy pomůcek, které jsou nejen bezpečné, ale také můžou zpříjemnit celkový požitek.

Text: Kača M.

61 Comments
 1. pro tento článek, škoda, že na Slečnu chodí tolik mladých lidí…můj názor znáš, ale kdy jsou ty doby co Slečna byla internetový magazín typu jaké vlasy se klukům líbí…a ne jak rychle začít se sexem a když není kluk po boku tak jak si to udělat sama…čím dál tím víc ubohé :(, je mi líto těch holčin co se tvým článkem budou inspirovat…pak se člověk diví kde se ta společnost kazí (pravda nemusela jsem to komentovat, ale moje křesťanská povinnost je vysvětlit lidem, že člověk je úplně stejný a v mnohých ohledech lepší než s masturbací)…zlo však bude neustále říkat opak…

 2. btw poučné?!..co třeba příště na téma jak vyloupit banku snadno a rychle? a další téma zabít člověka ve třech krocích?…zamysli se!

 3. Danielle – já se právě zamýšlela a proto jsem ten článek napsala. Sexualita je naprosto normálním jevem a pokud se potlačuje, může vést až k psychickým poruchám. Podle mne je sexuální výchova dívek důležitá už od útlého věku, aby věděly jak se chránit proti nemocem nebo úchylům a co je správné a co ne.Je podle mne tudíž daleko důležitější než trendy účes nebo super make-up (můj názor na tohle je, že podobné povrchní věci můžou zajímat jen barbíny). A že jsem napsala o masturbaci? Já ale nikoho nenutím to dělat, články tady na Slečně se snaží otevírat nové obzory, rozšiřovat všeobecný rozhled ale především – nechávají každého, aby si na ně udělal svůj názor a buď se tím řídil nebo ne.
  Článek jsem napsala také po domluvě s Eliškou, kdy nám přišlo vhodné psát i pro starší holky (15 a více), které už mají sexuální touhy. Nechceme, aby si myslely, že masturbace je něco špatného, nečistého nebo zakázaného – naopak. A předem Tě Danielle varuji, že tento článek má pokračování – jak se sama uspokojit a čím, takže ten raději asi nečti.

 4. Myslím, že Kača M. napsala tento článek moc hezky, a je pravda že informovat se o věcěch tohoto tipu je velice důležité. Danielle by si měla uvědomit, že intimní témata sice mají svoje meze, ale tento článek je v žádném případě nepřekračuje.

 5. Pokračování sice ještě není napsané, ale průzkum už je udělaný…teď se jen odpoutat od Norského slunce a moře a napsat jej :)

 6. hehe, srovnání masturbace s přepadením banky mě velmi pobavilo :-D já to beru tak, že i dnes jsou lidé, kteří se stydí mít rádi vlastní tělo, to je je jejich věc… ale já taky třeba nechodím do kostela a nevykřikuju tam, že je to banda omezenců, protože já sama věřící nejsem… pokud někoho toto téma uráží, nemusí Slečnu číst, klidně si může zablokovat přístup na tyto stránky a kupovat si v trafice Čtyřlístek – pro mě za mě :-)

 7. to Kaca: takze lidi co podle tebe nemasturbujou konci s nejvetsi pravdepodobnosti na psychiatrii?…jen se ptam

 8. Danielle, připadá mi, že právě ty jsi přišla z jiné doby :) No nevadí, tvůj názor ti neberu… Taky jsem článek s tímhle tématem nečekala, ale jsem příjemně překvapená. Jako nezapomenu, jak mě brácha nachytal, když … ;) a musela jsem mu dát všechny peníze z pokladničky, aby to neřekl mamce :D Strašně jsem se styděla a do dneška se bojím, aby to zase nevytahoval třeba před svejma kamarádama… Ale je to prostě přirozený, ikdyž se o tom tolik nemluví. :-) Těším se na další článek.

 9. noo ja suhlasim s danielle ..kedysi som na slecnu chodila preto lebo tu boli supr tipy na stravenie leta alebo supr testy a uzasne napady ..ale posledne clanky sa ..pravdu povediac vobec nevydarili ..fakt sorry ale to je moj nazor ..podla mna je toto tu uplone uchylacke..fakt ze vela bab sa tymto riadi a vsetko co je tu povazuje za uplnu prravdu ..ale nie vsetko co je napisane je pravda…asi sa super clanky a stranky slecna uuplne straacaju..a pojdu dolu vodou :( ..fakt mi to je luto ale baby spamatajte sa !!!!!!!!

 10. jo, to bude tím, že jsme změnily přístup… nyní se orientujeme už spíše na trochu starší čtenářky, které mají svoji hlavu, dokáží si vše přebrat po svém, vyjádřit svůj názor a nečekají jen rady tipu “toto si obleč, takto se učeš, toto říkej a budeš úžasná”… toto nepopíráme a vlastně je očekávatelné, že někdo, komu je pohodlnější číst jen diktování, co udělat, a nemuset nad tím přemýšlet, bude toto trochu proti srsti, ale pozitivní reakce a příspěvky do diskuse nás moc těší, je vidět, že ne všechny slečny jsou princezny, které považují “bravíčko” za svou bibli :-)
  Úchylné? Pro někoho možná, pro jiného otevřené :-)

 11. Tyjo, co z toho jako děláte. Fakt každej si potřebuje zlepšovat obzory člankem jak se udělat. Úvod pro holky co již mají sexuální touhy- nad 15 let, haha:D Jako to téma mi nevadí, masturbuju stejně jak každa jina:D.. ale fakt skvělý tady poučovat o onanii po dlouhé pauze. Fakt na jinej článek sme nečekali… Mám to tady na slečně ráda, ale taky mám pocit že to jede teda pěkně dolu. Kde jsou pravidelny članky od velké redakce.. Hrůza

 12. články o oblečení, kosmetice, vlasech a klucích jsou na stáncích každý měsíc cca za 49Kč. Komu se nelíbí číst i něco jiného, má možnost vyřádit se v Yellow, Joy nebo Love Star, ale pokud mi byla dána možnost přispívat na tento server, byla mi dána možnost vyjádření svého názoru a postoje. To, že puberťačky chtějí číst o tom, co se líbí klukům (mimochodem pravdu o tom se v časopisech stejně nedočtete), tak ať si koupí ony zmiňované periodky. Pravdou je, že všechny redaktorky na Slečně jsme dospěly, máme na svět jiný názor a především máme trošku jiné starosti než jak okouzlit kluky – ono zkouškové nebo ukončování vysoké není nic jednoduchého, ale to časem poznáte.
  Jak řekla Eliška, snažíme se orientovat na starší publikum, protože psát v 22 články pro 14, když už ani nevím co se jim honí hlavou mi přijde ujeté.

 13. :D já nevim…ten ělánek není nijak horznej, nikoho k ničemu nenabádá, nikoho neponižuje tak na co si zase stěžujete!
  a popravdě furt lepší kdyby pobízel k masturbaci než k drogám, alkoholu atp…je mi 15 a přesto mi to tu příde supeer…redaktorky mají pravdy a články se mi svou otevřeností a volností názoru líbí snad všechny, bez ohledu na dané téma článku

 14. Ahojky .. moc, moc chválím tento článek a těším se na pokračování :)) a komu se to nelíbí, ať si jde radši koupit Bravo Girl a přečte si jaký holky se klukům líbí :)) Chválim moc moc .. jsem ráda že budou přibývat další články , každý den jsem sem chodila a bála se že je konec :D

 15. V životě by mě nenapadlo, že se nad tímhle článkem bude tolik lidí pozastavovat. Vždyť je to uplně přirozené a vůbec mě nepřekvapuje, že se tu o tom píše. Právě takovéhle články mám mnohem radši, než ty, kde se píše co kluci na holkách milují a co ne a co máš dělat abys byla úžasná, in atd. Články na takovýto způsob jsou vážně v každém časopisu a pořád dokola. Takže já sem fanda tohohle článku a na pokračování se moc těším!

 16. Opravdu velmi povedený článek, moc se mi líbí.
  Myslím,že o podobných věcech by se mělo mluvit více, avšak ve vší slušnosti.Je jiná doba a tak by některá tabu z minulosti měla přestat být tabu součastnosti:-)
  Naprosto souhlasím s redaktorkami v tom, že opravdu většina lidí si nechce číst jen ty články o tom,jak se zalíbit opačnému pohlaví. Na to je dobrá nějaká Topdívka nebo tak. Pokud si o tom někdo chce číst,ať si zakoupí příslušný magazín. Svým způsobem je to velmi dětské a já osobně to nechápu. Já sem nikdy nic takového nečetla a nějaký ten hezký vztah už za sebou mám, no a očividně mi ta “literatura o tom jak se zalíbit” nechyběla.
  A ještě dodatek k údajnému upadání Slečny:
  Slečna rozhodně neupadá, ba mám pocit že spíš roste :-D
  Škoda jen,že těch článků je málo..ale samozřejmě chápu vytíženost redaktorek:-)
  Takže ještě jednou chválím a těším se na pokračování.

 17. Komentáře od Danielle mě fakt jako pobavili:D. Mi připadá jako kdyby jí bylo 10 let. Vždyt masturbace je úplně normální. A je náhodou dobře,že se o ní píše:).
  Tenhle článek moc chválím!:)

 18. Pro starší publikum? Takže jen starší holky masturbujou?:D Ty co už mají kluky a sexualni život?:D.. Vždycky tu chodili mladší holky, ale vy začnete psát pro starší:D..

 19. Co na to rict… chapu vasi zkouskovou vytizenost…ale po tak dlouhe dobe zrovna tenhle clanek? Pisete, ze se zacinate orientovat na starsi holky …ale stopro sem chodi i holky mladsi (jsem presvedcena o tom, ze je to vetsi cast ctenarek – staci se jen nekdy podivat na uroven psani komentaru:-))… Pokud chcete psat o techto tematech, napiste do zahlavi Slecny “urceno pro patnactilete a starsi”…Jasne, ze mladsi taky potrebuji byt poucene o sexu a podobnych vecech, ale myslim si, ze ve 12, 13 letech maji na mastrubaci cas a opravdu se to ucit nemusi. Kdyz rikate, ze chcete zmenit smer Slecny, ujasnete mi to. Fakt netouzim po dalsim z mnoha webu, ktere se z nactiletych snazi delat klony. Prave toho jsem si na Slecne vazila…ze se nas snazila vest k tomu, abychom byly originalni, sve, osobnosti… ted mam spis dojem, ze kdyz nemasturbuju, jsem exot…

 20. Maja – tak to jsi ten článek moc nepochopila. Netvrdím v něm, že masturbovat se musí a musí to dělat všichni, jen se snažím vysvětlit těm co to dělají, že to není nic špatného, nečistého nebo že by se za to měly stydět. Cílem článku není nabádat, aby to dělaly, ale aby si to nevyčítaly.
  A vůbec nechápu, co myslíš těmi klony…Slečna se rozhodně nesnaží škatulkovat svoje čtenářky nebo je k něčemu přesvědčovat, a pokud máš takový pocit, který jsi popsala, tak to je jen tvůj osobní pocitl.

 21. “Cílem článku není nabádat, aby to dělaly, ale aby si to nevyčítaly”…aha, a proto se to priste naucime:-D

 22. ..ved ale ja netvrdim ze chcem aby ste tu pisali neake blbosti ..ako su v brave alebo tak nejak …ale musite uznat ze taky clanok sa tu vobec nehodi ..spravte stranku uchylne.slecny.info a tam si to vypisujte ,,

 23. koho něco takovýho pohoršuje nebo mu to vadí, at to nečte nebo sem vůbec nechodí!!..mě se tento článek moc líbil a chválím, že se nebojíte mluvit o tématu, které není úplně obvyklé. Vím, že každá druhá, a já nejsem vyjímka, masturbují, ale veřejně nepřiznají a nebaví se o tom. Fakt super článek! ;) a dál statečně bojujte za to, aby ste obhájili moc fajn nový “styl” kterým píšete.Držím palečky!!;)

 24. Já fakt nechápu, co se to tady strhlo za diskuzi. Proč vám tolik vadí tehle článek? Asi byste se fakt divili, kdyby jste věděli, že masturbují i 11iletý holky… je to prostě úplně normální, jen o tom nevíte :)

 25. No, pravdou je, že diskuze odvíjející se pod článkem mě velmi pobavila. Nechci nikoho urážet, ani se s nikým hádat, ale myslím si, že čtenářky zastávající názor že Slečna upadá, jen proto že píše o tématech, která se někomu tak úplně nelíbí by se nad tím měly zamyslet. Masturbace není nic špatného, nic za co bychom se měly stydět. Souhlasím s Eliškou R. – srovnání masturbace s vykradením banky je fakt dost komické. :D
  S čím nesouhlasím, je domnělá skutečnost že toto téma je určeno spíše pro starší čtenářky. Mě osobně bylo nedávno 13, a mám za to že článek mě nijak nešokoval,nezkazil ani nic podobného, jak se asi některé účastnice diskuze domnívají. To soudím dle reakcí některých nejmenovaných. Přidávám se k fanynkám článku, a těším se na pokračování.

 26. nevim proč furt říkáte že slečna upadá…mně se líbí, že s námi tak nějak roste a dospívá…a vůbec je to tu takovej oddych od normálního světa…mně se tu pořád líbí a stavim se na stranu slečny

 27. Mně je 20 a čtu to tady ráda :-D jsem ráda, že sem to tady objevila, pádž utrácet za časopisy se mi nechce a tohle jsou super stránky, super články :-P

 28. na obhajobu křesťanství musím říct,abyste si podle úryvku v článku nedělali obrázek o naší víře.
  církev byla během lidských dějin strůjcem ohromné spousty zla,ale to bylo kvůli jednotlivcům,ne
  kvůli našemu vyznání.myslím,že zdravý zájem o naše tělo je přirozený a věřící to v tomhle mají
  hozené stejně jako ateisté.není nic špatného na sebeuspokojování v rozumné míře. reakce Danielle je samozřejmě přehnaná a přispívá k oblíbené a rozšířené představě,že církev se
  skládá jen ze světců a jeptišek.
  +hodnocení článku:oceňuju téma,kterého se ostatní bojí.přiznávám,že slečna měla poslední dobou menší krizi,
  ale už jste z toho skoro venku.super!

 29. Holky fandim vam! Clanek je moc hezky napsany, idealni pro holky, co “zacinaji” ;) presny opak jiz zminene uchylarny ;) Ja bych to klidne i trosku okorenila, ale to by tady asi nastala apokalypsa :D Tesim se na pokracovani

 30. Abych rekla pravdu, nejvic se mi na Slecne libilo, ze sve ctenarky vedla k tomu, aby byly osobnosti. Nechci rict, ze Slecna upada, ale spis se stava povrchnejsi. K tem klonum:-) oznacenim “klon” myslim tu velkou spoustu holek, ktere nemaji v hlave nic jineho nez make-up, modu a sex. Ano, uz i diky Slecne se siri:-/…Neresila bych to, jenze uz jsem cetla o strasne moc lidech, kteri masturbovali tak casto a radi, az se z toho vyklubala závislost a psychicke poruchy, ze kterych se ted neumi dostat… A kdyz si predstavim svou mladsi segru, jak se tady podle navodu uci masturbovat…v 11 letech… hele, fakt ujasnete, jakym dalsim smerem chcete jit, at vim, jestli na tyhle stranky jeste chodit… Vzdyt jsou i jine temata nez zminovane liceni, moda, libani, sex… co treba rasismus, diskriminace, zmeny klimatu, reklama, bezpecnost na netu, nebezpeci UV zareni, ozonove doura, koureni, infekcnich nemoci, problemy s pitnou vodou, nedodrzovani lidskych prav v jinych zemich, Fair Trade, Invisible children a podobne organizace…je toho tolik…proc se stavet na uroven casopisu a magazinu, kterych je vsude tolik? Slecno, mas na vic:-)

 31. Mě udivuje, kolik negativních reakcí ten článek má. Možná žiju v otevřenější rodině, ale podobný témata mi přišli, že v dnešní době už v žádným případě nemůžou být tabu a myslím, že masturbace je přirozená věc a nenapadlo by mě, že je někdo schopný ji odsoudit.
  Je mi 19, takže se myslím počítám do těch starších čtenářek a článek se mi líbí, ovšem, co to je masturbace sem věděla už tak v 11 (možná sem se o tom dozvěděla ve škole, v časopisech nebo televizi.. to už opravdu nevím) a myslím, že mě to nijak nepoznamenalo, takže nevidím žádnej problém v tom, když si to přečtou i mladší čtenářky, dozví se, že na tom není nic špatného a jednou až to zkusí nebudou mít nesmyslné výčitky svědomí…

 32. Maja: myslim, ze slecna neni povrchni, snazi se resit normalni veci… s pohledem 20letych.. Slecna nikdy nikomu neslepickovala, co se ma, nebo nema delat, ukaze ti nejake novinky, informace a ctenar si je ma zhodnotit a prevest na sebe… Myslim, ze je to jen jiste nedorozumeni mezi ctenari a redaktorkami. Mám ten dojem, ze problem neni ani v tematice, jako v detailnim pitvani jedne vety, ktera se nejak ctenarce nepozdava… Chces psat o koureni? Precti si reakce pod clankem o vodni dymce… proste mi pripada, ze co je psane, to je “svate” pro nektere a i prehnane reakce tomu nasvedcuji.
  Ale dekujeme za tipy, nektere temata, tebou navrhovane zni dobre :) rády najdeme inspiraci i u Vás, ctenarek.

 33. hey jako lidi lid jj me je 10 a tenhle clanek je upa plo me super ptate se plooc??? plotoze me tohle ceelkem zajima a myslim ze tak na tom sou vsechny holky v mim veku je dobre ze nas o takoovych vecech informujete ten clanek je luxus a tesim se na pakracovani!!!! takze kdo tento clanek stvoril tak at si nedela starosti stech lidi co tady neco proto tomu maj !!! je supel jen tak dal

 34. ..waw tak to ma dost udivuje ze vela ludi ma takyto kladny postoj..to fakt nevidite??,,,je to odporne a hnusi sa mi to citat a tu si vsetky..len tak ! ..priznate ze to robite pravdelne??..ste mimo alebo co?..ved to vobec neni trend mody..ste iba ubohymi obetami tychto chutok ..blee hnusi sa mi to pisat …myslim si ze cirkev ma dobry postoj k tejto veci ..a myslim tie zle veci ktore spravila v minulosti..to bolo iba zopar ludi,,ale niekto to asi nechape ..raz zistite ze som mala pravdu

 35. mE: ale než na to přijdeme – jestli teda vůbec někdy – tak si užijeme hromadu orgasmů a slasti :D

  Jako autorka moc děkuju všem, kterým se tento článek líbil a můžete se těšit na pokračování. Vy všichni ostatní, kterým se nelíbil – děkuji i za Váš názor, určitě si ho cením, ale pokračování raději nečtěte – pro vaše vlastní klidné spaní.

 36. jeej tady s toho kazdej nadela ten clanek je good a nevim proc by se za to mel nekdo stydet delam si to od 12 a prisla sem na to naprosto uplne sama to si jeste pamatuju=D jinak jako me se na slecne furt libi je to tu taklovy odreagovani a je to lepsi nez vyhazovat penize za trapny casaky ktery sou stejne vsechny stejny a danielle a spol zda se mi spadly asi na hlavu z velky vejsky ale jejich problemu ohodne se pripravujou kdyz se chovaj jako pred 100 lety jent ak dal holky=))

 37. nechtela jsem se do teto debaty vkladat, ale co uz… jiz na stredni skole v hodine obcanske vychovy nam ucitel rekl, ze sex a uspokojování se je proste potreba cloveka, jako potreba jidla, piti, nebo spanku. Je ovsem poutana na sexualni vyspelost. Takze tuto touhu zaciname projevovat az od období puberty. Je treba se s tim smirit. Cirkev se ovsem na styk nedivala jako na potrebu, ale jako nutnost plozeni deti v manzelskem svazku. Takze to, co si kdo dela pod perinou, je jejich osobni zalezitost a svobodna volba. Pokud tyto svobodne volby jsou v mezich zakonu dane zeme, nikdo je nemuze obvinovat. Takze tem co se to libi, vesele do toho, tem co ne, tak to nedelejte, ale neodsuzujte a nepiste, jak je to hnusne. Hnusne jsou vrazdy, obrizky, nebo podobne veci, ne masturbace!!!

 38. Ja jsem se fakt pobavila :D-vykradeni banky???zabit cloveka ve trech krocich??? :D:D co to ma spolecnyho s masturbaci??? :D…ja verici teda nejsem,neodsuzuju ty co jsou,ale nevedela jsem,ze na to majou takovej nazor(nerikam,ze vsichni :D)…mne je 14 a o masturbaci nam normalne rikaji i profesori treba v obcanske vychove :D,takze nechapu co resite :D…jestli to nekdo cist nechce,ze ho to treba nejak pohorsuje :D:D(strasne se mi libi to slovo:D:D),tak at to proste necte ne???:D(ale stejne nechapu proc :D)…a kecy o tom,ze slecna upada nebo co :D-neni to pravda :D…libi se mi to tady porad ;)…jen tak dal :)

 39. Článek je uplně normální, nechápu, co na něm tolika lidem vadí… A navíc tady si redaktorky přece můžou psát, o čem chcou… A vy jim to nemůžete zakázat…. A že úroveň článků klesá?? To si nemyslím… A navíc, články o tom, jak se zalíbit klukům a jaké účesy a oblečení se klukům na holkách nejvíc líbí, jsou podle mě hloupé, protože každý kluk je individuální a každému se líbí něco úplně jiného a starším klukům se líbí něco jiného než mladším a co se líbí někomu, připadá jinému odporné…. Takže takovými radami se vůbec nikdo přece nemůže řídit…
  Ale články tohoto typu jsou prostě fakt… Popisují věci, jak prostě jsou… Takže si myslím, že určitě lepší, než takové nějaké ty jiné….. :))))

 40. Jsem ráda, že o tom píšete! Zkuste najít nějakej blog, kde vám tohle napíšou!! Leda tak nějaký erosticky zamřenýý, jinak nemáte šanci. Prostě stejně to dělá skoro každej. A když to jinade na netu nenajdu, tak jsem ráda, že alespoň tady se nějaká tak rada najde!!:)

 41. Nesúhlasím s Danielle…
  Je úplne v pohode sa takto otvorene rozpávať.
  A nie stále dokola len o povrchných veciach ako je make-up, vlasy, a podobne…

 42. Výborný článek. Ale nepochopila sem tu poslední větu předposledního odstavce. Kdy má šlověk navštívit psychologa? Když sem na veřejnosti, tak samozřejmě nemasturbuju, ale když sem sama celý den doma, tak masturbuju možná i desetkrát denně… Když sem ve ěkole nebo v práci, tak cca jednou denně… Je ot na návštěvu psychologa? Já osobně s tím problém rozhodně nemám… Sem trochu zmatená…

 43. Adéla – na návštěvu psychologa by to bylo, když by ses nedokázala ovládat a masturbovala třeba ve škole na záchodě, na veřejnosti nebo podobně, to už by byl problém. Ale když to děláš v soukromí doma, tak třeba i stokrát za den :)

 44. Za ty tři roky, co amsturbuju, sem to ve škole dělala dohromady pětkrát… Měla bych proto jít k psychologovi? ;-)

 45. Předem pochválím zajímavé téma na článek. Já osobně masturbuji už od dětství a zůstalo mi to dodnes. Je to velmi příjemné, uvolním se při tom a perfektně to pomáhá při menstruačních bolestech! Provádím to většinou večer v posteli (někdy i přes den, prostě kdy mám na to chuť a čas-samozřejmě ne veřejně, vždy po tajmu). Vůbec se za to nestydím, je to úplně normální…Těším se na pokračování :-)

 46. Souhlasim s většinou. Tenhle článek je naprosto super a jak tady někdo řek, že se Slecna stává povrchnější…to spíš naopak, ne? Od těch OPRAVDU povrchních témat (např. už zmíněný vlasy, make-up, co se líbí a nelíbí klukům…) se dostala a dospěla až sem, k věci, nad kterou se člověk může opravdu zamyslet. A lidi jako Danielle – v žádnym případě neshazuju její náboženství, ale není už tohle trochu přehnaný? Nejvíc mě dostala, když to přirovnala k vyloupení banky a vraždě. Holka, nechtěla by ses dát na divadlo? Tam bys mohla plně využít svoji schopnost pro drama.
  A potom další komentář. Že je to odporný a že se jí z toho dělá špatně. To je, jako kdyby se jí chtěla zvracet z jídla, nebo pití, nebo podobný nutnosti k životu. A ať si kdo řiká, co chce, všichni jsme lidi, stejně jako ten druhej a v tomhle jsme všichni stejný. Kdyby to naše svatá Danielle nebo mE, nebo jak to bylo, zkusily, líbilo by se jim to stejně, jako se to líbí všem ostatním.
  Vlastně jsem ani nechtěla do týhle diskuze přispívat, protože je to naprosto zbytečný (vždycky se totiž objeví někdo, kdo si bude myslet, že váš názor je absolutně zaostalej a dementní), ale rozhodla jsem se, že povzbudim redaktorky, aby věděly, že jsem další z hromady lidí, kterej s timhle článkem souhlasí.
  Lidi, žijeme v jednadvacátym století!!! Otevřete oči a přiznejte, že minulost, kdy se lidi sobě do rozkroku ani nepodívali ze strachu, aby náhodou nebyli navždycky poznamenaný, je pryč!
  A mimochodem, je mi dvanáct a na masturbaci mě nikdy nikdo nenaváděl, ale já si vzpomínám, že už jako malá jsem to občas dělala. Není už tohle samotný důkaz, že je to lidská přirozenost?

 47. Proč by to mělo být špatné? vždyť je to naše tělo a každá z nás ho zná nejlíp. Tak proč se za toto téma stydět? Není to ostuda, ani porucho nebo tak něco.je to úplně přirozené. Opravdu, ÚPLNĚ PŘIROZENÉ

 48. K vánocům jsem dostala magic massager. Díky němu prožívám při masturbaci nááádherné orgasmy, kam se na to hrabou jiné “hračky”. Zkuste a už nebudete chtít jinak….

Leave a Reply

Your email address will not be published.