Jak dát starým hodinám nový šmrnc

Někdy je daleko zábavnější si staré věci předělávat, než je vyhodit a kupovat nové. A ke všemu je to i levnější. Vypomoct si můžeš sama i s ozvláštněním nástěnných hodin, které rázem prokouknou a stane se z nich módní kousek.

Nudné hodiny a šikovné ruce jsou bezva kombinace.

Tady je několik tipů, jakým způsobem předělat staré hodiny na originální a designové. A nejde jen o rám hodin. Vrhnout se můžeš i na ciferník! Všechno záleží jenom na tvojí fantazii. Inspirovat se můžeš na internetu, v obchodech a nebo se jednoduše zamysli, jakou barvu nebo materál máš ráda.

Vděčné barvy na sklo

Barvy na sklo drží i na dalších materiálech. Skvěle přilnou na jakoukoli umělou hmotu, lakované dřevo nebo kov. Můžeš s nimi nakreslit cokoli, co tě napadne, a když se ti obrázek omrzí, jednoduše ho sloupneš. Prodávají je v každém papírnictví v nepřeberném množství barev. Pokud se necítíš natolik zdatná malovat rovnou, vezmi si průhlednou šablonu, obkresli obrázek a po zaschnutí celý výtvor odlep a nalep na hodiny. Je to čistá práce, kterou můžeš kdykoli změnit. Na ciferníku můžeš barevně obtáhnout čísla a hned budou hodiny veselejší.

Látky, ubrousky

Další způsob, jak oprášit staré hodiny, je třeba decoupage – ubrousková technika. Ta velmi dobře funguje i s látkami. Je o něco náročnější a zdlouhavá, ale výsledky opravdu stojí zato. Potřebuješ jen správný druh lepidla a ubrousky nebo látky. Pamatuj, že tuhle techniku nelze předělávat tak snadno a často, takže si musíš dobře rozmyslet, jaký vzor nebo obrázek zvolíš. Jestli máš ráda farmářský nebo staročeský styl, tahle technika ti padne jako ulitá.

Kamínky a drátky

Ach ty třpytky… Cokoli co se leskne a třpytí, je krása. I hodiny můžou být ryze holčičí záležitostí. Použít můžeš kamínky, které se prodávají na nehty, nebo i různá peříčka. Drátky, na které navlečeš korálky a zavěsíš po obvodu hodin, hodiny zvýrazní prostorově. Na lepení použij nejlépe tavnou pistoli.

Přírodní materiály

U přírodnin je jen jeden problém, a to trvanlivost. Musíš si vždy vybírat opravdu dobře usušené věci. Lepit můžeš oříšky, větvičky, suché ovoce, skořici – záleží na fantazii. Když se ti to zalíbí, můžeš hodiny upravovat například podle ročních období. Dávej při používání přírodnin pozor, aby konečný výsledek nepřipomínal myslivnu. Ta v trendu není!

Proč si dát tolik práce s nástěnnými hodinami? Protože ač se to možná nezdá, hodiny jsou jednou z dominant pokoje, a proto je pěkné sladit je a udělat z nich umělecký kousek. Trend krásných hodin se opět vrací. Inspiraci nebo konkrétní designové hodiny si můžeš samozřejmě i koupit. Ale když si je vyrobíš, předěláš nebo jen dotvoříš k dokonalosti, budeš na ně hrdá a návštěvy to ocení.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.