Jak vyrobit originální pozvánky a přáníčka k narozeninám

Blíží se tvá oslava, pořádáš party nebo někdo z tvých blízkých slaví narozeniny? Přáníčka a pozvánky můžeš poslat v esemesce, napsat přes Facebook nebo (přemůžeš-li se) zajít do obchodu a nějaké přání prostě koupit. Nic z toho ovšem není tak originální, jako když si pozvánky, přáníčka nebo kartičky k dárkům vyrobíš vlastnoručně. Jak na to?

Vyrob si vlastní přáníčka. Foto: Jetuska (http://jetusky.blog.cz)

Máš dvě možnosti. Buď se do výroby pozvánek a přáníček pustíš opravdu vlastnoručně, anebo si můžeš pomoci šikovným počítačovým programem. Obojí je natolik kreativní a náročné podle toho, jak se do práce opřeš a co jsi pro své dílo ochotná obětovat. Výsledek ale bude stát určitě za to.

Tipy pro počítačové maniačky

Ze všeho nejdříve je potřeba najít vhodný a jednoduchý počítačový program, který umožňuje úpravu fotek a obrázků. Já jsem si na pomoc vzala program Magic Photo Editor. Práce s ním je snadná a rozložení nástrojů je přehledné, takže to zvládneš levou zadní. Stačí chvilka, aby ses s ním seznámila, a můžeš se pustit do tvoření. Vyzkoušet můžeš i program Page Wunder, se kterým vyrobíš přáníčka jako profesionál. Pro začátečníky však můžou být první chvíle s tímto programem opravdový oříšek – než si na něj zvykneš, můž se zdát dost nepřehledný.

Samozřejmě bys nejdříve měla mít alespoň nějakou představu, jak by kartička nebo pozvánka měla vypadat a co by měla obsahovat. Zkus si udělat malý nákres na papír a poté se pusť do hledání. Obrázky jsou na internetu už tolik rozšířené, že je snad nemožné, abys nějaké vhodné nenašla. Chybět by ti také nemělo barevné pozadí nebo rámeček, které tomu všemu dodá jiskru. Ve většině grafických programů najdeš přednastavené galerie pozadí a rámečků, které by se ti mohly hodit.

Tip: Hledáš obrázky známých kreslených postaviček? Projdi si omalovánky k vytisknutí, kde najdeš spoustu hezkých černobílých motivů.

Místo obrázků z internetu ale můžeš použít také vlastní fotografie. Potom už stačí jen vkládat všechny vybrané obrázky, vepsat chytlavý text a máš hotovo. Pozvánky i kartičky můžeš pak rozeslat všem svým známým elektronickou poštou nebo vytisknout na kvalitní papír.

Šikovným ručičkám zdar

Lepší způsob při tvorbě čehokoliv snad není – především proto, že vlastní výtvor je vždy naprosto jedinečný, a když popustíš uzdu své kreativitě, vznikne dílko, které skutečně pobaví nebo pobaví. Nikde ale není psáno, že se nesmíš ničím a nikým inspirovat. Zkus prohledat internet a sbírej nápady, jak by měla pozvánka nebo kartička vypadat. Mysli ale na to, že někdy méně znamená více a kolikrát úplně jednoduché pozvánky i kartičky zaujmou spíš než ty přeplácané.

Vršek pozvánky může být kreslený, s fotkou oslavence anebo s jednoduchými motivy a doplňky. Na pomoc můžeš využít i barevné stužky, s nimiž bude pozvánka zajímavější.

Snadný návod na výrobu pozvánek

Co budeš potřebovat?

  • Tvrdý barevný papír – A5 (barva podle tvého výběru)
  • Vlnitou barevnou lepenku
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Ostatní záleží na tvém záměru (třpytky, mašličky, samolepky, fotka, pastelky a podobně)

Postup:
1. Vezmi tvrdý papír a přelož ho na polovinu. Z vlnité lepenky si vystřihni rámeček, který může být tenký i silnější, podle toho, co do rámečku hodláš dát.
2. Na rámeček nanes trochu lepidla a přilep na přední stranu pozvánky. Doprostřed můžeš nakreslit například balónky, nalepit nějaké trefné samolepky, fotku anebo pozvánku ozdobit kytičkami z papíru, kamínky, škebličkami a podobnými maličkostmi.
3. Dovnitř pozvánky nezapomeň napsat vzkaz, čas a den konání akce i nějakou malou legrácku. Na psaní si vezmi barevnou propisku, která bude ladit s barvou celé pozvánky.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.