Jak vyzrát na rodiče?

slecnyZákazy, zákazy a zase jenom zákazy. Ti rodiče snad ani nic jiného neumí. Nemají špetku pochopení pro „perfektní“ život podle našich představ. Člověk by si až myslel, že jim to neustálé zakazování, usměrňování a domlouvání dělá dobře… Copak už vážně zapomněli na to, že docela nedávno byli ještě mladí a chtěli si užívat jako teď my? S tím musí být alespoň částečný konec! Jestli tě zajímá, jak dostat rodiče tam, kde je chceš mít a prosadit si prodloužení vodítka, tak čti dál …

Peníze až… na prvním místě!

  Kdo říká, že peníze nejsou všechno, má sice pravdu, ale co platilo dřív, neplatí dnes. V dnešní době se bez peněz neobejde prakticky nikdo z nás. A zvlášť my, chudáci mladí lidé :D, kteří si chtějí naplno užívat života a dopřát si jen to nejlepší. Pokud si ale nevyděláváme a jsme závislí na rodičích, máme smůlu!
  Krizová situace: Někdo od rodičů kapesné dostává, jiný zase ne. Má to své výhody i nevýhody. Většinou si ale vždycky něco koupíš ať už z kapesného nebo si řekneš rodičům. Někdy (možná i docela často :-D ) se však stává, že se ti zalíbí ty super kalhoty, ale bohužel stojí víc, než si můžeš dovolit. Tvoje poslední záchrana jsou tedy rodiče. Buď ti zbytek budou ochotní doplatit anebo (v tom horším případě) ti dají košem.
  Jak na to: Než se rozhodneš k činu, měla by sis pořádně rozmyslet, ta kterým z rodičů vyrazit, abys měla vůbec nějakou naději na úspěch. Promysli si, kdo z nich je velkorysejší a zkus to! Druhým důležitým taktickým bodem je, že bys měla rodiče v prosbách o peníze pravidelně střídat, aby mezi jednotlivými žádostmi vznikl delší časový odstup. Ale pozor – ne že budeš žadonit co půl hodiny :-D .
  Hodina H: Dva dny předtím, než se odhodláš „vyžebronit“ nějakou tu kačku navíc, by ses měla chovat vzorně a vyvarovat se provokací, které vedou k hádkám. Až bude situace ideální, popros o větší částku peněz, než skutečně potřebuješ (např. si přidej 100 Kč). Když ti rodiče řeknou, že takovou částku ti rozhodně nedají, uber a spokoj se místo se třemi stovkami pouze se dvěma. Uvidíš, že spokojenost bude na obou stranách.
  Rada nad zlato: Paris Hilton dostává od svého tatínka měsíční apanáž sto tisíc dolarů. Pochlub se doma, jaká jsi chodící skromnost, když chceš jen o dvě stovky navíc :-D .

  Bez práce nejsou koláče!

   Kdo si nevyzkouší, jaké to je, vydělat si pár vlastních financí, nikdy si nebude peněz vážit! Nejhůře se totiž utrácejí ty pracně vydřené. A kdy jindy zažít, než co nejdřív!
   Krizová situace: Také tě štve, že si tvé kamarádky mohou klidně kupovat, na co vzpomenou, za vlastní vydělané peníze a tudíž jim do výběru nikdo nemluví? Aby ne, když má kdekdo super brigádu a vlastní prostředky, zatímco ty o tom nesmíš ani přemýšlet! Máš přeci školu a to musí být tvá priorita!
   Jak na to: Musíš se pokusit vysvětlit rodičům, že brigáda, na kterou se chystáš, bude probíhat jen ve tvém volném čase, kdy by ses učení stejně nevěnovala a na tvé výsledky ve škole nebude mít rozhodně žádný vliv. Klidně si k tomu vypracuj časový harmonogram, abys rodiče na vlastní oči přesvědčila, že i navzdory brigádě budeš mít dost času jak na školu, tak na rodinu. (Ale musí to být opravdu pravda :-D )skate
   Hodina H: Při argumentování, proč sis našla brigádu, rozhodně neuváděj jako důvod pouze peníze! Spíš to pojmi jako dobrou zkušenost pro tvé budoucí povolání. Jako prodavačka (nebo cokoliv jiného) v obchodě např. pochytíš spoustu užitečných věcí z účetnictví, naučíš se jednat s lidmi, osvojíš si psychologii a hlavně – naučíš se zodpovědnosti, rozhodnosti a zjistíš, jaké je to pracovat!
   Rada nad zlato: Děti v Africe musí pracovat od tří let! Vědí o tom tví rodiče? :-D

   Do devíti budeš doma!

    Blíží se diskotéka, na kterou prostě musíš jít, protože jinak …jako bys nebyla! Ale copak se dá zazářit na dýze, když máš být nejpozději do devíti doma?
    Krizová situace: Už v sobotu se koná nejdůležitější akce tvého života! Všichni tam budou, včetně tvé nové lásky, která se tak slibně vyvíjí, jen mít čas a prostor to spolu pořádně rozjet. A právě v tenhle den se přímo nabízí ideální šance! Jak to ale zařídit, aby ses mohla výjimečně vrátit až v jedenáct hod., když jsou tví rodiče tak nekompromisní?
    Jak na to: Jako obvykle musíš být s pořádným časovým předstihem(min. rok :-D ) hodná holčička, chovej se jako ideální dcera a ještě předtím než začneš škemrat o prodloužení vycházky, začni o chystané akci pravidelně, ale NENÁPADNĚ mluvit. Jen jakoby mimochodem poinformuj o tom, kde akce bude, kdo se tam všechno chystá, do kolika párty bude a s kým bys šla eventuálně domů.
    Hodina H: Důležité je správné načasování! Absolutně nevhodná je chvíle, kdy se tvůj táta vrátí domů utahaný z práce a chce si v klídku přečíst noviny. Jistě také víš, co na kterého z tvých rodičů platí, tak toho využij! Táta možná neodolá slzičkám, mamka prosbám. Zabrat by mohl nějaký velkorysý závazek z tvé strany, např. luxování celý týden apod. Nezapomeň také rodičům připomenout, že se jedná o mimořádný případ, který se stane jednou za celý dlouhatánský rok a proto by ti to mohli dovolit.
    Rada nad zlato:
    Chceš být venku o hodinu déle? Počkej, až se bude měnit čas z letního na zimní! :-D

    Můžu za to, že chci být „originál“?

     Kdo z teenagerů šílí štěstím, že ničím nevyčnívá, nevybočuje z řady a nepřitahuje pohledy ostatních? Odpověď je jednoduchá. Nikdo!
     Krizová situace: „Cože? Tyhle hrozný kalhoty, ze kterých ti leze půlka zadku, si vážně chceš vzít na sebe? No ty ses snad zbláznila! Na to zapomeň, holčičko!“ Připomínají ti tyhle věty někoho? Má tvá mamka také neustále milion připomínek ke všemu, co chceš nosit a jak se hodláš česat a líčit? Jasně, to je situace k zbláznění, ale není neřešitelná!
     Jak na to: Zkus mamku naladit na stejnou vlnovou délku postěžováním: „Ach jo, ta móda je tak složitá a já bych si tak ráda našla svůj osobitý styl … Taky jsi tohle v mém věku řešila?“ Nebo: „Já ti závidím, mami, že sis už dávno našla svůj styl a netápeš v módě tak jako já. Ale jestli jsem po tobě, tak si ho jednou taky najdu!“ S lichotkami v tomhle případě nejdál dojdeš.
     Hodina H: Pokud máš pocit, že už tvá mamka úplně zapomněla na své mládí a jiné rebelství, které zřejmě nemine nikoho, udělej si čas a prohrab se starými rodinnými fotkami. Jistě v nich najdeš pár maminčiným fotek zamlada, které jí pak nenápadně předhodíš a nezapomeneš se podivit nad tím, co za šílenosti kdysi nosila. Léčba šokem dokáže zázraky!
     Rada nad zlato: Až půjde okolo někdo, kdo bude opravdu strašně oblečený, řekni mamce, že ty oproti němu budeš vypadat jako největší šedá myška :-D .

     Závěrem: Je nutno říct, že tyhle rady jsou sice osvědčené, ale neplatí na každého. Každý si to hold musí pojmout po svém. Tak hodně štěstí!

     Text: Janča L.

     7 Comments
     1. no, myslim ze sem tento clanek videla v nakym casaku, ale uz je to dlouho, myslim ve starich cislech top divky nebo bravogirl nebo taaaaa!!!! :-((((((((((((

     2. jo tento komentář je super ale měli by jste tam dáti trochu vic rad dala jsem to přečíst paní učitelce a říkala že tam toho moc nic neni papa miley cyrus

     3. Na toto všechno mi mama řekne: Nebudu o tom s tebou dikutovat. A nebo mi zacne vyčitat veci ktery se deli asi pred pul rokem :’D

      1. Ano stím máš velkou pravdu ale mě otec vyčíta věci třeba 5 let staré -..- prostě to nemůžu pochopit a ještě mi začne říkát že oni kdysi takový nebyli a ták -..- ale nejvíc mě pobavilo jak si něco dáte k jídlo a třebas já si dal do tvarohu cukr a on mi řekl že tam měl tolik cukru (bavím se o kg) to už není normální s něma

     Leave a Reply

     Your email address will not be published.