Je fajn, ale… líbá příšerně!

boxChvíle před prvním polibkem (a nejen před úplně prvním polibkem, ale zkrátka před prvním polibkem s novým partnerem), je obvykle hodně napjatá, vzrušující a pro některé až stresující. Proč? Prožila jsi skvělé rande se super klukem, jsi přesvědčená, že si skvěle rozumíte, a dovedla by sis ho představit po svém boku i jako oficiálního přítele. Ale co když…?

Ne každý líbá jako bůh. Každý má jiný tvar rtů, jinak dlouhý jazyk, jiný temperament a podobně. Nelze však objektivně říci, zda někdo líbá úžasně, nebo naopak úplně příšerně, jelikož toto hodnocení záleží také na našem vlastním vkusu. Pojďme si ale říci, co při líbání rozhodně v pohodě není, jak zapracovat na změně či zda je lepší vzít rovnou nohy na ramena :-)

Zde je malá TOP-TEN hitparáda „líbacích faux-pas“:

1. Zubotluk: Když o sebe při líbání ťuknete zoubky, není to nic příjemného, člověku se rozbrní celé patro. Pokud se to stane jednou, zasmějete se, o nic nejde. Ale co když zjistíš, že tvůj nejdražší je do líbání s tebou natolik zabraný (i když to bys mohla brát jako lichotku :-)), že se nedovede kontrolovat, tesáky na tebe cení nepřetržitě a je jen otázkou času, kdy si budeš muset nechat u zubaře udělat na svých zubech fungl novou „fasádu“? Často je problémem „brutální“ styl polibků, tedy pokud si tě partner k sobě silou přitahuje co nejblíž a líbá tě příliš rychle a divoce. Popros ho, aby trochu polevil, že si spíš vychutnáš pomalejší, ale o to pečlivější polibky!23337473

2. Nuďas: Nelíbá vyloženě špatně, ale… pořád to není nějak ono! Stále stejné pohyby jazykem, stejný úhel hlavy, jeho ruce celou dobu nehnutě spočívají na tvých bocích. Máš dokonce obavu, že bys při líbáním s ním dokázala usnout. Co s tím? Nenech se jím pouze vést, ale sama buď aktivní! Jeho ruce můžeš kdykoliv posunout na jiné místo, chytit jeho tvář do dlaní, svést polibky jinam, sama udávat tempo. Nebuď však příliš agresivní (aby se z tebe nestala Zubotlučka :-)), řiď se zkrátka svými ženskými instinkty a buď něžná. A pokud ani toto nebude mít valný výsledek, budeš muset zapojit mnohem více kreativity. Navrhni mu nějakou zajímavou obměnu líbání, například si nech v ústech čtvereček čokolády, bonbon nebo gumového medvídka a překvap miláčka sladkým polibkem. Cukrovinku si můžete přetahovat z úst do úst, dělit se o ni, krást si ji navzájem – hned bude o zábavu postaráno!

3. Rychlík: Ráda by sis vaše společné polibky vychutnala se vším všudy, ale nemůžeš, jelikož se tvůj protějšek při líbání evidentně snaží překonat rychlost světla? Podobně jako u bodu jedna a dva – uvědom si, že tempo MŮŽEŠ mít ve svých rukou ty sama Obejmi dlaněmi jeho tváře a vždy, když začne zrychlovat, se odtáhni a dej mu letmý polibek na rty nebo jen tak na tvář. Případně na tento neduh miláčka upozorni, možná si to ani neuvědomuje a jistě se rád přizpůsobí, aby se ti líbání s ním líbilo.

4. Uslintánek: Jsi při líbání s ním oslintaná a olízaná na tváři a v horším případě úplně celá? Pokud najdeš odvahu, vytkni mu tuto příšernou neřest. Jinak pomůže tak akorát pláštěnka, bryndáček a na make-up můžeš zapomenout úplně. Brrrr!

5. Pozorovatel: Že by partneři měli mít při líbání zavřené oči? To je pěkný mýtus. Sama už možná víš, že pohled na miláčka naprosto zabraného do slastných polibků je neuvěřitelně rozkošný. Na druhou stranu, pokud jeden z partnerů má oči otevřené neustále, ten druhý si toho brzy všimne a bude se cítit hloupě, sledován a pod „ostřížím dozorem“. Trápí to právě tebe? Neboj se a zeptej se partnera na rovinu, proč se na tebe při líbání neustále tak upřeně dívá, a svěř se mu, že ti to není moc příjemné!

6. Slimejš:
Francouzské polibky, mmm! Problémem ovšem je, pokud má tvůj drahý takzvaný „líný jazyk“ – líně ti jej strčí do pusy, dvakrát líně plácne na jednu stranu, na druhou stranu… a ty máš neodbytný pocit, že sis dala k večeři vařeného slimáka, a máš nutkání jej okamžitě vyplivnout! Co pomůže zde? Opět upřímný rozhovor anebo se můžeš pokusit o nějakou mechanickou „oživovací“ techniku.

233374747. Česnekový král: Připadá ti trapné upozorňovat přítele na ne zrovna nejpříjemnější odér vycházející z jeho úst? Zcela nezištně mu podstrč žvýkačku, bonbon nebo tictac. Pravděpodobně za to nebožák ani nemůže, pokud mu maminka pár hodin před vaší schůzkou podstrčila sice výborné, ale poněkud aromatičtější jídlo. Páchne-li mu však z úst pokaždé, možná má skutečně nějaké divočejší stravovací návyky, osobní antipatii k ústní hygieně či nějaký zdravotní problém. V tomto případě je jen a jen na tobě, zda se to budeš snažit přehlížet a trpět česnekové orgie, či zda na toto téma v příznačnou chvíli taktně svedeš řeč.

8. Zápasník: Nyní je řeč o naprostém opaku Nuďase. Rozhodně nemáš problém, že by tvůj partner byl při líbání pasivní či nevynalézavý, zato jakmile se na tebe vrhne a začne tě divoce osahávat, házet s tebou a kroutit krkem, začínáš mít obavy o vlastní život. Bohužel, i takové případy v reálném životě existují! Takže, za a) si pořiď brnění, za b) kup miláčkovi boxovací pytel, aby nadbytečnou energii vybouřil už před vaší schůzkou, c) postupuj podobně jako u bodů 1 a 3 tohoto článku :-)

9. Hlodavec: Ano, jsou i takoví mezi námi, kteří si myslí, že kousání při líbání je sexy. Není však nic nepříjemnějšího, než se ráno probudit a zhrozit se v zrcadle opuchlých rtů a zasyčet bolestí. Brutální kousací praktiky rozhodně netoleruj, a udělej se svým „Hlodavcem“ krátký proces!

10. Obrušovač: Krásně hebké rty, to je prostě nádhera. Proto si taky my holky pořád ústa natíráme voňavými hydratačními balzámy, aby si naši miláčci líbání s námi skutečně užili. Kluci toto však obvykle vůbec neřeší a hlavně v zimě se leckdy dočkáš „škrábavého“ polibku, jelikož má tvůj drahý zrovna ze zimy rozpraskané rty. Řešení je nasnadě – pořiď mu jeho vlastní bezbarvý balzám s neutrální vůní, anebo si před ním namaž pusu silnější vrstvou vlastního balzámu a polib jej. Tím se vlastně postaráš i o jeho rty.

Co říci závěrem? Dobrý vztah by měl být otevřený, partneři by k sobě měli mít takovou důvěru, aby spolu dokázali hovořit o čemkoliv, tedy i o nedostatcích partnera při líbání. Jak se říká „líná pusa, holé neštěstí,“ i zde platí, že je lepší svěřit se, co tě trápí a společně hledat řešení, než žít s broukem v hlavě, který ti to nejkrásnější, co se svým miláčkem můžeš prožít, dovede pořádně zkazit!

Svěř se nám se svým nejhorším líbacím zážitkem nebo připiš své vynalézavé rady ;-)

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

13 Comments
 1. S otevřeností ve vztahu souhlasím – není nic horšího, než překonávat něco, co mi vadí jen proto, že by se to přítele mohlo dotknout. Raději mu to řeknu diplomaticky a domluvíme se na kompromisu :) jako před chvílí – ostříhal si nehty a v klidu nechal na stole, tohle fakt trpět nebudu :D

 2. Zase povedený, vtipný článek :-D Já osobně jsem se setkala s tím zápasníkem. Né, že by se mnou házel, ale někdy mi přišlo, že se udusím, protože jeho jazyk jsem měla skoro v krku :D bleh, na tohle opravdu nerada vzpomínám.

 3. Rozhodně souhlasím s tím, že otevřená diskuze je nejlepší možné řešení. Před již delší dobou jsem měla tu čest s ,,Hlodavcem”. Připadalo mi trapný se s ním o tom bavit a tak jsem to raději mlčky přetrpěla. Nakonec jsem se s ním rozešla a jedním z důvodů byl i tenhle jeho nemilý zvyk. Ted, po nějakým čase si uvědomuju, že kdybych byla s to ho na to upozornit, mohlo to dopadnout úplně jinak.
  Tenhle článek je opravdu velmi povedený a řekla bych že i vtipný. Při čtení názvů ,,Obrušovač” a ,,Slimejš” a jejich následné definici jsem se docela nasmála. :D

 4. jednou se mi stalo že mě kluk při líbání nechtěně kousl do rtu, ale okamžitě se omluvil a pak si už naštěstí dával pozor:-)

 5. Haha, já mám z prvniho libani vzdycky strasný nervy:D.. nevím jestli je to rovnatkama ale o ty zuby u kazdyho vzdycky zavadim a sem cela oslintana, nevim co s tim:/:D

 6. Fajnéé:)a jeden muj ex..takový exot..:P byl dokonce tak napaditý že mi začal žužlat hlavně nos a prsty na rukou..xD

 7. Mam přítele..Chodíme spolu třičtvrtě roku..
  A na začátku našeho vztahu to byla prostě katastrofa..
  Ale teď..Nenašla bych lepšího kluka kterej líbá líp..
  Jó praxe holt dělá mistra

 8. Při dovolené v Turecku jsem se seznámila s jedním Turkem. Tak nějak jsem si myslela,že se všude na světě líbá stejně… Ale nejenže mi nejdřív začal ocumlávat tváře,líbal tak zuřivě,že jsme neustále cvakali zuby a pak přešel k nosním dírkám a zakončil to ušima(kdyby jen lalůčky!),po tom všem jsem byla tak znechucená,že už jsem mu víc nedovolila aby se ke mně přiblížil.

Leave a Reply

Your email address will not be published.