Jejich svatba, jejich dárky

I když se zatím nejedná o tvou vlastní svatbu, čas od času jsi na nějakou alespoň pozvaná. Jakmile v sobě ubiješ poslední špetku závisti, nad štěstím oné kamarádky, je čas na dárky. A co je lepšího, než kupovat svatební dar? Snad už jen, dostávat je. Ale i k tomu jistě jednou dojde.

Pamatuj, že čím více si dáš záležet na svatebním daru pro ostatní, tím větší a krásnější jednou dostaneš i ty od nich. Takže rozhodně dary kupuj a nepodceňuj je. Je to záruka tvé budoucí, bohaté svatby.svatba-svatebni-saty

Seznam to jistí

Například v Americe je naprosto běžnou záležitostí, že budoucí manželé zveřejní několik měsíců před svatbou seznam, který obsahuje vše, co by si přáli dostat. Většinou zahrnuje hlavně spotřebiče a vůbec veškeré maličkosti do domácnosti. Takže nejen, že dostanou jen to, co chtějí, ale usnadní výběr i pozvaným hostům. Také předejdou trapné situaci, kdy by dostali dva stejné dary. U nás svatební seznamy zase tak běžné nejsou, ale tento trend se díky bohu čím dál více rozmáhá i v Čechách. Pokud tedy tvoji kamarádi seznam mají, bude pro tebe výběr daru daleko jednodušší. Jestli z nějakého důvodu seznam nemají, doporučuji, aby ses dopředu zeptala, co by si přáli dostat. Abys je nepřipravila o okamžik překvapení, můžeš se zeptat jen na obor, kterého by se dárek měl týkat nebo sondovat mezi řádky a nenápadně.

Když se nemáš čeho chytit

Jestli se ti nepodaří vymámit z nich nějaký tipy na svatební dary, přichází na řadu tvoje fantazie. Tu máme jistě všichni velmi bohatou, hlavně my slečny. Ale pozor, neměla bys dávat to, co bys sama chtěla. Zaměř se na ně – protože je to přeci jen pořád jejich svatba. Dárek musí být jakýmkoli způsobem hodnotný, musí vyjadřovat jejich vztah, musí potěšit, případně musí být alespoň praktický. Takže dárky typu korálková tanga si schovej jen jako vtip na rozlučku se svobodou. Měj na paměti, že svatební dary novomanželé otevírají před všemi ostatními svatebčany, takže pokud mají být překvapeni z toho tvého, musí to být milé překvapení.
Dej si také pozor na to, aby ses netrefila do dárku, který dává už někdo jiný. Takže zkus zjistit, kdo co dává a tyto svatební dary si škrtni. Pak je tu ještě jedna maličkost, na kterou bys měla myslet. A to, že ač se budeš snažit sebevíc, nemusíš se nevěstě nebo ženichovi trefit do vkusu. Dej jim tedy možnost, aby si mohli případný nevhodný dárek vyměnit nebo ho vrátit a koupit si jiný. Nebo, a to je lepší řešení, vyhni se dárkům jako jsou dekorativní předměty – vázy, svícny, příbory, obrazy a další. Tím eliminuješ i nemilou situaci vracení.

A co tedy darovat?

Už jsme si poměrně důkladně popsali, co nedávat. Ale co je vhodný dar? Jelikož jsi na svatbu pozvaná, jedná se o tvé kamarády, a tak jistě víš jak žijí. Zamysli se, jaký bude tvůj finanční strop a co jim doma schází. Podle tradice by dar měl být do domácnosti. Takže kávovary, toastovače, luxusní povlečení, doplňky do koupelny či obýváku. Pokud nechceš darovat praktickou věc, máš na výběr ještě zážitky. Zážitkové dárky jsou v dnešní době velmi oblíbené. Mají rádi adrenalinové sporty? Pak jim daruj skok s padákem nebo bungee jumping. Nebo jsou naopak zarytí nesportovci? Zařiď jim víkendový pobyt v lázních, masáže pro dva, pobyt ve wellness hotelu atd. Jestli jsou milovníci dobrého jídla, můžeš jim dát voucher do luxusní exotické restaurace. Možností zážitkových darů je mnoho. A pokud bys jim ráda dala hodnotnější dar, ale sama ho celý nemůžeš zaplatit, zkus se domluvit s dalšími pozvanými hosty a složte se dohromady na něco opravdu grandiozního.
Buď si jistá, že tak, jak budou ohromeni oni z tvého svatebního daru, tak budeš v budoucnu ohromená i ty z jejich daru na svou vlastní svatbu. Ber to jako osobní investici do budoucna.

Foto: http://www.firmanazazitky.cz/svatebni-dary/

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed