Svatební oznámení – dejte vědět, že se berete

Jak říci všem známým a nejbližším, že se máte rádi a chcete spolu zůstat už napořád? Přeci svatebním oznámením. Dříve se spolu se svatebním oznámením roznášely i zvací koláčky, ale postupem se od toho zvyku začalo upouštět.

svatba_nevestaNa výběr máte nepřeberné množství různých druhů svatebních oznámení. V závislosti na vašem stylu si můžete vybrat kartičku s jednoduchým obrázkem, fotkou, honosným zdobením atd. Nabídky jsou stále obnovovány a doplňovány o nejrůznější novinky.

Potisk

Ofsetový potisk si můžete vybrat podle svých představ, v jakýchkoliv barvách. Jen pozor, aby oznámení nevypadalo přeplácaně. Velmi pěkně vypadá i termoražba, což je fólie, která se za tepla vyrazí na oznámení. Nejčastějšími barvami je stříbrná a zlatá, jsou elegantní a honosné. Mě nejvíce zaujalo svatební oznámení, kde jsou tužkou nakresleny podobizny obou budoucích manželů.

Nevšední svatební oznámení

Pokud zatoužíte po něčem absolutně originálním, doporučila bych zaslat oznámení také místnímu deníku, pak o té slávě bude vědět opravdu každý, kdo si ho koupí. Dále by vás mohl oslovit i zajímavý nápad v podobě vytištěných etiket na víno s pozvánkou, které se odešlou nebo osobně předají hostům. Ať už ale zvolíte všední nebo nevšední oznámení, mělo by obsahovat jména obou snoubenců a místo a čas svatby. Nedoporučuje se používat příliš komplikovaná písma, protože starší a hůře vidící členové rodiny by mohli mít problém s rozluštěním textu.

Komu poslat svatební oznámení

Svatební oznámení se většinou posílá všem příbuzných a přátelům, kterým chcete dát vědět, kdy a kde se budete brát. Ale jen těm, které chcete mít na hostině, přidáte pozvánku ke svatebnímu stolu. Obvykle je to rodinný kruh a několik nejlepších přátel. Pozvánka ke svatebnímu stolu může mít podobu například malé kartičky velikosti vizitky, na které je psáno “Srdečně Vás zveme ke svatebnímu stolu” nebo podobná fráze.

Pravidla

[icon_check]Pokud chystáte velkou svatbu, přidejte ke svatebnímu oznámení návratku, kterou pozvaní potvrdí účast. Z návratky se můžete dozvědět, zda přijdou i děti nebo jestli nemáte připravit vegetariánské nebo dietní jídlo.

[icon_check]Adresa se na obálku píše ručně (vzpomeňte si na Slunce, seno). Pokud není vaše adresa na svatebním oznámení, napište ji na obálku (odesílatel).

[icon_check]Svatební oznámení nesmí obsahovat zkratky a vynechejte i tituly.

[icon_check]Pokud požadujete společensky oděv, připište to na pozvánku.

[icon_check]Kdo nemá v obálce přiloženou pozvánku ke svatebnímu stolu, není zván na hostinu.

[icon_check]Pozvánka ke stolu pro svobodné by měla obsahovat dovětek, že je zván s partnerem.

Autorka: Jana

No Comments Yet

Comments are closed