Ještě to stihneš

Sice už se kvapem blíží podzim, přesto ještě není všem slunečným dnům konec. Pokud sis tedy přes léto nestihla užít grilování a nebo jsi na něm jednoduše závislá, směle do toho. Tady je pár rad, jak na grilování na podzim.

hamburger

Sluníčko se s námi pomalu loučí a světla večer ubývá, ale stále je v nás pocit léta a energie, kterou jsme přes něj nabraly. Proto vyhlídni nejbližší teplý den a uspořádej rozlučkovou gril párty. Všichni si pochutnáte a můžete zavzpomínat na horké měsíce.

Co se všechno dá grilovat

V tomto ročním období se hodí grilovat vepřové maso a vyhlídnout sezónní zeleninku. Grilovat se dá prakticky všechno, proto zapátrej ve své vlastní fantazii. Maso můžeš naložit do medu nebo pikantní omáčky ze sojovky a čili. Zeleninu jako například lilek nebo cuketu stačí jen posolit a nechat chvíli „vypotit“ přebytečnou vodu. Chuť je sama o sobě dost specifická a byla by škoda ji přebíjet. Trochu netradiční, ale velmi chutná je dýně na grilu nebo grilovaný česnek v alobalu (právě grilováním zesládne a ztratí svou typickou pachuť). Zkusit můžeš i sladkou tečku. Skvěle bude chutnat hruška s trochou medu nebo jablka se skořicí. A protože na podzim bychom měli nabrat sílu na zimu, pustit se můžeš třeba do výroby domácího hamburgeru.

Tady je recept na ten nejjednodušší a nejchutnější, který znám. Pokud budeš maso připravovat na grilu na dřevěné uhlí, výsledek bude zaručeně dokonalý. Přeci jen z ohně chutná maso vždy nejlépe.

Budeš potřebovat

– čerstvě namleté vepřové a hovězí maso
– vejce
– pravé máslo
– sůl, pepř, špetku majoránky nebo saturejky, jakýchkoli bylinek, které máš ráda
– hamburgerové housky
– rajče, cibuli, listy salátu (nejlépe rukoly)

Jak na to

Maso smíchej s celým vejcem, pepřem a solí. Nechej ho cca dvacet minut v chladu uležet. Mezitím stihneš v klidu připravit bylinkové máslo. Kostku nechej na teplém místě povolit. Do změklého másla zapracuj nasekané bylinky (samozřejmě čerstvé budou chutnat daleko lépe) a dej ho zpět ztuhnout do chladu. Abys byla připravená kompletně, nakrájej na kolečka rajče, cibuli a natrhej salát, pokapej vodou a dej do uzavíratelné misky opět do chladna.

Až se všichni sejdete, připravené maso a máslo vyndej a začni z masa „plácat“ tenčí, kulaté plátky (prostě tak, jak by měl hamburger vypadat). Na polovinu z nich naber lžíci bylinkového másla a přiklop druhým plátkem masa. Až budeš maso grilovat máslo se uvnitř rozpustí, maso provoní a dá mu jemnou, šťavnatou chuť. No a nakonec zkompletuj hamburger tak, jak se to běžně dělá a zakousni se. Dobrou chuť.

Tip: Housky překroj napůl a nechej chvilinku opéct na rozpáleném grilu, budou krásně křupat. Připravit si můžeš i vejce natvrdo, nakrájet na plátky a přidat do hamburgeru spolu se zeleninou.

Abyste večer nezmrzli

Jelikož se večery neodvratně krátí a jsou čím dál studenější, musíš si pro své hosty připravit něco na zahřátí. Teď tak docela nemluvím o panáku slivovice, i když by to také pomohlo. Spíš bys měla mít dost dek na zakrytí nebo si můžeš pořídit tepelný zářič. Vypadá jako vysoká houba, a zahřeje všechny přítomné. Pokud si pořídíš dostatečně výkonnou verzi, můžeš krátké párty pořádat i v prosinci.

Tak tedy nevěš hlavu, zábava podzimem nekončí. Stačí se trochu víc připravit a stihneš si léto ještě připomenout.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.