Kam vyrazit? Pět prázdninových tipů

vyletMáš pocit, že snad všechna místa ve městě jsi prošla a že už tě to fakt nudí? Že nechceš celé prázdniny strávit jen poflakováním se po městě, ale také něčím záživným? Jsou tu přece mraky aktivit a činností, které se ti nabízejí přímo „u nosu“ a nevíš o nich!

1. STANOVÁNÍ

Na louce, poli, nebo klidně i na zahradě si postavte (třeba s kámoškou nebo tvým klukem) stan! Můžeš tam přespávat, jak dlouho chceš a navíc si užiješ spoustu srandy! Nemusí to být hned klasický „čundr“ v divočině bez vody, postačí stan třeba pro dvě osoby a máš na víkend vystaráno.
VAROVÁNÍ:Jestli nejsi zorvna milovník pavoučků a různých malinkých broučků, stanování tě asi těšit nebude…

2. VÝLET NA KOLE

Máš-li doma kolo, na které se už hezkých pár měsíců práší, neváhej a vyzkoušej ho! Klidně i sama si sbal malou svačinku a vyraž do okolích vesniček, do lesa na jahody, nebo na piknik! Zabiješ tím čas, který by jsi proflákla u televize nebo na počítači, zasportuješ si a budeš mít o zážitek navíc!summer
VAROVÁNÍ: Jestli jsi na kole jezdila naposledy před pěti lety, raději se na dlouhé výlety nepouštěj! To samé platí i pro ty, kteří si hned po deseti metrech musí dávat přestávku :-D

3. KOUPALIŠŤĚ

Jestli je vedro k zalknutí, vyraž k vodě! I když nejsi zrovna Paris Hilton a postavu nemáš ideální, kašli na midráky a oddávej se vodním radovánkám! Potkáš super lidi, chytneš bronz a možná se seznámíš i s nějakým fajn týpkem!
VAROVÁNÍ: Bacha ať se na sluníčku nespálíš! :-D

4. GRILOVÁNÍ

Zkuste se s partičkou domluvit na super grilovací party! Že by starosti navíc? Ani ne, stačí, když půjdete na zahradu jednoho z vás, koupíte třeba špekáčky, které si ugrilujete, pustíte nějakou hudbu a už to pojede :-D
VAROVÁNÍ: Berte ohledy na sousedy :-D

5. DO „CIZINY“

Nemyslím tím nějakou cizí zemi, když už tě tvoje město nudí, co takhle omrknout nějaké památky, obchůdky nebo bary v jiném, bližším městě? Jet tam můžeš autobusem i s kámoškou. Aspoň omrknete něco nového, možná že i hadříky ti tam padnou do oka!
VAROVÁNÍ: Jak by jistě řekli vaši rodiče: S nikým cizím se nebavte a dejte na sebe pozor! I když máš rozkazů a kázání rodičů dost, tohle na lehkou váhu opravdu neber!

Text: Míša K.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.