Kultura na březen: Kat Mydlář v Divadle Broadway

Přemýšlíš co podniknout a kam vyrazit? Vytáhni přítele nebo kamarádku do divadla a běžte omrknout jeden moc zajímavý příběh pražského kata.

Muzikál Kat Mydlář (foto: muzikal-katmydlar.cz)

Hra je o Janu Mydláři, který vykonal dne 21. června 1621 popravu sedmadvaceti pražských pánů. První půlka je celkem svižná a ukazuje, jak se Jan Mydlář ke katovské činnosti dostal. Vše vypráví Magistr Eduard Kelley, který se snaží namíchat elixír mládí a kat Mydlář si od něj několikrát kupuje zázračnou lahvičku.

V druhé půli se ještě více ponoříš do děje. Ve hře nechybí láska, zrada ani odhodlání. Při scéně, kdy upalují Dorotku, Mydlářovu první lásku, oceníš výpravu a efekty. Ovšem hned vzápětí si uvědomíš, jak krutá to byla doba. Bohužel stačilo jen na někoho ukázat prstem, udělat menší zradu a krutá smrt ho neminula. Musím říct, že v publiku se objevilo i pár slz.

Co by se dalo vytknout? Možná jen to, že k tak vážnému tématu měl pražský kat světélkující meč. Červeně a modře blikající meč se na scénu moc nehodil. A že bys ses rozhodla raději podle obsazení? Tak se koukni, koho na jevišti můžeš vidět.

Obsazení

Pražský kat: Daniel Hůlka, Bohuš Matuš, Marian Vojtko
Jan Jessenius: Zbyněk Fric, Petr Kolář, Ladislav Spilka
Alchymista Kelley: Bohouš Josef, Josef Vojtek
Žofie Pešanová: Kateřina Brožová, Ilona Csáková, Olga Lounová
Dorotka: Alžběta Bartošová, Radka Fišarová, Marta Jandová
(a další)

Co na muzikál říká divačka Aneta?

“Představení nabídlo speciální světelné a laserové efekty, které zpestřovaly děj. Dle mého názoru se bude tato multimediální show líbit především fanouškům moderních muzikálů, ale i ostatním. Líbily se mi také scény odehrávající se vysoko nad pódiem a extravagantní kostýmy herců, které dodávaly celému představení šmrnc. Texty písní od Lou Fanánka Hagena byly srozumitelné a neztrácela jsem se v nich. Jen ta hudba byla podle mě tak nějak pořád na stejný způsob, hezká, ale není to nic, co bych si zapamatovala. Divila jsem se, jak rychle celý děj uběhl. Ale je jasné, že je to asi nutné, aby se do představení vešlo vše podstatné. Celkový dojem na mě udělal muzikál Kat Mydlář příjemný a jsem ráda, že jsem toto nevšední představení měla možnost vidět.”

Premiéra: 24. 2. 2011
Kde hrají:
Divadlo Broadway, Praha 1
Ceny vstupenek:
od 149 do 699 korun, předprodej Ticketportal, Ticketpro a Ticketart

Více informací na: muzikal-katmydlar.cz

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.