Ať žije rokenrol! – nový muzikál z Brodwaye

V kině jsi byla za posledních pár měsíců už několikrát, divadlo není tak úplně tvůj šálek čaje, ale přece jen by sis ráda rozšířila svůj kulturní obzor? V tom případě vezmi přítele nebo kamarádku a běžte se hudebně pobavit na nový český muzikál Ať žije rokenrol!

Autory muzikálu jsou Karel Šíp a Petr Janda. Oba dva zažili zrod českého rokenrolu i bouřlivá 50. a 60. léta.
Ať žije rokenrolFoto: atzijerokenrol.cz

Rudé prapory tě na začátku hry okamžité vtáhnou do poloviny minulého století. Všude se znějí socialistická hesla. Náhle mezi soudruhy a soudružky rázně vtrhne mladík Ronny, celým jménem Rudolf Konopásek. Kluk, který miluje dobrou hudbu, brání se povinné vojenské službě a zamiluje se do krásné Yvetty, dcery stranického funkcionáře. Své životní nesnáze řeší alkoholem a drogami. Kvůli tomu se jednoho dne ocitne na záchytce a následně na psychiatrické klinice.

Jednoduchý, ale živý děj muzikálu Ať žije rokenroll se střídá s melodickými písničkami. Uslyšíš nejen rokenrol, ale i věznické blues. A ani nevadí, že přestavení po dvou a půl hodinách nekončí klasickým happyendem. Ono to tak v životě většinou bývá, že hvězdy zamlada nejsou slavnými hvězdami až do stáří.Pokud si chceš připomenout dobu a prostředí, ve kterém žili naši prarodiče, určitě si nenech tuto podívanou ujít.

Hra neláká pouze na klasické muzikálové herce a zpěvačky, těšit se můžeš například na: Jana Toužimského/Tomáše Löbla (Ronny), Lucku Vondráčkovou/Lucku Černíkovou (Yvetta), Petru Janů, Martina Poštu, Michaelu Zemánkovou,  Aleše Hámu a další.

Stručné info o muzikálu Ať žije rokenroll:

Kde se hraje: Divadlo Brodway, Praha 1
Jak dlouho se hraje: 2,5h
Premiéra: 20. 10. 2010
Cena vstupenek: od 149 do 699 korun (Ticketporatl, Ticketpro a Ticketart)

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.