Malé festivalové putování – 2.Díl

Máš ráda dobrou muziku, ale strávit několik dní na letišti plném lidí tě nudí? Máš raději příjemnou a komornější atmosféru, pěkné prostředí a možnost spojit návštěvu festivalu také s prohlídkou místních zajímavostí? V tom případě pro tebe máme dobrou zprávu – již zakrátko vypukne jeden velice lákavý festival, který by sis neměla nechat ujít. Možná již správně tušíš, že je řeč o festivalu Hrady CZ.

Festival Hrady CZ se letos koná již podesáté, a proto se při příležitosti tohoto jubilea můžeme těšit na opravdu zajímavou podívanou. Co nás čeká?festival

Křížem krážem po českých hradech

Letošní putování bude zahájeno na hradě Točník, a to již v pátek 11. července, kde zůstane také následující den. Poté se bude postupně představovat až do 30. srpna vždy v pátek a sobotu na nejrůznějších českých hradech: Švihov, Kunětická hora, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bezděz a Bouzov. Po dobu festivalu si můžeš hrady zcela zdarma prohlédnout. Kromě toho je letos pro milovníky turistiky připravena ještě jedna specialita. Festival Hrady CZ se etos poprvé stal sponzorem projektu „Neobjevené památky“. Jedná se o soubor zajímavých a přesto nedoceněných míst, nad kterými si festival vzal patronát a vždy upozorňuje na ty z nich, které se nachází v blízkosti jednotlivých hradů. Určitě stojí za to, věnovat jim pozornost.

Pestrá hudební nabídka

Protože jsou Hrady CZ oblíbenou akcí, svou účast přislíbila celá řada těch nejlepších českých muzikantů. Škála je opravdu široká a proto si zde každý jistě najde to své. Na co se můžeš těšit? Festival na Točníku zahájí koncert oblíbené kapely Sto Zvířat, dále bude následovat například Adam Mišík, Xindl X nebo UDG. V průběhu festivalu budete mít možnost poslechnout si také mladou skupinu Mandrage, oblíbeného Tomáše Kluse, Abraxas či Vypsanou Fixu. Zajímavostí také je, že letos poprvé na festivalu vystoupí také Miro Žbirka, který si kromě známých hitů připravil také několik kousků, které ještě na festivalu neprezentoval a přivede s sebou prý také zajímavého hosta, jistě tedy bude o co stát. Interpretů, kteří zde budou k vidění, je však mnohem více, stačí si podrobně prostudovat program na adrese www.hradycz.cz.

Hradní kempování

Inovace nám organizátoři festivalu připravili také v oblasti ubytování. K dispozici budou klasická stanová městečka v podhradí a okolních loukách, na která jsi z festivalů zvyklá. Letos však budeš mít ještě jednu možnost, pokud si trochu připlatíš. Tou možností je takzvané „Hradní kempování“. Co si pod tím představit? Jedná se o oddělený kemp v areálu hradu s funkčním hygienickým zázemím, kuchyňkou, ostrahou a možností úschovy cenných věcí a batohů. Stravovat se můžeš přímo v areálu festivalu, kde bude k dispozici dostatečné množství stánků.

Jak ve zdraví přežít

Pokud si vzpomínáš na minulý díl našeho seriálu, jistě si pamatuješ několik užitečných rad na cesty. Klíčovým bodem však není pouze připravit se pečlivě na cestu, ale také vědět, jak se chovat, abys místo skvělého zážitku nemusela navštívit lékařskou ordinaci. I když se to možná nezdá, i festivaly mají svá zdravotní rizika. Ta nejběžnější jsou spojena s počasím. Je třeba se připravit na jakékoli podnebí a počítat s jeho možnými vlivy. Samozřejmostí je opalovací krém a případná pokrývka hlavy v horku, stejně tak důležité je zajistit si dostatečný pitný režim(tím myslíme opravdu vodu, nikoli pivo). Jen tak zabráníš spáleninám a úpalu. Nezapomeň na léky proti bolesti hlavy, která tě může potkat nejen z horka, ale také nadměrného hluku mezi pódii. Do batohu si přibal také dostatek suchého a teplého oblečení pro chladné večery a případné bouřky. Být nastydlá pod stanem vážně není zrovna příjemný zážitek. Určité riziko představuje také alkohol, kterého se na podobných akcích vyskytuje požehnaně. Dát si s přáteli pár piv je určitě milé, nicméně je dobré si pamatovat, že při únavě a horku na tebe bude alkohol pravděpodobně účinkovat rychleji, než obvykle, proto je třeba pít s mírou.

Máš po přečtení článku chuť sbalit si batůžek a vyrazit přímo ku hradu? Tedy směle do toho, je na co se těšit. A pokud stále ještě nemáš dobré hudby dost, očekávej další pokračování našeho putování. Hudbě zdar!

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.