Malé festivalové putování – 3. Díl

Pokud nás už nějakou dobu sleduješ, tak určitě víš, že pro tebe vybíráme zajímavé letní festivaly, které můžeš o letošních prázdninách v Čechách navštívit. Nezklamaly jsme ani tentokrát, a proto si nyní můžeš chystat plavky, model na party a spoustu dobré nálady. Proč? Protože právě vyrážíme na Mácháč 2014!

Festival Mácháč se honosí titulem „jediný taneční beach open air festival v ČR“, z čehož se dá usuzovat, že to nejspíš bude pořádná pecka, přesně jak nám pořadatelé slibují. Koná se letos již po čtrnácté a můžeme ho brát hudba-kytarajako takové zakončení letošní taneční sezóny. Pojďme se na něj podívat pořádně zblízka!

Výlet do Máchova kraje

Letošní Mácháč se koná tradičně na pláži Klůček v Doksech. Kromě hudby si tak užiješ pobyt v pěkné krajině poblíž Máchova jezera. Pokud se sem chystáš poprvé, možná tě překvapí skutečnost, že festival neprovozuje žádné stanové městečko. Místo pro stan či jiné ubytování si tak musíš zavčasu zarezervovat v přilehlých kempech nebo ve městě. Festival však nabízí možnost pronájmu kompletního kempinkového vybavení, což ocení zejména ty z nás, které pod stan jezdí spíše výjimečně. Vstupenka do areálu zahrnuje jednodenní nebo dvoudenní vstup, pro fajnšmekry je možnost, zaplatit si nadstandartní vstupenku s neomezenou konzumací nápojů na baru.

Všechny tóny hudby

Letošní program bude pořádně nadupaný. Na festivalu totiž bude šest stageí a navíc ještě party vesnička. Pojďme se podívat, co všechno si budeš moci poslechnout, pokud se rozhodneš zúčastnit. Na hlavní stage tě čekají interpreti jako je Nervo, Goldfish nebo český The Mushroom. Kromě toho zde ale budou další pódia, zaměřená na progresivní muziku, techno, stage Evropy 2 a elektronickou hudbu. Vybírat tedy bude z čeho. Pokud by tě tento nadupaný program unavil, můžeš zavítat do takzvané Party Village, která bude jakousi chillout zónou. Těšit se zde můžeš těšit na krásný výhled, příjemnou hudbu a spoustu zábavných aktivit a soutěží. Pokud bys ani po dvou dnech v rytmu taneční hudby neměla dost, můžeš si koupit lístek také na Afterparty, která se koná na Bílem kameni.Bílý kámen je kemp, vzdálený zhruba kilometr od areálu festivalu, který je proslulý pořádáním letních party a diskoték. Může to být zajímavá možnost, jak si pobyt zde prodloužit.

Bezpečnost především

Už jsme si zde povídaly o tom, jak se před cestou připravit, i jak se chovat, aby sis domů nepřivezla následky v podobě nějaké nemoci. Dnes si řekneme něco o bezpečném chování na festivalu, přeci jen, člověk nikdy neví. Na festivaly přijíždí velké množství lidí, a tak je těžké předvídat, na koho narazíš. Jako první si zopakuj důležitou radu. Setkala ses s ní určitě i na základní škole, když jste jeli na školní výlet. Je to prosté – cenné věci, o které bys nerada přišla, nech raději doma. Nejde jen o to, aby tě někdo neokradl, stačí, když někdo třeba nerad omylem rozbije něco, co patří někomu jinému. Pokud máš doma starší telefon, vyplatí se vzít si ho místo chytrého telefonu. Rozmysli se také, co z elektroniky a drahých šperků skutečně v kempu potřebuješ. Věci, bez kterých se neobejdeš, rozhodně nenechávej ležet ve stanu, ale nos je všude s sebou. Vyhýbej se lidem, kteří vypadají agresivně či se jinak podivně chovají. Pokud by i přesto někdo byl konfliktní a snažil se například dohadovat nebo tě nějak ohrožoval, neboj se na něj upozornit okolí a případně také ostrahu. V žádném případě však nepřistupuj na jeho hru – nedovol, aby tě emoce přiměly vstupovat do konfliktu. Bylo by také dobré, kdybys na festival nemusela jet sama, ale alespoň s kamarádkou. Tak se budete moci ohlídat vzájemně a v případě potřeby si pomoci.

Už cítíš teplo a party ve vzduchu? Možná by bylo načase pořídit si vstupenku a těšit se na Mácháč a jeho nezapomenutelnou atmosféru! Hurá na to!

 

No Comments Yet

Comments are closed