Malé festivalové putování – 1. část

Pořád nevíš, jak naložit s letními prázdninami? Nemáš do čeho investovat poctivě vydělané peníze? Tak nějak nevíš, kam se vrtnout? Jsi si však jistá, že ve tvém programu nesmí chybět dobrá muzika, skvělá zábava, a spousta přátel? V tom případě pro tebe máme řešení: letní festivaly jsou přesně to pravé. Jestli se v té záplavě roztodivných nabídek nevyznáš, sleduj tento a několik následujících článků. Na jejich řádcích nalezneš spoustu inspirace, takže si jistě vybereš ten pravý festival. Tak jdeme na to, putování po festivalech začíná!

Jednou z událostí, která by tě mohla zajímat, je multižánrový festival, pořádaný letos už podvanácté. Vypravit se za ním musíme do města na severovýchodě Čech. Už tušíš, o jaké události je řeč? Ano, tušíš správně – našífestival první zastávkou bude festival „Colours of Ostrava“!

Všechny barvy duhy

Jak již název napovídá, bude program opravdu pestrý, a co víc, bude hýřit všemi barvami. Na své si tak přijdou milovníci široké škály hudby. Na co se můžeš těšit? Uvidíme spoustu oblíbených českých kapel, jako například Monkey Business, Chinaski či Horkýže Slíže a také některé zpěváky, například Michala Hrůza nebo Annu K. Z českých luhů a hájů si budeš moci poslechnout také mnoho méně známých interpretů, kupříkladu Listolet, velmi sympatickou folkovou kapelu. Jsi zvědavá, na které zahraniční muzikanty se budeš moci podívat? Paleta bude opravdu široká. Pokud jsi milovnice Amelie z Montmartru a šansonů, určitě tě bude zajímat francouzská zpěvačka ZAZ. Jestli však upřednostňuješ například seversky znějící pop, pro tebe bude to pravé Islanďanka Emiliana Torriny a její magické tóny elektronických nástrojů. Máš ráda epickou a filmovou hudbu? Nenech si ujít koncert Hidden Orchestra. Chceš vědět víc, navštiv oficiální web festivalu a přečti si, koho dalšího v Ostravě můžeš potkat.

Nejen hudbou živ je člověk

Jak jistě tušíš, na festivalech můžeš zažít mnohem víc, než jen líbivé melodie. Jaký program si pro nás letos připravila Ostrava? Pro ty dramatičtěji založené je připraveno divadlo, jmenovitě například představení Divadla Sklep, Divadla Bolka Polívky či manéž známéhu Circu La Putyka. Dále se chystají roztodivná autorská čtení, slam poetry a workshopy, jejich přesný program však pořadatelé ještě nezveřejnili. Letos je připravena ještě jedna novinka – pokud by tě už neustálý ruch festivalu nudil či unavoval, můžeš si pořídit speciální vstupenku, díky které můžeš navštívit také některé z místních pamětihodností. Tak si přijdou na své opravdu všechny z nás.

Přípravy na cestu

Co je před cestou na festival potřeba připravit, aby vše proběhlo podle tvých představ? Nejprve je dobré předem si zjistit, jaké jsou možnosti ubytování. Využiješ nějaký penzion, přespíš u přátel, nebo tě čeká nocování ve stanu? Až to budeš vědět, bude pro tebe jednodušší, sbalit si zavazadla. Co si s sebou člověk vlastně na takový festival má vzít? Samozřejmostí je oblečení podle aktuálního počasí, dostatek peněz na vstupné, jídlo a pití (obzvláště pitný režim není radno podceňovat, ale
o tom zase někdy příště), v případě potřeby spacák a stan. Moudré by bylo zjistit si, kde je poblíž festivalu obyčejný obchod s potravinami, stánky v areálu by tě snadno mohly přijít draho. Hodit se bude také lékárnička s dostatkem paralenu či jiného léku na bolení hlavy, z velkého hluku, které se valí ze všech stran, totiž možná dostaneš migrénu. Bylo by škoda proležet celý festival ve stanu jen proto, že jsi podcenila migrénu. Naprostou nezbytností je pak parťák a dobrá nálada, ale to přeci víš, ne?

Tak jak to s tebou vypadá? Naladil tě článek na festivalovou vlnu? V tom případě napjatě očekávej další pokračování seriálu, navštívíme spolu další akci a povíme si nějaké další praktické informace, které je dobré před cestou znát.

Brzy na viděnou (čtenou)!

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.