M. Svánovský: Modelka – průvodce kariérou

modelka-miniLákají tě přehlídková mola a neustále cvakající spouště fotografů? Toužíš po slávě, cestování a dobře rozjeté kariéře? Povolání modelky je pro mnohé z nás vysoce lákavé, ale stejně tak si uvědomujeme, že má i svá nebezpečně temná úskalí. Nová kniha Miloslava Svánovského s názvem Modelka – průvodce kariérou ti při realizaci tvého snu bude rádcem doslova k nezaplacení.O autorovi…
Miloslav Svánovský je dnes ve své profesi uznávaným fotografem, model scoutem a mimo to spolumajitelem jedné z tuzemských modelingových agentur. O člověku s patnáctiletou praxí v oboru je možné směle prohlásit, že je to odborník a rádce na slovo vzatý. Jeho kniha je shrnutím jeho vlastních poznatků a zkušeností z oboru a v České republice doposud jedinou publikací na toto téma.

Kniha vyšla poprvé už před sedmi lety, nyní se však dočkala úprav, aktualizace informací a dalších drobných změn. Hlavním úmyslem autora je pomoci mladým dívkám i jejich rodičům srozumitelnou a čtivou formou nahlédnout do nitra modelingu, usnadnit jim rozhodování a podat pevnou ruku při prvních krůčcích v této branži.svanovsky

O čem se v knize dočteš?
Nečekej, že se ti do rukou dostane černobílý svazek papírů, které ti neprozradí nic, co ti bylo až do této doby utajeno. Právě naopak. Kromě podrobného dělení modelingu včetně informací, jaké předpoklady po tobě budou v různých odvětvích vyžadovány, máš nyní možnost zjistit, jaká situace v modelingu panuje, zda máš reálnou možnost uspět také na české půdě, nebo je nutné vyrazit do světa. Je nejdříve potřeba absolvovat školu pro manekýnky či je předpokladem pro úspěch účast na některé ze soutěží krásy? Jak moc důležité je dostat se do rukou skutečně profesionální agentury? Co všechno tě od samotných počátků čeká? Není otázky, která by zde zůstala nezodpovězena. Autor se ke každému tématu staví velmi otevřeně, což je chvályhodné.
Velmi aktuálním tématem, pro které je modeling často očerňován, je zarážející hubenost dívek a s tím rostoucí počet případů potíží s poruchami příjmu potravy. K této odvrácené straně se vyjadřuje nejen sám autor z pohledu fotografa, který denně přichází do kontaktu se spoustou modelek a modelů, ale také odbornice z Občanského sdružení Anabell, jež se věnuje poradenství pro nemocné anorexií a bulimií.
Na posledních stránkách publikace plné zajímavých fotografií, prací Miloslava Svánovského, si navíc můžeš přečíst rozhovory s některými úspěšnými modelkami, představiteli modelingových agentur a model scouty.

Další informace:
Knihu můžeš zakoupit na stránkách vydavatelství Zoner Press (http://www.zonerpress.cz) za cenu 261 Kč (v obchodech za 290 Kč).

>> Pozor, soutěž! <<
Nyní máš šanci získat knihu Modelka – průvodce kariérou úplně zadarmo! Stačí, když splníš náš soutěžní úkol, tedy co nejzajímavěji zodpovíš na naši soutěžní otázku. Tři šťastlivce získají od vydavatelství Zoner Press právě tuto publikaci. Více o informací o soutěži ZDE (click).

Text: Eliška Raková
Ilustrační foto: Miroslav Svánovský (převzato z knihy Modelka – průvodce kariérou)
—–
6.1.2008

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

8 Comments
  1. Já myslím, že si docela počtou i nemodelky :-) jsou tam i rady ohledně zdravého životního stylu a pokud mluvím sama za sebe, mě uchvátily některé fotky. Přinesla jsem jeden výtisk kamarádkám a strašně tam obdivovaly jednoho modela :-) Fakt mu to tam sekne.

  2. Já se po té knížce dívala v knihkupectví,ale nenašla jsem ji tam.Jinak si myslím,že to bude
    pěkná kniha a určitě ne jen pro modelky.Jen tak mimochodem soutěže jsem se zůčastnila.

  3. to by mohla být dobrá knižka pro holky co se zajímají o modu jako o celek..ale beztak mam pocit ze opravdove modelky maji svou karieru “vyšlapanou” zcela “náhodně”…modelky co se na sobě dřou ale nemají to “ono” vás možná zaujimou ,ale po čase se vám znudí…ale co se týče mody mě vyvádí z míry požadavky ve výšce modelky…řekla bych že díky tomuhle u přišla moda o hodně zajímavých osobností….

  4. Spousta zajímavých informací ale i spousta scestných. Nejvíce mě zaujal odstavec, jak 8 (slovy osm) modelek autora podrazilo (zčásti rodiče modelky…) a připravilo autora o cca 2 miliony s dodatkem čehosi, co vyznívá “minimáně” jako výhrůžka. Když si tohle průměrně inteligentní člověk propočítá, sděluje autor v podstatě své výdělky,nikoliv náklady. A konktrétní čísla za jaké období…už nejsou sdělěny nikde. Od toho se mi odvíjí následné:
    – když někomu vytýkám, že mě připravil o peníze, je nutno tohle konkretizovat, nikoliv “planně plakat” v knížce A dále…,otázky, kladené na modelingové agentury. Proč nejsou všem respondentům kladeny stejné otázky?? U většiny tázaných by bylo odpovědí: náklady na (desky)book: 1000-2000,fotky 10-15000, podle počtu včetně tisku, setkarty na cca 1000-1500,- na cd, tisk dle zvážení počtu set kret na vlastní náklady.
    U solidních a solvetních agentur vychází vše logicky pro modelku na 0,- Kč (viz: jeden z respondentů knihy). Závěrem z toho pro mne plyne: že kdo má “nos” na budoucí přínos ze své modelky, investuje a je mu vše vráceno “několikanásobně”. Modelka se zpočátku u agentury “zadluží”, ale o to víc se snaží její mateřská agetura. Aby vydělala nejen pro ni, ale taky pro sebe tak, jak je sepsáno ve smluvních podmínkách.

Leave a Reply

Your email address will not be published.