Mám to na triku

Dnes už dávno neplatí přísloví: „Jména hloupých na všech sloupích.“. Ba naopak, dnes je víc než IN dávat najevo svou příslušnost k světonázorům, koníčkům nebo seriálům. Tím co má člověk na tričku dává najevo své záliby. A protože každý chce být vidět, slyšet a chce aby se o něm vědělo, není nic snazšího, než si takové oblečení pořídit.

Nápisy jsou v dnešní době velmi populárním projevem. Popisují se vtipné obrázky, glosují se smutné výjevy, prostě každý má touhu něco komentovat. Takže máš ráda nějaký seriál, značku nebo politickou stranu? Pořiď si Tričko I'm finetématické tričko s potiskem, placku, čepici nebo prostě cokoli, co každý den stejně nosíš.

Jak to začalo?

Osobně bych řekla, že počátky této módy pochází z přirozené lidské touhy chlubit se. Kdo si pořídil kus oblečení významné světové značky, nejspíš má přes prsa na triku Nike, Puma, Adidas a další. Každý tak hned pozná, že dotyčný je movitý, může si danou věc dovolit a má značku rád. Prostě se chlubíme, chlubíme se rádi a jinak tomu nebude. Výrobci to vědí a proto není těžké si takové oblečení, které do světa křičí já na to mám, pořídit.
To co je ale teď moderní není nosit obřím písmem název značky, nýbrž vtipné popisky a obrázky. To samo o sobě už není ani tak na chloubu, jako spíš výkřik: hele co mám rád já.

Vtipe vylez

Samostatnou kategorií jsou seriálová trička. Znáš zajisté seriály BBT, HIMYM, Futuramu nebo Simpsonovi. Triček s potiskem známé hlášky nebo výjevu je nepřeberné množství. Některé jsou vyloženě vtipné, jiným se zasmějí jen skalní fanouškové.
Další sortou jsou trika s vtipnými nápisy v angličtině či češtině. Namátkou: Ticho, rostou mi prsa. uLOVEná, Stop staring at my tits. A další.
Dřív se možná vyplatilo, nechat si tričko někde potisknout vlastním vymyšleným nápisem. Dneska ale seženeš naprosto cokoli z jakéhokoli oboru.
Pak tu máme trička s potisky značek, ale jaksi předělaných. Je to parodie na tolik populární a již zmíněné obří nápisy světových značek a kdo je nosí, dává najevo nepříslušnost k těmto lidem (OYEB – Obey, GUMA – Puma, FAKOF – Kofola atd.).
V neposlední řadě musím zmínit ještě trička s potiskem zvířat. Od roztomilých kočiček, až po kreslená anime zvířátka je k sehnání všechno.

Proč je nosit

Každému dle jeho gusta. Každý jsme individuální osobnost a chceme to dát najevo. Nemám nic proti tričkům s potisky. Jen chci apelovat na všechny, aby nosili to, s čím souhlasí a hlavně věděli, co to znamená. Protože přeci Tričko OYEBjen, to co máš na prsou velkým písmem vidí každý (zvlášť u nás, milé slečny) a když nosíš něco jen proto, že je to zorvínka v módě, není to nejlepší nápad. Lidé si tvoří názory na ostatní v prvních třiceti vteřinách a tím, co máš na triku automaticky říkáš, jaká asi jsi.
Pokud ale najdeš tričko, které tě zaujme a ztotožňuješ se s tím, čím je potisknuté, směle do toho. Dáš světu najevo jaká jsi a kolemjdoucí pobavíš. Třeba potkáš kluka s podobným tričkem a na první pohled (i když ne do očí) najdeš spřízněnou duši.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed