Mischa Barton – ikona mladé generace?

Její jméno je slavné po celém světě. Obrovská sláva, která ji z ničeho nic obklopila po úspěšném uvedení seriálu O.C. ji – jak sama přiznává – velice překvapila. „Pracovala jsem tvrdě a ani jsem nestačila vnímat, co se začalo dít kolem mě!“ opakovala následně ve všech rozhovorech. Dodnes si nezištně hýčká své staré přátele, které nechce měnit za slavné hvězdy. A když zrovna nenatáčí nový film „Finding t.A.T.u“, dychtivě hltá knihy Shakespeara…ano, taková je Mischa Barton!

Mischa Anne Barton se narodila se 24. ledna 1986 v Londýně. Ve svých pěti letech se s celou svojí rodinou přestěhovala do vyhlášené čtvrti NY, do Manhattanu, kde žije dodnes.
Její hvězdná kariéra začala v tamních divadlech. V devíti letech se učila ruskému přízvuku pro roli ve filmu Tonyho Kushnera a další svůj volný čas trávila jako dětská modelka pro návrháře Cavina Kleina.
Na New York Shakespeare Festival se představila v hrách Where the Truth Lies a One Flea Spare. Již ve třinácti letech hrála ve filmovém trháku „Šestý smysl“ a účinkovala v romantické komedii „Nothing Hill“ ve stínu hvězd Hugha Granta a Julie Roberts. Tento film byl třikrát nominovaný na zlatý globus a slavil veliký úspěch. Při natáčení těchto filmů navštěvovala spolu se Scarlett Johansson a Christinou Ricci Manhattan´s Proffesional Children´s School.
V roce 2003 uspěla v castingu na seriál „O.C.“ (zkratka od Orange Country). Zde ztvárnila jednu z hlavních postav, hrdinku Marissu Cooper. Za oceánem se ze seriálu stal hit. A záhy na to se jí zcela proměnil její svět. Už nežádala o filmové nabídky, ale ty se hrnuly jedna přes druhou.

Její dětský sen se jí splnil. Ale ona přesto neusíná na vavřínech, ale drží svůj život pevně v rukách. Pracuje na svém zdokonalování a zapsala se na hereckou školu Royal Academy of Dramatic Art v Londýně.
V žebříčku jejích hodnot si však přední místo drží její rodina. Když se její mladší sestra Hania léčila z drogové závislosti, Mischa přerušila natáčení, aby za ní mohla jet a pomáhat jí. Ač má peníze, slávu a konexe s uznávanými lidmi, to, co je pro ni nejcennější, je velice prosté – mít šťastnou rodinu.

V současné době hledá šarmantního muže, který by se mohl objevovat po jejím boku. Mischa se rok scházela s ex-přítelem Paris Hilton Brandonem Daviesem, 24letým dědicem naftových polí. Její zatím poslední láskou byl zpěvák ze skupiny Whitestar Cisco Adler, ex-přítel její kamarádky Kimberley Stewart. S Cidem se podle amerického časopisu Star umístila v desítce nejvkusnějších párů světa. Rozešli se v únoru letošního roku.

Mischa v nedávné době při rozhovoru pro magazín Elle řekla, že sama je šťastná. Že se jí to stalo poprvé v životě, a že si svou nezávislost užívá, ale i přesto touží najít muže. „Přeji si někoho, kdo by mě uměl rozesmát. Mám ráda intelektuály, protože miluji čtení. Pokud bude mít rád filmy, knihy a muziku, bude to ten pravý pro mne!“

A co dělá nyní?

Natáčí film Finding t.A.T.u o dvou dívkách, které se náhodou připletou k vraždě, když se vydají na koncert ruského dua. Jejím nejnovějším filmem je DeCameron, který by se měl na sklonku tohoto roku objevit na filmových plátnech. Mischa si zde zahrála po boku Haydena Christensena a Tima Rotha.

Zajímavosti z jejího života:

Stala se tváří kosmetické značky Neutrogena.
Doma má obrovskou sbírku kabelek od Chanelu, které s oblibou používá i při natáčení.
Její zálibou je sbírání pruhovaných ponožek.
V  O.C California se lesbicky před zraky všech diváků líbala se svou kolegyní Olliviou Wilde. A před nedávnem si koupila dům za 6,9 milionů USD v Beverly Hills, který se rozhodla zařídit v italském a španělském stylu.

Photo: people.com
Připravila: H.K.Kobulejová

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. ještě jsem ji v televizi neviděla, ale vím, že existuje. BTW – nechcete tady dát zase nějaký minirozhovor s celebritou? Jako například byl ten s Rihannou…..Díky.

Leave a Reply

Your email address will not be published.