Nej filmy roku 2012!

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Nudíš se a máš chuť si pustit nějaký dobrý film? Inspiruj se výběrem toho nejlepšího z minulého roku!

Nabízím ti komedie, dramata i akčňáky, které mi v minulém roce vyrazily dech :-)
[styled_box color=”orange” Title=”

Komedie

“]

Méďa

Vtipný, ale místy i dojemný příběh o Johnovi a jeho vánočním dárku – méďovi, který umí mluvit, a nejen to! Z Johna a jeho médi (Ted) se stali nerozluční přátelé a jejich přátelství vydrželo až do dospělosti. Sdílejí nejen názory a koníčky, ale i jeden byt. Až do dne, kdy John potká Lori…

Madagaskar 3

Do cesty se tentokrát hvězdné čtveřici Lvu Alexovi, hrošici Glorii, zebře Martymu a žirafě Melmenovi postaví kapitánka Chantal DuBoisová – agentka organizace na odchyt zvěře, nejlpší z nejlepších. Hlavním hrdinům nezbývá nic jiného, než se schovat  v krachujícím cirkuse. A to stojí opravdu zato!

film_madagascar_3

[/styled_box]
 

[styled_box Color=”red” Title=”

Komedie/Drama

“]

Nedotknutelní

Phillipe je bohatý aristokrat, a tak by se mohlo zdát, že bude jeho život pohádka. Až doteď však nebyla. Philippe je ochrnutý, na vozíčku, závislý na cizí pomoci. Nevrlý a věčně nespokojený. To se však změní, když se v jeho životě objeví recidivista Driss, mladý černoch z předměstí, který si zrovna odseděl trest ve vězení. Je vůbec možné, aby spolu tito dva lidé vycházeli? To se dozvíš, až si tento film pustíš :-).

Zajímavost: Inspirací pro film byl osud obchodníka se šampaňským Philippa Pozzo di Borgo. Roku 1993 si poranil páteř, 1996 mu na rakovinu zemřela manželka. O schopnostech jeho 21letého pečovatele Selloua, krátce před přijetím propuštěného z vězení, pochybovali mnozí, ale právě on pomohl Philippovi z depresí. Na společné cestě v Maroku dokonce oba našli své budoucí manželky, založili rodiny a zůstali přáteli. Jedinou nepravdou oproti reálným postavám je, že skutečný pečovatel Phillipa nebyl černoch.

[/styled_box]

 

[styled_box color=”blue” Title=”

Drama

“]

Ve stínu

Český film režiséra Davida Ondříčka mě prostě dojal. Odehrává se v Československu v padesátých letech minulého století. Kapitán Hakl (kterého si zahrál můj oblíbený Ivan Trojan) dostane za úkol vyšetřit zpočátku nevinně vypadající krádeš v klenotnictví. Záhy zjistí, že to nebyla jen tak obyčejná vloupačka a začíná se zamotávat do nebezpečné politické hry, ze které už není úniku.

Atlas mraků

Tom Hanks, Hugh Grant, Halle Berry, Susan Sarandon a spousta dalších známých tváří v šesti různých příbězích – různá doba i místo. Při sledování tohoto filmu ti hned několikrát dojde, že každý čin má svou příčinu i dopad.

Zajímavost: Všechny postavy jsou podle autora Davida Mitchella ztělesněním jedné duše, jejich společným znakem je mateřské znaménko nad klíční kostí.

[/styled_box]

 

[styled_box color=”green” Title=”

Akční

“]

Postradatelní 2

Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Randy Couture, Terry Crews, Arnold Schwarzeneger, Bruce Willis a Jean-Claude Van Damme pohromadě. To nevěstí nic dobrého!

Jednoduchý úkol Postradatelní zpackají, jeden (a neptej se mě který) z nich akci nepřežije. Postradatelným se v tomto díle podaří rozpoutat peklo na zemi!

Skyfall

Daniel Craig jako James Bond. Judi Dench jako M. Třiadvacáté dobrodružství agenta s povolením zabíjet. MI6 je napadena Raoulem Silvou.  Bond M ukrývá před nepřáteli ve starém skotském sídle jeho rodičů a vydává se opět zabránit katastrofě.[/styled_box]

 

Filmová lahůdka končícího roku

Hobit: Neočekávaná cesta

film-hobit
Příběh Bilbo Pytlíka (strýčka Froda Pytlíka, jehož příběh všichni důvěrně známe) a jeho dobrodružné cesty za záchranu království Erebor!  Nápomocen mu je čaroděj Gandalf Šedý (kterého si také pamatujeme z předchozích filmů) a třináct trpaslíků v čele s bojovníkem Thorinem. Při své cestě Bilbo narazí na Gluma a od něj získá tajemný zlatý prsten – “miláška”, který má takovou sílu, jakou si Bilbo snad nemůže ani představit.

A co mi ještě uvízlo v paměti?

Avengers s Robertem Downeym Jr. a Christian Bale a Temný rytíř povstal.

Tak co, na který film se dneska mrkneš ty?

 

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

No Comments Yet

Comments are closed