Módní blogy – fashion bloggerky píší o módě

Česká republika nepatří zrovna k „otevřeným“ zemím, ať už se to týká čehokoliv. Češi vše, co je podle nich nenormální, lehce odsoudí. Není tomu jinak ani v případě módy. Člověk, který se obleče na naše poměry nezvykle, je hned vystaven zkoumavým pohledům okolí. Přečti si, co si myslí autorky módních blogů.

V paměti mi utkvěla jedna myšlenka, kterou jsem si přečetla na internetu a která říká: Jít do galerie a koupit si za spousty peněz obraz, je považováno za intelektuální. Mít pěkný byt za samozřejmé, ale mít pěkný zevnějšek za povrchní. Jaký je váš názor?

Blog o módě

Původně jsem chtěla definovat módu, ale upřímně, ani si na to netroufám, protože to, co je módní pro mě, nemusí znamenat nic pro druhé. Někdo preferuje značky, jiný se dovede “vyfiknout” s oblečením ze sekáče. Někdo hraje všemi barvami, jiní se raději zahalí do černé. Nejdůležitější však je, aby si každý našel právě ten styl, ve kterém se cítí pohodlně a který připadá moderní jemu.

Móda zvaná fashoinblogy

Možná jste i vy při brouzdání na internetu narazila na tzv. fashionblogy (blogy o módě). Většinou se jedná o internetové stránky dívek, které se zajímají o módu a často na ni nahlížejí i z jiných možných úhlů. Mnohé módu spojují s uměním. Rády loví módní doplňky, mají své oblíbené návrháře a dost často sní o módní kariéře, a to nejen na pozici modelky. Na těchto blozích prezentují nejen své nejposlednější úlovky, ale také svůj svébytný styl.
Blogy o módě jsou v České republice novinkou, které se ale začíná šířit rychlostí blesku. Proč jsou pro nás vůbec zajímavé? Výhodou je, že se člověk může snadno inspirovat a dozvědět se, kde je nějaká akce, kde nakupovat a kde zase ne, protože právě takové informace mají fashionbloggerky věšinou v malíku.

Slečna se rozhodla oslovit tři z nich, které se s námi nyní podělí o svoje názory a pohled na módu.

Capitaine SAB!

(http://capitainesab.blogspot.com/ – pouze pro pozvané)
“Stěžejním pravidlem není vyčnívat z davu ve splácaných outfitech. Méně je totiž více.”

Sabinin blog byl vůbec první módní blog, na který jsem se proklikala. Jeho majiteka mne na první pohled zaujala, i když se musím přiznat, že spíše svou hubeností. Prošla jsem s chutí její současný i původní blog a postupně jsem se sžila s jejím stylem, svěžím humorem i názory, které mne v řadě ohledů oslovily.

Autorka blogu o módě

„Zamýšlet se o stylu a zaškatulkování se do nějakého stylu, to je pro mě docela obtížné,“ odpověděla Sabina na mou první otázku ohledně módy. „Nejsem vrozená extravagance, ba spíše naopak. Mám rada jednoduchost, dokonce ani barvy u mne nehledejte. Černá je můj pevný základ a nemíním se ho jen tak vzdát.“
Pokud jde o módní vzor, má v tom Sabina jasno. Přitahuje ji Londýn a modelka Kate Moss. O to více ji však mrzí, že v jejím rodném městě není pobočka Topshopu, módního domu, se kterou Kate Moss spolupracuje. „Nejčastěji nakupuji v H&M a Zaře, elegantnější kousky pak nalézám v Mangu. Nicméně nezdráhám se nakupovat i v secondhandech.“
Sabina patří mezi kutilky, svoje oblečení si často sama zdobí či jinak upravuje. Vytváří si tak své vlastní originální kousky, které jen tak někde neuvidíte. „V poslední době jsem odsunula kalhoty na druhou kolej, protože jsem objevila kouzlo sukní high-waisted,“ říká o svém aktuálním stylu.

Teruna

(http://terunyblog.blogspot.com/ – pouze pro pozvané)
“Móda? To je cit pro estetiku.”

Z Terunina blogu na vás dýchne „stará doba“, pohoda, ležérnost. Jako byste vstoupili do antikvariátu, kdy všude cítíte vůni starých knih. Na blogu na vás však nečekají knihy, nýbrž pestré modely a nejrůznější vylepšováky.

Teruna blogerka o módě

„Móda pro mě znamená cit pro estetiku, i když v mém případě zřejmě trochu kýčovitou, interpretaci sebe samé a hlavně zábavu,“ tvrdí Tereza. Už jako malou holku ji bavilo navrhovat šaty pro panenky a jejím snem vždy bylo stát se návrhářkou. „ Z tohoto jsem ale brzo vystřízlivěla. Svou kreativitu však uplatňuji i dále, protože některé své modely sama zdobím, přešívám a upravuji.“
Stylem Terezu uchvacují Francouzky, Švédky a Finky. „Oblíbenou značku nemám, i když je pravda, že když něco hledám, mé cesty vedou nejčastěji do H&M. Vůbec nejradši nakupuji v second handech.” Úlovků za nízké ceny činí Tereze největší potěšení. „V poslední době častěji než v kamenných obchodech nakupuji na aAukru nebo Ebay. Má to sice svá rizika, ale zatím jsem s tímto způbem nakupování spokojená.“
Terezu nejčastěji uvidíte v šatech nebo halenkách, které kombinuje  s kalhotami nebo legínami. Barev, doplňků, cingrlátek a čepic se rozhodně nebojí.

Trés-chiq

“Chtělo by to více barev do ulic.”

Internetový deníček Chiq sleduji pravidelně. O to větším překvepením pro mne bylo zjištění, že si jeho autorka založila i blog o módě. Její móda je neotřelá a leckdo se jí může inspirovat.

Chiq založila blog o módě

“Móda je pro mě hlavně o sebevyjádření. Oblékám se podle nálady. Klidně si obleču roztrhaný džíny i elegantní šaty,” prozradila o sobě Chiq. I ona patří mezi lovitelky sekáčových kousků, i když, jak sama říká, na maloměstě je daleko menší výběr. ” Můj oblíbený obchod je H&M. Je cenově dostupný, proto tam nakupuje hodně lidí, ale to myslím originalitě nebrání. Naopak, je těžší vymyslet outfit tak, aby váš kousek z háemka vypadal úplně jinak než na dalších lidech.”
Samozřejmě mne také zajímalo, jak reaguje okolí na její módní kreace. Chiq tvrdí, že se zatím s žádným extrémním chováním nesetkla. “Spolužáci se mi třeba divili, proč nosím barevné punčocháče, které přeci patří spíše k dětem ve školce,” směje se.
“O módě v Česku si myslím toto: rozhodně má kam růst. Je u nás mnoho nadějných návrhářů a konečně se objevují i lidi, kteří se na sebe nebojí vzít něco, co ostatním přijde divné. Podle mě by to chtělo jen více barev a odvahy do českých ulic,” uzavírá Chiq.

Co říkáte na jejich módu vy? Jaký je váš styl? Plánujete také blog o módě?

Foto: archiv bloggerek

31 Comments
 1. Nevím, ale oblečení mám sice ráda a mám radost, když si koupím něco hezkého na sebe nebo když mi někdo pochválí třeba tričko…Ale abych si o tom zakládala blogy a byla závislá na nakupování nebo si říkala, že prostě budu mít tyhle šaty, přes to nejede vlak, tak to fakt ne a docela se nad takovýma holkama podivuju.Řekla bych že existují zajímavější zájmy !!!

 2. Kate:
  Chtěla bych jen reagovat na tvůj příspěvek – fashion blogy nejsou jen o tom, co si kde kdo koupil a co si včera oblékl. Většina z těchto holek se zajímá o módu jako o umění a o její souvislost s kulturou – filmem, obrazy, hudbou, designem.

  Stejně může někdo tvrdit, že existují zajímavější hry, než kopání do balónu a lítání přes hřiště sem a tam, jak je tomu u fotbalu.;)

 3. Všechny tyto blogy také pravidelně sleduji. Stylem nejblíže je mi Sab. Už jen výběrem barev. Jediné barevné, co u mě v šatníku uvidíte na začátku skříně (a jeho dně jsou jen sportovní trika a tepláky) je červený kožený pásek a následně po otevření kosmetického kufru červená rtěnka. Jinak také převládá černá na různých materiálech. Kůže, semiš, bavlna… Kate Moss je zkrátka inspirující.

 4. Nevím, ale Chiq docela často potkávám a v porovnání s ostatními slečnami z článku mi jako nějaká fashionistka nepřijde. Může jít samozřejmě jen o můj názor, ale její kreace mě, ani většinu lidí z mého okolí nezaujaly, nevidím v nich žádnou stylovost, nebo i smysl pro kombinování. …

 5. Já blogy českých holek moc nesleduji, protože se mi líbí tak jeden příspěvek z dvaceti. Raději sleduji blogy zahraniční, ty jsou lepší, zajímavější. Blogy se mi líbí, sama bych si nějaký založila, ale nevím kdo by mě fotil :-)))) Hezký den ! :-)

 6. mám na vás prosbu, podívejte se prosím na můj blog, který vedu jen krátce (zatím) a není to nic zvláštního a napište mi svoje názory ;-) děkuji moc!

 7. Opravdu se mi líbí blog:stercasopis.blog.cz
  Možná je to jen tím,že tu holku znám,ale líbí se mi styl psaní te holky Gajane,jsou tam totiž dvě a ta druhá je prý mladší…je to dle mého názoru módní blog jen tam nedávají své sichty,které by byli upravené ale jen o tom píši…ale pořád něco renovují ….každopádně mám také hodně ráda fashion blogu na blogspotu,ale kdybych měla jmenovat byli bychom tu do vánoc

 8. Ahoj, tohle je zajímavý a pěkný blog. Moc se mi líbí věta: „Stěžejním pravidlem není vyčnívat z davu ve splácaných outfitech. Méně je totiž více.“

 9. Móda je krásné odvětví bohužel u nás i ve světě pokud máš nějaký nápad, který by oslovil hodně zákazníku tak jsi bez šance, že by ti ten nápad zůstal. Bud tě o něj připraví ta módní společnost za kterou se svým nápadem přijdeš a nebo banda plagiátoru z činy a podobných zemí :-D Já mam například nápady jak udělat dámskou obuv velice atraktivní a zajímavou že by se věhlasné značky mlátili hlavou o zeď že na to nepřišli :-D ten nápad je starý asi 15 let ,ale ať jsem se díval na dámskou obuv z celého světa a všech značek doposud se nikde neobjevil.Bohužel neumím nějak krásně kreslit takže nápady jsou stále jen v hlavě kde mi je nikdo nevezme :-D

Leave a Reply

Your email address will not be published.