Modern dance – žij tancem!

modernK tomuto stylu tance jsem se dostala náhodou, i když jsem se pohybovala ráda už odmala.  V 5-6 letech jsem se dostala do gymnastiky, kde jsem vydržela do svých 8 let. Skončila jsem i přes to, že jsem byla úspěšná a sem tam jsem vyhrála i medajli. Poté jsem se přihlásila do kroužku na mé základní škole, kde nás trénovaly holky z osmičky…

Nebylo to nic moc, ale mě to bavilo už jen z toho důvodu, že jsme se tam poflakovaly. V tom kroužku jsem vydržela 4 roky, a z toho jsem 2 roky učila mladší holky. V 7. třídě k nám do kroužku přišly 2 holky kolem 16ti let. Ty mě k tomu přivedly. Myslím k modern dance.
Jezdily jsme různě po soutěžích a byly jsme reprezentantky naší školy. Vystupovaly jsme na všech možných školních akcích, a to mě začalo bavit. V 8. třídě jsme je už kroužek neměly (starší holky měly hodně učení) a já jsem se přihlásila do tanečního souboru. Byl zaměřen na modern dance a jazz dance. Jsem tam sice krátko, ale už cvičím (opět) mladší holky, a to 5. třídu. Jsem ráda a můžu poděkovat všem kroužkům, souborům,… protože to všechno mě k tomu dovedlo.

 

Jak začít…modern2

Co na sebe?? – Doporučuji sportovní oblečení. Tričko s krátkým rukávem a tepláky, obojí z dobře savého materiálu. Jako obuv zvol měkké taneční boty nebo taneční piškoty. Také se dá tančit v ponožkách (ponožky s proti skluzovou ochranou) nebo bosky.

A co hudba?? – Ve výběru nejsi vůbec omezen. Je na tobě, na co si chceš zatančit. V dnešní době se dá tančit i na hip hopovou písničku modern dance.

Pár rad

Ten to tanec chytne každého. Je to velmi dobrý druh tance při kterém se perfektně vyblbneš.

– Když tancuješ nemyslíš na jídlo a tím pádem se dá něco i zhubnout.
– Při tanci pij neperlivou vodu.
– Tanec prožívej

Patero správného postoje při tancování

1. mysli na základní postoj:

1. hlava zpřímená
2. zatáhlé břicho
3. zatáhlý zadek

2. ramena a záda vyrovnaná
3. úsměv na tváři
4. ruce ve špičce = palec zakryješ do dlaně a ruku vypneš
5. nohy ve špičce = jakmile zvedneš nohu (př. Na piruetu,…) musíš mít špičku

Článek nám zaslala Simona Chadimová

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

6 Comments
  1. Strašně moc bych chtěla tančit, jenže v městě, kde bydlim nic takovýho není…Blbej zapadákov, kde není nic jinýho než aerobic (kterej nechci), břišní tance, který vyučuje padesátiletá učitelka od nás ze školy a všelijaký tanečky, který jsou ale totálně k prdu, protože se tam naučíte akorát otočku, výskok a tlesknutí. Já chci bydlet v Prazeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:'(

Leave a Reply

Your email address will not be published.