Nakupovat v sekáčích už není ostuda

Sekáč, hrabák, prostě zboží z druhé ruky. Pamatuješ si na doby, kdy v oblečení ze second handů chodili jen sociální případy a bezdomovci? Těm časům dávno odzvonilo. V dnešních sekáčích se dají najít doslova poklady. Značky jako ROXY, Zara, Tommy Hilfiger, s.Oliver, DC a řada dalších, to je styl dnešních secondhandů.

Pamatuješ si, jak si jednou vešla do sekáče a příšerně to tam zapáchalo? Měla si strach, že tě uvidí kamarádka a pak z tebe bude mít legraci? A kde myslíš, že nakupuje své značkové hadříky ona? Možná právě zde. V obchodě, kde ti dají skutečně hodně muziky za málo peněz.

sekac

Ráj plný originálních hadříků

V novodobých sekáčích to rozhodně nezapáchá zatuchlostí a odpornou desinfekcí. Majitelé se snaží, aby z jejich sekáčů byly stylové butiky se zbožím, které už zkrátka někdy někdo nosil. Výjimkou nejsou ani krásně oblečené figuríny ve výlohách. Jistou výhodou oproti starým klasickým “hrabákům” je dovoz ze zahraničí a také to, že všechno zboží je úhledně pověšeno na ramínkách, setříděno podle barev a zpravidla i podle stylů. Někdy lze najít kousky, které jsou ještě opatřeny původní cenovkou. Do sekáčů se totiž nedostává pouze zboží nošené, ale také kousky z výprodejů a likvidovaných obchodů.

Obrovskou výhodou second handů  je originalita. Znáš to, koupíš si krásné šaty, úžasné džíny nebo báječný top, vyjdeš na ulici, a co nevidíš. Minimálně tři další holky mají na sobě  totéž. Šance, že nějaká holka bude mít věc, kterou sis pořídila v sekáči za méně než poloviční původní cenu, je téměř nulová. Mně osobně se už párkrát stalo, že se mě cizí holka na ulici zeptala, odkud mám tak hezký svetřík, a když jsem prozradila, že ze sekáče, nestačila se divit.

Secondhand jako zdroj inspirace

Pokud jsi tvořivá nebo máš šikovnější kamarádku či maminku, dá se i z obyčejných sekáčových kousků vyrobit naprosto luxusní modýlek. Sekáče jsou obrovským zdrojem materiálu. Čeká tě maškarní ples? Není nic jednoduššího, než navštívit second hand a vybrat si pár levných kousků, ze kterých pak vyrobíš sama suprový kostým.

Takže holky, nebojme se reakce okolí. Do sekáčů už dneska chodí kde kdo. I takoví, o kterých jsme si myslely, že nakupují zásadně v zahraničí nebo v Pařížské ulici v Praze.

Autorka: Dada

9 Comments
  1. V Brně jich je spousta… Vím o dvou, kde jsou fakt krásné věci. Jeden na Malinovského náměstí na ul. Divadelní a druhý za hotelem Grand…Podle výlohy ani nepoznáš, že to je sekáč :-)

  2. ne že by mě článek vyloženě nějak překvapil.
    second handy jsou v kurzu.
    asi před 3 lety jsem tam nakupovala poprvé,a hnedka takový úlovek.
    krásné šaty,jakoby ušité pro mě,za 200,- :D

  3. taky mám několik super úlovků ze sekáče. často vydrží i mnohem dýl než kousky např. z new yorkeru, které už nejsou tak kvalitní jako v začátcích. Uvedu příklad: v new yorkeru jsem si koupila tričko, které se mi po měsíci prodřelo od batohu na zádech. ale mám jedno triko ze sekáče a nosím ho už asi 3 roky a je stále stejný:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.